Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Muži, kteří příliš dbají na image, lžou o svém penisu nejvíce

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

25.02.2019 | Sex a vztahy

Výzkum lidské sexuality je velmi nesnadná činnost. Odborníci totiž máloco mohou přímo změřit, a tak při zjišťování délky soulože, počtu sexuálních partnerů či délky penisu spoléhají na to, co jim lidé řeknou. Jenže ti neříkají pravdu. Své odpovědi upravují podle toho, co je společensky přijatelné.

O velikosti penisu to platí určitě. Vědci ze Severní Karolíny prokázali, že muži, kteří nejvíce podléhají potřebě vypadat podle toho, co je zrovna společensky v kurzu, nadhodnocují délku svého pyje.

Čím víc bodů, tím víc centimetrů?

Autoři z Clemsonské univerzity nejprve skupinu mužů podrobili testu Marlowe-Crowne společenské žádoucnosti, který odhaluje, jak moc člověk podléhá společenským normám a názorům, deformuje podle nich své názory a výpovědi a lže kvůli nim.

Po vyplnění dotazníku muži měli uvést, jak dlouhý je jejich penis v erekci. Čím více bodů na škále Marlowe-Crowne muži měli, tím uváděli delší penis.

Je tedy jasné, že čím více podléhali společenské představě o dokonalosti při prezentaci své image, tím spíš nadhodnocovali velikost pyje.

Kde je pravda?

„Výzkumy dokazují, že odpovědi veřejnosti jsou ovlivněny tím, co je považováno za společensky přitažlivé. Problém je, že vědci zkoumající sexualitu nikdy nemůžou ověřit pravdivost odpovědí. Ačkoli nemohla být velikost penisu u mužů ověřena, je velmi nepravděpodobné, že mnoho mužů uvedlo pravdivě skutečnou délku, nasvědčují tomu vztahy mezi vysokým skóre na škále testu a větší uvedenou délkou pyje,“ tvrdí profesor Bruce King z Clemson University.

Podle něj je tedy mýtem to, že je průměrná délka penisu patnáct až šestnáct centimetrů, což vyplývá ze studií, v nichž muži délku uvádějí. Jen málo výzkumů penis mužům skutečně měřilo. Z nich ale vychází průměrná délka kolem 13,7 centimetru. A to se jeví jako pravděpodobnější.

Marihuana zlepšuje milostný prožitek. Ženám pomůže i k or...

Brambory zapečené se sýrovou omáčkou

Brambory zapečené se sýrovou omáčkou

8 hlasů
50min 515 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hrášková polévka s kuřecím masem

12 hlasů
40min 291kJ 85 Kč

Snadno, rychle a chutně připravíte polévku ze sterilov...

Bramborový salát s chřestem

7 hlasů
30min 224kJ 95 Kč

Jemný bramborový salát s chřestem.

Poradny

nejvhodnější doba na očkování proti klíšť. encefalitidě

Dobrý den, očkování proti klíšťové encefalitidě je možné po celý rok. V době, kdy může být již zv... Více

Vakcíny proti klíšťové encefalitidě

Dobrý den, obě u nás dostupné vakcíny mají porovnatelnou a tedy vysokou účinnost i bezpečnost. Ma... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Blíží se k vám nová láska! Nebojte se rozlousknout nejasnou situaci a udělat rozhodující krok. Obavy z nesprávného rozhodnutí v tomto případě nejsou na místě. Naopak. Proto hodíte pochybnosti za hlavu a necháte se vést svými city. A ne...

Více