Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Opravdu je nutné odstraňovat ochlupení v klíně?

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

30.05.2019 | Sex a vztahy

Doba velí hladké a atraktivní pokožce bez chloupků. Taky se těch svých zbavujete se železnou pravidelností? Pak musíte vědět, že něco takového vašemu klínu vůbec neprospívá. Pro druhé pohlaví totiž můžete být méně atraktivní!

Nejen pornoherci dávno pochopili, že odstraňování veškerého ochlupení je sexy, a to bez toho, co si o tom kdo myslí. To ale neznamená, že chloupky nemají svoji funkci. Vědci přišli s teorií, že to pubické, „intimní“ poskytuje „odpružený efekt během sexu“, což znamená, že když se za nějaký ten „vlásek“ zatáhne, dojde ke stimulaci nervových zakončení u vlasových folikulů. Ve výsledku prý dochází ke zvýšení sexuálního potěšení. Hezké, jenže kolik lidí může říct, že v rozkroku snese strniště?

Páření v ohrožení

Dlužno však dodat, že stydké chloupky zachycují feromony – hormonální sexuální signály, které posíláme potenciálním nápadníkům. Ty jsou „vyráběny“ zejména v oblasti genitálií, ale také například na hrudníku a v podpaží. Proto se výzkumníci shodují, že kvůli odstranění chloupků se snižuje sexuální atraktivita jedince. Může to však být trochu sporné.

Stačí se podívat do minulosti, kdy se považovala chlupatá hruď u muže za znak mužnosti. Lékaři v souvislosti s ní hovoří o vyšší hladině testosteronu. Dnes, kdy se kupříkladu kulturisté a další vymakaní sportovci vyholují, nelze tvrdit, že by jim to nějak ubralo na sex-appealu. Nebo máte jiný názor?

Záměr přírody versus trendy

Ať je to tak či onak, chlupy v oblasti podpaží a třísel zabraňují tření kůže o sebe, které může být nepříjemné obzvlášť v létě a při sportu. Dá se tedy směle tvrdit, že chlupy tření zmírňují a změkčují. Zlatá střední cesta by tedy mohla vypadat tak, že chloupky zůstanou na svém místě, jen se budou zastříhávat – i v rámci zachování milostného života. Velká spousta žen a mužů se totiž vyhýbá orálnímu sexu právě proto, že jim vadí dlouhé chlupy, které ulpívají na jazyku a šimrají do tváře. Jenže tady pozor.

Proužky i srdíčka

Nedávný výzkum, který se zaměřil na návyky s upravováním ochlupení a nemocemi, odhalil, že lidé, kteří často zastřihují, nebo rovnou holí svůj porost, se mnohem častěji potýkají s pohlavně přenosnými infekcemi. Obecně je známo, že chlupy brání zárodkům bakterií a virům, aby se dostaly do pochvy a k penisu. Ochlupení tak jistě má svoji funkci, což však módu příliš nezajímá. Statistiky dokládají, že v České republice se holí asi 70 procent žen, a z toho polovina z nich nesnese chloupky na jakékoli části svého těla. A jak to máte vy? Volíte krásu, nebo funkci?

Laškovné otevírání a zavírání očí při sexu

Vepřové plátky s hříbky

Vepřové plátky s hříbky

19 hlasů
1h a 35min 541 kJ 186 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Hovězí nudličky s kešu oříšky

14 hlasů
35min 1359kJ 390 Kč

Hovězí maso připravené ve Woku.

Rajčatový salát s melounem

10 hlasů
20min 215kJ 50 Kč

Letní osvěžující a zdravý salát.

Poradny

Jaké jsou problémové aspekty PPM?

Dobrý den,odpověď na totu otázku bohužel výrazně přesahuje možnosti této poradny, ale pokusím se ... Více

Jak žádat o ošetřovné, když je škola už otevřená?

Dobrý den,na základě informací uvedených na stránkách MPSV se domnívám, že formulář/potvrzení by ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více