Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co se děje s naším tělem během slastného orgasmu

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

13.08.2019 | Sex a vztahy

Každý člověk na planetě je jiný. Přemýšleli jste někdy o tom, jestli existuje byť minimální shoda u vyvrcholení? Těžko. I orgasmy jsou totiž individuální! Proto se nenechte rozhodit, pokud neprožíváte to samé jako pornoherečky!

Ve filmech je to jasné. Mnoho hereček „na vrcholu“ hlasitě sténá, rozhazuje rukama, předstírá svalové záškuby a vůbec tak nějak přehrává. Člověk si až říká, jestli něco nedělá špatně. Je tohle normální? V podstatě, tedy aspoň hypoteticky, ano. Orgasmus je totiž stejně jedinečný jako vy. Jeden o něm skoro ani neví, zatímco ten druhý ho prožívá tak, až padají hrnky z police.

Co o orgasmus říká věda?

Orgasmus je podle vědců klasifikován jako „náhlé uvolnění napětí ve svalech a nervech v důsledku vyvrcholení“. Sice to nezní moc romanticky, ale je to tak. Orgasmus však neprožívají úplně všichni. Existují určité zdravotní stavy, které mohou bránit vašemu úsilí.

Mezi ty patří roztroušená skleróza, závažný diabetes či operace v oblasti pánve. Někdy za jeho absenci může stres, úzkost, deprese, nebo něco docela jiného. Když už však je, ve většině případů ho doprovází chvění po celém těle, teplo, brnění, pulzace mezi nohama a pocit jakéhosi přepění elektřiny. Málokdo však zachází do detailů. Většinou, když se zeptáte svého okolí, dostanete jednoduchou odpověď. „Je to úžasný pocit!“

Sekunda versus minuta

Průměrná délka orgasmu, ať už mužského nebo ženského, je kdekoli mezi několika sekundami a pár minutami. Jisté procento žen uvádí schopnost prožívat více orgasmů. Pokud k nim patříte, máte docela štěstí, protože se jedná o vzácnost. Mnohonásobný orgasmus je přitom výsledkem nervového systému, kdy hladina vzrušení neklesne pod fázi plató, což je doba těsně před orgasmem.

Vždy platí, že pokud si budete hrát, experimentovat – a poznáte, co se vám líbí, ideálně při masturbaci, můžete instruovat a navést partnera správnou cestou. Objevovat své rozkoše však pochopitelně můžete i společně. Cesta je totiž cíl. Na druhou stranu orgasmus nehoňte, není to alfa ani omega života. Sex si můžete užít i bez něj, tak se uvolněte a nedělejte si starosti s tím, že při milování nekřičíte, nedrápete nebo nejste hodinu v transu. Pro každého jednotlivce orgasmus představuje něco jiného, obecná šablona na vyvrcholení skutečně neexistuje!

Jak může masturbace ovlivnit váš cvičební plán

Kuřecí stehna na brandy

Kuřecí stehna na brandy

9 hlasů
1h a 5min 532 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Bramborový salát s olivami

12 hlasů
50min 371kJ 60 Kč

Recept na rychlou přípravu bramborového salátu.

Plněná rýže s hráškem

14 hlasů
60min 598kJ 85 Kč

Lehký oběd nejen pro děti.

Poradny

Z čeho se počítá PPM po dlouhodobé nemocenské?

Dobrý den,ve Vašem případě by se peněžitá pomoc v mateřství (PPM neboli mateřská) měla vypočítáva... Více

Jsem v PN, kdy se evidovat na úřadě práce?

Dobrý den,v době pracovní neschopnosti se nemůžete stát uchazečem o zaměstnání, tudíž se nemůžete... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více