Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Masturbace výkon v posilovně nijak neovlivňuje

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

11. 8. 2019 | Sex a vztahy

Masturbace byla ještě před stovkou let démonizována jako zdraví škodlivá. Dnes víme, že zdraví naopak prospívá. Přesto mnozí muži a zejména vrcholoví sportovci stále mezi sebou šíří mýty o tom, že masturbace vyčerpává z těla testosteron a snižuje výkonnost při závodech i tréninku. Není to pravda. Pokud muž neonanuje pětkrát denně, masturbace na jeho výkonnost v posilovně nemá žádný vliv. A když už, spíš pozitivní.

Po orgasmu a ejakulaci se do těla vylučují hormony, které snižují vnímání bolesti při tréninku, roztahují cévy a zlepšují prokrvení orgánů a tkání a navozují dobrou náladu, s níž je pak cvičení větší radost.

Většina studií, která sledovala výkonnost sportovců při sexuální abstinenci (včetně zdržování se masturbace) a při pravidelném sexu (soulož či masturbace), sledovala také hladinu testosteronu v krvi mužů. Testosteron jednak ovlivňuje sílu svalů a výkonnost, ale funguje to i naopak. Když muž začne intenzivně cvičit a posilovat, hladina testosteronu v těle roste.

Testosteron v normě

Atleti a vrcholoví sportovci se snaží udržet si hladinu tohoto hormonu v krvi vysokou, aby podali co nejlepší výkon a měli co největší výdrž. Z výzkumů však vyplývá, že ani soulož, ani masturbace před závodem či tréninkem nijak zásadně neovlivňují hladinu testosteronu v krvi. Výkyvy jsou tak nepatrné, že je nemůže muž ani pocítit.

„Hladina testosteronu se při vzrušení mírně zvyšuje, po orgasmu mírně snižuje, ale to jsou malé denní fluktuace, které nijak výrazně neovlivňují celkovou hladinu testosteronu v krvi muže,“ cituje Medical News Today.

Bez rozdílu

Podle sportovních lékařů z Georgia State University jakýkoli druh sexu (soulož či masturbace) na výkonnost vliv nemá. Testovali výkonnost svalů a kondici oběhové soustavy u profesionálních sportovců. Část z nich večer před testem měla sex, část dlouhodobě sexuálně zcela abstinovala. Výkon a kondice obou skupin se ale vůbec v ničem nelišila.

„Náš experiment neodhalil žádné měřitelné změny v různých kritériích fyzického výkonu sportovce po sexuální souloži, která předcházela 7,6 hodiny (večer) před fyzickým výkonem,“ tvrdí autoři z Georgia State University.

A pokud muži chtějí abstinencí hladinu hormonu v těle zvýšit, pak stačí pět dní. Po nich dosáhne hladina testosteronu maxima a už se nijak nemění.

Podle nosa poznáš kosa? Je to mýtus

Gnocchi s hroznovým vínem

Gnocchi s hroznovým vínem

9 hlasů
50min 721 kJ 99 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Gazpacho

11 hlasů
50min 343kJ 120 Kč

Na tuto studenou zeleninovou polévku původem ze Španěl...

Roládky z hovězí svíčkové

0 hlasů
1h a 30min 727kJ 450 Kč

Šťavnaté,plněné hovězí plátky.

Poradny

Jsem OSVČ, může partner žádat o PPM?

Dobrý den,při hrazení minimálních záloh na nemocenské pojištění byste jako OSVČ samozřejmě měla j... Více

Jak doložit zdravotní pojišťovně péči o malé dítě?

Dobrý den,jestliže nyní osobně pečujete o dítě do sedmi let věku, měl by za Vás podle zákona o ve... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více