Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Potraviny pro zvýšení plodnosti, které podávejte svým partnerům

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

21. 6. 2019 | Sex a vztahy

Výzkum o mužské neplodnosti ukazuje, že s nižším počtem spermií lze pracovat. Někdy totiž pánské ocásky jen potřebují trochu popostrčit. S jakými potravinami podpoříte partnerovu plodnost?

Kvalita je důležitější než kvantita, a nyní se věří, že muži s poměrně nízkým počtem spermií mohou být stále plodní, pokud jsou jejich spermie v dobrém stavu. Proto britská odbornice na výživu a plodnost Isabelle Obert doporučuje, aby pánové na svůj jídelníček zařadili tyhle potraviny.

Rajčata

Rajčata jsou jedním z nejlepších potravinových zdrojů antioxidantu lykopenu. Bylo provedeno několik studií zaměřených na lykopen a mužskou fertilitu a ukázalo se, že významně zlepšují motilitu, aktivitu a strukturu spermií. Lykopen je dostupnější ve vařených nebo zpracovaných rajčatech, proto použijte rajčatové pyré a přidejte k němu olivový olej, který napomáhá absorpci tohoto antioxidantu rozpustného v tucích.

Ořechy

Vlašské ořechy jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny a podle studie americké Společnosti pro studium reprodukce již přibližně 75 gramů vlašských ořechů (konzumovaných denně) souvisí se zvýšenou vitalitou spermií a jejich pohyblivostí.

Dýňová semínka

Dýňová semena mají vysoký obsah zinku, který hraje důležitou roli ve vývoji spermií a produkci testosteronu. Jsou také bohatá na několik dalších minerálů a vitaminů. Vybírejte ty syrové, organické. A pokud by je partner odmítal, přimíchejte je třeba do jogurtu.

Čočka

Čočka je jedním z nejbohatších zdrojů kyseliny listové, která je pro mužskou plodnost stejně důležitá jako u žen. Studie prokázaly, že muži, kteří mají nižší příjem folátu, vykazují vyšší výskyt chromozomálních abnormalit ve svých spermiích. Čočka je také velkým vegetariánským zdrojem bílkovin a vlákniny.

Borůvky

Borůvky jsou domovinou silných, protizánětlivých antioxidantů včetně kvercetinu a resveratrolu. Kvercetin může pomoci udržovat zdravé parametry spermií včetně motility a kvality a resveratrol zlepšuje počet a pohyblivost. Stačí hrst denně.

Granátové jablko

Granátové jablko je již dlouho považováno za superpotravinu, a to díky své schopnosti zlepšovat krevní oběh, snižovat riziko kardiovaskulárních onemocnění a zánětu. Tenhle poklad se také podílí na nárůstu testosteronu, zlepšuje kvalitu spermií a zvyšuje sexuální apetit a náladu u ob

Ženské libido po svatbě klesá, mužské zůstává pořád vysoké

Kuřecí játra s bazalkou

Kuřecí játra s bazalkou

22 hlasů
1h a 5min 502 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Rychlé gnocchi s krůtím masem

14 hlasů
35min 579kJ 150 Kč

Recept na rychlý a chutný oběd.

Špagety se zeleninou

16 hlasů
60min 568kJ 80 Kč

Podzimní recept na špagety se zeleninou a česnekem.

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více