Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak může masturbace ovlivnit váš cvičební plán

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

18.08.2019 | Sex a vztahy

Potřebujete se tak trochu eroticky vybít, takže si zalezete pod peřinu se svým oblíbeným vibrátorem. Co když vás čekají nějaké fyzicky náročné závody, nebo si rozmyslíte, že půjdete běhat? Ovlivní masturbace váš výkon?

Masturbace je zdravá a bezpečná sexuální aktivita, která má souvislost s mnoha pozitivními účinky na zdraví, jako je například úleva od bolesti a snižování stresu. Názory na to, jak onanie ovlivňuje cvičení, se liší, ale není dost důkazů, které by podporovaly jeden či druhý pohled. Tak jak je to?

Trenéři na baterky?

Někteří lidé věří, že masturbace může ovlivnit hladiny testosteronu, který hraje zásadní roli při podpoře celkové fyzické zdatnosti. Jisté studie také prokázaly, že onanie a jiné sexuální aktivity mohou vést ke zlepšení nálady a snížení stresu, což nepřímo zlepšuje fyzickou výkonnost.

Oponenti sólo hrátek si však myslí, že masturbace naopak na fyzický výkon působí negativně, a to v důsledku nadměrného energetického výdeje. Před tréninkem si přečtěte další informace o možných výhodách a vedlejších účincích spojených s masturbací. Otázka tedy zní, jak onanie ovlivňuje hladiny testosteronu, hormonu, který mají muži, ale v menší míře i ženy.

Potřebné hormony a jejich vliv

Testosteron hraje klíčovou roli při podpoře fyzické zdatnosti obou pohlaví. Podle jedné studie na zvířatech je důležitý při syntéze svalových bílkovin. Hladiny tohoto hormonu se přirozeně zvyšují během sexuálního vzrušení a snižují po orgasmu, ale zdá se, že masturbace na jeho úbytek vliv nemá.

Ve skutečnosti výsledky vědecké studie z roku 2001 prokázaly, že orgasmus v důsledku masturbace neovlivnil hladiny testosteronu v plazmě. Autoři výzkumu však pozorovali vyšší koncentrace testosteronu u mužů, kteří se zdrželi sexuální aktivity po dobu 3 týdnů. (Jednalo se však o malou studii s pouze 10 účastníky.)

Hrátky před soutěžemi. Kdy?

Masturbace tedy nemá žádný účinek na hladiny testosteronu, a navíc se před tréninkem doporučuje. Proč? Po sexuálním vyvrcholení se produkují hormony, jako je dopamin, norepinefrin a oxytocin. Ty podle vědců příznivě ovlivňují náladu a během tréninku působí na mentální aspekt cvičení tím, že zklidňují mysl a naopak podporují motivaci. No a neoficiální důkazy rovněž poukazují na to, že samotný pohlavní styk asi 10 hodin před účastí na sportovní soutěži může mít pozitivní vliv na výkon. Pokud ovšem nepořádáte nějaký erotický nonstop maraton, který vás spíš vyčerpá.

Udržte ve vztahu touhu i romantiku

Rybí polévka s čerstvým fenyklem

Rybí polévka s čerstvým fenyklem

5 hlasů
1h a 5min 272 kJ 190 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Ratatouille

18 hlasů
50min 238kJ 99 Kč

Velmi populární jídlo ve středomořské kuchyni. Ratatou...

Květák s kmínem a koriandrem

13 hlasů
50min 568kJ 70 Kč

Recept na květák s kmínem se hodí jako samostatné jídl...

Poradny

Dokládají se příjmy z brigády při žádosti o dávky?

Dobrý den,podle zákona o státní sociální podpoře, který upravuje výplatu příspěvku na bydlení a p... Více

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více