Potraviny pro zvýšení plodnosti, které podávejte svým partnerům

Výzkum o mužské neplodnosti ukazuje, že s nižším počtem spermií lze pracovat. Někdy totiž pánské ocásky jen potřebují trochu popostrčit. S jakými potravinami podpoříte partnerovu plodnost?

Kvalita je důležitější než kvantita, a nyní se věří, že muži s poměrně nízkým počtem spermií mohou být stále plodní, pokud jsou jejich spermie v dobrém stavu. Proto britská odbornice na výživu a plodnost Isabelle Obert doporučuje, aby pánové na svůj jídelníček zařadili tyhle potraviny.

Rajčata

Rajčata jsou jedním z nejlepších potravinových zdrojů antioxidantu lykopenu. Bylo provedeno několik studií zaměřených na lykopen a mužskou fertilitu a ukázalo se, že významně zlepšují motilitu, aktivitu a strukturu spermií. Lykopen je dostupnější ve vařených nebo zpracovaných rajčatech, proto použijte rajčatové pyré a přidejte k němu olivový olej, který napomáhá absorpci tohoto antioxidantu rozpustného v tucích.

Ořechy

Vlašské ořechy jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny a podle studie americké Společnosti pro studium reprodukce již přibližně 75 gramů vlašských ořechů (konzumovaných denně) souvisí se zvýšenou vitalitou spermií a jejich pohyblivostí.

Dýňová semínka

Dýňová semena mají vysoký obsah zinku, který hraje důležitou roli ve vývoji spermií a produkci testosteronu. Jsou také bohatá na několik dalších minerálů a vitaminů. Vybírejte ty syrové, organické. A pokud by je partner odmítal, přimíchejte je třeba do jogurtu.

Čočka

Čočka je jedním z nejbohatších zdrojů kyseliny listové, která je pro mužskou plodnost stejně důležitá jako u žen. Studie prokázaly, že muži, kteří mají nižší příjem folátu, vykazují vyšší výskyt chromozomálních abnormalit ve svých spermiích. Čočka je také velkým vegetariánským zdrojem bílkovin a vlákniny.

Borůvky

Borůvky jsou domovinou silných, protizánětlivých antioxidantů včetně kvercetinu a resveratrolu. Kvercetin může pomoci udržovat zdravé parametry spermií včetně motility a kvality a resveratrol zlepšuje počet a pohyblivost. Stačí hrst denně.

Granátové jablko

Granátové jablko je již dlouho považováno za superpotravinu, a to díky své schopnosti zlepšovat krevní oběh, snižovat riziko kardiovaskulárních onemocnění a zánětu. Tenhle poklad se také podílí na nárůstu testosteronu, zlepšuje kvalitu spermií a zvyšuje sexuální apetit a náladu u ob


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
25:30

Kardio a zadeček

Kardio a zadeček
15:12

Cvičení pro zdravá záda

Cvičení pro zdravá záda
08:51

Cvičení na problémové partie - zadek a břicho

Cvičení na problémové partie - zadek a břicho

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

56 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
143 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
98 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat