Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Holohlaví si v posteli věří víc než vlasatí muži

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

9. 5. 2019 | Sex a vztahy

Šest z deseti mužů má problém s řídnutím vlasů. Můžou za to typicky mužské geny a také mužský pohlavní hormon testosteron. O holohlavých mužích se traduje, že jsou vášnivějšími milenci. Podle britského průzkumu to zřejmě ale nestačí na to, aby měli větší úspěch u sexuálních protějšků. Ve srovnání s vlasatými soky mají méně sexuálních partnerů. Nicméně mají rozhodně lepší sebevědomí jako milenci.

Pětina pánů, která přijde o vlasy, přiznává, že po ztrátě hřívy je o ně menší zájem a hůře někoho sbalí na sex. Nicméně jako skvělí milenci si připadají – sami sebe tak považují a věří si v tom – čtyři z deseti mužů bez vlasů. Stejné sebevědomí mají tři z deseti vlasatých mužů.

Jenže právě proto, že holá hlava souvisí s vyšší hladinou testosteronu a maskulinními geny, jsou muži bez vlasů také nevěrnější. Nebo upřímnější. Mezi nimi se přiznal k nevěře každý třetí jedinec, zatímco v ostatní mužské populaci každý pátý.

Muži v průměru přijdou o porost hlavy kolem osmatřiceti let věku. Mnozí ale nečekají na to, až jim zůstane nevzhledný věnec kolem lebky a raději řídnoucí vlasy začnou vyholovat roky před tím, než je to na temeni už zbytečné.

Hlídejte si srdce

Pokud ovšem patříte k mužům, kteří o svůj porost přišli předčasně (případně od nízkého věku pozorují ve své hřívě šediny), zpozorněte. Vědci z Indie totiž prokázali vztah mezi výrazným zvýšením rizika onemocnění chorobami oběhové soustavy a předčasným plešatěním či šedivěním u mužů. Pánové, kterým vlasy výrazně zřídnou či zešedivějí před čtyřicátými narozeninami, trpí chorobami srdce a cév pětkrát častěji.

Šedivění a plešatění mezi dvacátým a čtyřicátým rokem věku je tak zřejmě projevem rychlého stárnutí. Ať už souvisí s určitými geny či procesy v těle, poukazuje na to, že stejně rychle stárnou a degradují cévy a srdce.

„Výskyt nemocní koronárních cév srdce u mladých mužů roste, ale nemůže být vysvětlován tradičními rizikovými faktory. Předčasné šedivění a androgenní alopecie (plešatění) pozitivně souvisejí se stárnutím cév bez ohledu na chronologický věk a jsou tedy věrohodnými rizikovými faktory pro nemoci věnčitých cév srdce,“ tvrdí doktor Sachin Patil z UN Mehta Institute of Cardiology and Research Centre v indickém státě Gudžarát.

Zatím nebyla objevena kauzální příčina mezi předčasným plešatěním (a šedivěním) a chorobami věnčitých cév srdce, ale vztah byl potvrzen i jinými studiemi z celého světa.

Sex chceme častěji, ale máme ho stále méně a méně

Karbanátky s kari omáčkou

Karbanátky s kari omáčkou

13 hlasů
60min 344 kJ 127 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Květák se sýrovou omáčkou

11 hlasů
30min 323kJ 90 Kč

Vařený květák s pikantní omáčkou ze sýra a mléka.

Brambory pečené s cibulí

0 hlasů
1h a 10min 737kJ 90 Kč

Brambory pečené v alobalu s cibulí a paprikou.

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více