Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Sex při rozchodu. Proč ho tolik vyhledáváme

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

20.07.2019 | Sex a vztahy

Rozchodový sex může být zábavný, emocionální a vášnivý, ale také smutný až depresivní. Tak proč se někdy vyloženě doporučuje? Poznejte pro a proti posledního sexuálního zážitku se svým partnerem!

Tak ještě jednou, naposledy… Nerozcházíte se snad? To nevadí, vzpomínky zůstanou. „Je samozřejmé, že rozchodový sex může vyvolat chaos. Pokud například jeden z páru doufá, že se díky milostnému dobrodružství všechno spraví, bývá situace ošemetná. V podstatě ale platí, že sex při rozpadu vztahu partnerství nezachrání, a pokud to tak na nějakou dobu vypadá, jedná se většinou jen o pár týdnů,“ říká Holly Richmond, sexuální terapeutka z amerického New Yorku s tím, že chápe skryté motivy.

Pojďme to nějak uzavřít, zlato

„Jistě, poslední sexuální zážitek představuje oslavu všeho, co jste ve vztahu zažili. Koneckonců, vztahy obvykle končí z emocionálních důvodů, ne z těch sexuálních, takže je logické, že vás to i při rozchodu do postele táhne,“ dodává odbornice, podle které si mnozí zmatení milenci říkají větu „tohle prostě nebude fungovat, ale opravdu tě miluji“.

Za sebe se zaručíte, ale co za protějšek?

Na druhou stranu, pokud jedna osoba nechce, aby vztah skončil, může prostřednictvím postele vytušit příležitost, jak se s milovaným partnerem nerozloučit. Do milování dá všechno, zahraje na starou notu, pohladí, začne líbat tak, jak to protějšek miluje. Co to udělá s emocemi? Bouře na obzoru! V hlavě vyvstanou otázky, zda skutečně děláte dobře. Nekřivdíte někomu? A skutečně se vám právě po tomhle nebude stýskat?

Cítím se zneužitě!

Rozchodový sex obvykle způsobuje stavy euforie, ovšem jen na začátku. Jakmile si vezmete zpátky své oblečení, jste ještě zmatenější než před tím. „Pokud to vezmu zeširoka, v případech, kdy oba partneři mají skutečně vyřešeno to, co od sebe očekávají, může být rozlučkové milování příjemnou vzpomínkou a dobrým nápadem. Jenže záruky, že to přesně takhle dopadne, nejsou,“ podotýká Holly Richmond. Druh sexu s názvem „chci tě dostat zpátky“ bývá zhoubný a prodlužuje proces odpoutání se od nefunkčního vztahu. Celé to není jednoduché, ale spíš riskantní.

Jak může masturbace ovlivnit váš cvičební plán

Pikantní kuřecí kousky v těstíčku

Pikantní kuřecí kousky v těstíčku

19 hlasů
45min 1144 kJ 135 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Maso s fazolemi

10 hlasů
1h a 15min 488kJ 185 Kč

Mexické vepřové maso s fazolemi.

Noky se sýrovou omáčkou

3 hlasy
1h a 5min 611kJ 120 Kč

Když potřebujete připravit rychlý oběd.

Poradny

Z čeho se počítá PPM po dlouhodobé nemocenské?

Dobrý den,ve Vašem případě by se peněžitá pomoc v mateřství (PPM neboli mateřská) měla vypočítáva... Více

Jsem v PN, kdy se evidovat na úřadě práce?

Dobrý den,v době pracovní neschopnosti se nemůžete stát uchazečem o zaměstnání, tudíž se nemůžete... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více