Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co se děje s naším tělem během slastného orgasmu

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

13.08.2019 | Sex a vztahy

Každý člověk na planetě je jiný. Přemýšleli jste někdy o tom, jestli existuje byť minimální shoda u vyvrcholení? Těžko. I orgasmy jsou totiž individuální! Proto se nenechte rozhodit, pokud neprožíváte to samé jako pornoherečky!

Ve filmech je to jasné. Mnoho hereček „na vrcholu“ hlasitě sténá, rozhazuje rukama, předstírá svalové záškuby a vůbec tak nějak přehrává. Člověk si až říká, jestli něco nedělá špatně. Je tohle normální? V podstatě, tedy aspoň hypoteticky, ano. Orgasmus je totiž stejně jedinečný jako vy. Jeden o něm skoro ani neví, zatímco ten druhý ho prožívá tak, až padají hrnky z police.

Co o orgasmus říká věda?

Orgasmus je podle vědců klasifikován jako „náhlé uvolnění napětí ve svalech a nervech v důsledku vyvrcholení“. Sice to nezní moc romanticky, ale je to tak. Orgasmus však neprožívají úplně všichni. Existují určité zdravotní stavy, které mohou bránit vašemu úsilí.

Mezi ty patří roztroušená skleróza, závažný diabetes či operace v oblasti pánve. Někdy za jeho absenci může stres, úzkost, deprese, nebo něco docela jiného. Když už však je, ve většině případů ho doprovází chvění po celém těle, teplo, brnění, pulzace mezi nohama a pocit jakéhosi přepění elektřiny. Málokdo však zachází do detailů. Většinou, když se zeptáte svého okolí, dostanete jednoduchou odpověď. „Je to úžasný pocit!“

Sekunda versus minuta

Průměrná délka orgasmu, ať už mužského nebo ženského, je kdekoli mezi několika sekundami a pár minutami. Jisté procento žen uvádí schopnost prožívat více orgasmů. Pokud k nim patříte, máte docela štěstí, protože se jedná o vzácnost. Mnohonásobný orgasmus je přitom výsledkem nervového systému, kdy hladina vzrušení neklesne pod fázi plató, což je doba těsně před orgasmem.

Vždy platí, že pokud si budete hrát, experimentovat – a poznáte, co se vám líbí, ideálně při masturbaci, můžete instruovat a navést partnera správnou cestou. Objevovat své rozkoše však pochopitelně můžete i společně. Cesta je totiž cíl. Na druhou stranu orgasmus nehoňte, není to alfa ani omega života. Sex si můžete užít i bez něj, tak se uvolněte a nedělejte si starosti s tím, že při milování nekřičíte, nedrápete nebo nejste hodinu v transu. Pro každého jednotlivce orgasmus představuje něco jiného, obecná šablona na vyvrcholení skutečně neexistuje!

Kupte mu tabulku čokolády. Kakao u mužů zvyšuje touhu

Rychlý salát z chřestu

Rychlý salát z chřestu

21 hlasů
20min 952 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuře na jablkách

18 hlasů
1h a 35min 525kJ 120 Kč

Kombinace kuřecího masa, jablek a medu - vyzkoušejte.

Kuřecí kousky na orientální způsob

11 hlasů
1h a 10min 549kJ 95 Kč

Jednoduchý, rychlý a dobrý tip na oběd

Poradny

Nebyla mi vyplacena náhrada za pracovní úraz, co dělat?

Dobrý den, jesltiže byl pracovní poměr sjednán na dobu určitou a nebyl prodloužen, pak byl ukonče... Více

Platím si sama pojištění, jak vysoký budu mít důchod?

Dobrý den,placení zdravotního pojištění, jehož hrazení je ze zákona povinné, nemá na výši starobn... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více