Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Potraviny pro zvýšení plodnosti, které podávejte svým partnerům

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

21. 6. 2019 | Sex a vztahy

Výzkum o mužské neplodnosti ukazuje, že s nižším počtem spermií lze pracovat. Někdy totiž pánské ocásky jen potřebují trochu popostrčit. S jakými potravinami podpoříte partnerovu plodnost?

Kvalita je důležitější než kvantita, a nyní se věří, že muži s poměrně nízkým počtem spermií mohou být stále plodní, pokud jsou jejich spermie v dobrém stavu. Proto britská odbornice na výživu a plodnost Isabelle Obert doporučuje, aby pánové na svůj jídelníček zařadili tyhle potraviny.

Rajčata

Rajčata jsou jedním z nejlepších potravinových zdrojů antioxidantu lykopenu. Bylo provedeno několik studií zaměřených na lykopen a mužskou fertilitu a ukázalo se, že významně zlepšují motilitu, aktivitu a strukturu spermií. Lykopen je dostupnější ve vařených nebo zpracovaných rajčatech, proto použijte rajčatové pyré a přidejte k němu olivový olej, který napomáhá absorpci tohoto antioxidantu rozpustného v tucích.

Ořechy

Vlašské ořechy jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny a podle studie americké Společnosti pro studium reprodukce již přibližně 75 gramů vlašských ořechů (konzumovaných denně) souvisí se zvýšenou vitalitou spermií a jejich pohyblivostí.

Dýňová semínka

Dýňová semena mají vysoký obsah zinku, který hraje důležitou roli ve vývoji spermií a produkci testosteronu. Jsou také bohatá na několik dalších minerálů a vitaminů. Vybírejte ty syrové, organické. A pokud by je partner odmítal, přimíchejte je třeba do jogurtu.

Čočka

Čočka je jedním z nejbohatších zdrojů kyseliny listové, která je pro mužskou plodnost stejně důležitá jako u žen. Studie prokázaly, že muži, kteří mají nižší příjem folátu, vykazují vyšší výskyt chromozomálních abnormalit ve svých spermiích. Čočka je také velkým vegetariánským zdrojem bílkovin a vlákniny.

Borůvky

Borůvky jsou domovinou silných, protizánětlivých antioxidantů včetně kvercetinu a resveratrolu. Kvercetin může pomoci udržovat zdravé parametry spermií včetně motility a kvality a resveratrol zlepšuje počet a pohyblivost. Stačí hrst denně.

Granátové jablko

Granátové jablko je již dlouho považováno za superpotravinu, a to díky své schopnosti zlepšovat krevní oběh, snižovat riziko kardiovaskulárních onemocnění a zánětu. Tenhle poklad se také podílí na nárůstu testosteronu, zlepšuje kvalitu spermií a zvyšuje sexuální apetit a náladu u ob

Užívání antikoncepce negativně ovlivňuje psychiku

Salát z hrášku a slaniny

Salát z hrášku a slaniny

14 hlasů
30min 685 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Tuňákový salát s ananasem

12 hlasů
30min 647kJ 83 Kč

Jednoduchý recept na salát s tuňákem a ananasem.

Bramborové taštičky

19 hlasů
60min 434kJ 60 Kč

Klasické bramborové těsto, můžete z něj připravovat řa...

Poradny

Má trvalý pobyt vliv na daňovou slevu na dítě?

Dobrý den,výše peněžité pomoci v mateřství (PPM neboli mateřské) činí 70% redukovaného denního vy... Více

Mám nárok na přídavky na děti za práci ve Skotsku?

Dobrý den, paní Glížová, z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co konrkétně Vás zajímá. Pokud si chc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více