Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Masturbace výkon v posilovně nijak neovlivňuje

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

11.08.2019 | Sex a vztahy

Masturbace byla ještě před stovkou let démonizována jako zdraví škodlivá. Dnes víme, že zdraví naopak prospívá. Přesto mnozí muži a zejména vrcholoví sportovci stále mezi sebou šíří mýty o tom, že masturbace vyčerpává z těla testosteron a snižuje výkonnost při závodech i tréninku. Není to pravda. Pokud muž neonanuje pětkrát denně, masturbace na jeho výkonnost v posilovně nemá žádný vliv. A když už, spíš pozitivní.

Po orgasmu a ejakulaci se do těla vylučují hormony, které snižují vnímání bolesti při tréninku, roztahují cévy a zlepšují prokrvení orgánů a tkání a navozují dobrou náladu, s níž je pak cvičení větší radost.

Většina studií, která sledovala výkonnost sportovců při sexuální abstinenci (včetně zdržování se masturbace) a při pravidelném sexu (soulož či masturbace), sledovala také hladinu testosteronu v krvi mužů. Testosteron jednak ovlivňuje sílu svalů a výkonnost, ale funguje to i naopak. Když muž začne intenzivně cvičit a posilovat, hladina testosteronu v těle roste.

Testosteron v normě

Atleti a vrcholoví sportovci se snaží udržet si hladinu tohoto hormonu v krvi vysokou, aby podali co nejlepší výkon a měli co největší výdrž. Z výzkumů však vyplývá, že ani soulož, ani masturbace před závodem či tréninkem nijak zásadně neovlivňují hladinu testosteronu v krvi. Výkyvy jsou tak nepatrné, že je nemůže muž ani pocítit.

„Hladina testosteronu se při vzrušení mírně zvyšuje, po orgasmu mírně snižuje, ale to jsou malé denní fluktuace, které nijak výrazně neovlivňují celkovou hladinu testosteronu v krvi muže,“ cituje Medical News Today.

Bez rozdílu

Podle sportovních lékařů z Georgia State University jakýkoli druh sexu (soulož či masturbace) na výkonnost vliv nemá. Testovali výkonnost svalů a kondici oběhové soustavy u profesionálních sportovců. Část z nich večer před testem měla sex, část dlouhodobě sexuálně zcela abstinovala. Výkon a kondice obou skupin se ale vůbec v ničem nelišila.

„Náš experiment neodhalil žádné měřitelné změny v různých kritériích fyzického výkonu sportovce po sexuální souloži, která předcházela 7,6 hodiny (večer) před fyzickým výkonem,“ tvrdí autoři z Georgia State University.

A pokud muži chtějí abstinencí hladinu hormonu v těle zvýšit, pak stačí pět dní. Po nich dosáhne hladina testosteronu maxima a už se nijak nemění.

Muži s vousy jsou sexuálně přitažlivější

Krémová pórková polévka

Krémová pórková polévka

19 hlasů
40min 280 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Hovězí svíčková na špejli

10 hlasů
35min 645kJ 290 Kč

grilované špízy z hovězí svíčkové

Kuře s italským kořením

14 hlasů
1h a 10min 581kJ 135 Kč

Voňavé kuře pečené na másle, velmi jednoduchý recept, ...

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vztahem se prožene menší přeháňka. Budete mít totiž pocit, že se vám váš partner vzdaluje. Strach však plodí negativní pocity a neustálým uháněním rozhodně nic nezachráníte. V klidu si s protějškem promluvte. Uvidíte, že ...

Více