Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Předčasné vyvrcholení je noční můrou řady mužů. Lze ho ale řešit

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

12. 1. 2019 | Sex a vztahy

Předčasná ejakulace je problémem mnoha párů. Přestože se týká především mladších ročníků, nevyhýbá se ani těm starším. Jaké jsou nejčastější příčiny a jakým způsobem lze uvést stav do normálu a naučit se své vyvrcholení lépe kontrolovat?

Máme problém?

Ačkoli si mnoho párů myslí, že se jich potíže s předčasným vyvrcholením týkají, není tomu vždy tak. Mnohdy mají oba partneři dojem, že je jejich soulož příliš krátká, lékaři však upozorňují, že standardní průměrnou dobou pro dosažení mužského orgasmu je šest minut. O předčasném vyvrcholení však hovoříme tehdy, pokud je milování kratší, než tři minuty. Tento jev má čtyři stupně.

Prvním stupněm je označován pohlavní styk, jenž je kratší než tři minuty. O druhém stupni můžeme hovořit tehdy, kdy k výronu semene dojde do jedné minuty od začátku milování, do třetího stupně spadají muži, kteří vyvrcholí v okamžiku zasunutí penisu do pochvy a posledním, vůbec nejproblematičtějším stupněm je ejakulace, ke které dojde ještě před samotným stykem.

Trénink

Vzhledem k tomu, že tato potíž postihuje především mladé muže, můžeme skutečně soudit, že nejčastější příčinou tohoto problému bývá nezkušenost. S postupem času a nabíráním zkušeností tento problém většinou vymizí. Rozhodně tomu napomáhá častý trénink. Trénovat však není potřeba s partnerkou. Oddalování ejakulace může muž cvičit i při masturbaci.

Znecitlivění

Další možností, jak oddálit vyvrcholení, je použití speciálních sprejů nebo gelů, které po aplikaci mužův penis mírně znecitliví, tudíž prožitek není tolik intenzivní a pomáhá muži udržet orgasmus lépe na uzdě. Ty lze sehnat především v obchodech s erotickým zbožím.

Cvičení

Skvělým pomocníkem jsou také Kegelovy cviky na posílení pánevního dna. Tyto cviky budou znát především ženy, kterým je tato metoda doporučována v poporodním období. Cvičit ji lze prakticky kdykoli a ověřit správný účinek můžete například na toaletě. Zatínáním pánevních svalů při močení, čímž způsobujete jeho přerušování, je právě tím ukazatelem, který napoví, že je cvik prováděn správně. Při poctivém tréninku můžete zaznamenat změny k lepšímu již po několika týdnech.

Návštěva odborníka

Ne vždy jde však o problém, který můžeme vyřešit sami doma. Někdy je viníkem stres, úzkost, strach a celkově špatný psychický stav muže, který vyžaduje zásah sexuologa, někdy i psychologa, který odhalí příčinu psychických potíží a s pomocí správných léků pomohou muži k návratu do normálního života. Pokud nic z výše uvedeného nezabírá, nebojte se svěřit odborníkovi.

Jak lépe pečovat o tělo během svých dnů

Salát z čínského zelí

Salát z čínského zelí

14 hlasů
20min 516 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Bramborový krém s cibulí

13 hlasů
50min 252kJ 80 Kč

bramborová polévka s cibulí a sýrem

Filety z kapra na grilu

15 hlasů
40min 581kJ 110 Kč

Kapr s tymiánem a petrželkou.

Poradny

Musí mi po RD držet v práci stejné místo?

Dobrý den, Marcelo,k odpovědím na Vaše otázky: 1. Zamětnavatel Vám po návratu z rodičovské dovole... Více

Mohu začít podnikat během mateřské dovolené?

Dobrý den,pokud chcete s podnikáním teprve začít, můžete klidně začít podnikat už během mateřské ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Berany čeká takový poklidný letní týden. Ne že by na vás hvězdy nechystaly nějaký ten stres (především se to týká práce – občas rádi necháváte věci na poslední chvíli, ovšem tím ubližujete nejen sami sobě, al...

Více