Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak může masturbace ovlivnit váš cvičební plán

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

18.08.2019 | Sex a vztahy

Potřebujete se tak trochu eroticky vybít, takže si zalezete pod peřinu se svým oblíbeným vibrátorem. Co když vás čekají nějaké fyzicky náročné závody, nebo si rozmyslíte, že půjdete běhat? Ovlivní masturbace váš výkon?

Masturbace je zdravá a bezpečná sexuální aktivita, která má souvislost s mnoha pozitivními účinky na zdraví, jako je například úleva od bolesti a snižování stresu. Názory na to, jak onanie ovlivňuje cvičení, se liší, ale není dost důkazů, které by podporovaly jeden či druhý pohled. Tak jak je to?

Trenéři na baterky?

Někteří lidé věří, že masturbace může ovlivnit hladiny testosteronu, který hraje zásadní roli při podpoře celkové fyzické zdatnosti. Jisté studie také prokázaly, že onanie a jiné sexuální aktivity mohou vést ke zlepšení nálady a snížení stresu, což nepřímo zlepšuje fyzickou výkonnost.

Oponenti sólo hrátek si však myslí, že masturbace naopak na fyzický výkon působí negativně, a to v důsledku nadměrného energetického výdeje. Před tréninkem si přečtěte další informace o možných výhodách a vedlejších účincích spojených s masturbací. Otázka tedy zní, jak onanie ovlivňuje hladiny testosteronu, hormonu, který mají muži, ale v menší míře i ženy.

Potřebné hormony a jejich vliv

Testosteron hraje klíčovou roli při podpoře fyzické zdatnosti obou pohlaví. Podle jedné studie na zvířatech je důležitý při syntéze svalových bílkovin. Hladiny tohoto hormonu se přirozeně zvyšují během sexuálního vzrušení a snižují po orgasmu, ale zdá se, že masturbace na jeho úbytek vliv nemá.

Ve skutečnosti výsledky vědecké studie z roku 2001 prokázaly, že orgasmus v důsledku masturbace neovlivnil hladiny testosteronu v plazmě. Autoři výzkumu však pozorovali vyšší koncentrace testosteronu u mužů, kteří se zdrželi sexuální aktivity po dobu 3 týdnů. (Jednalo se však o malou studii s pouze 10 účastníky.)

Hrátky před soutěžemi. Kdy?

Masturbace tedy nemá žádný účinek na hladiny testosteronu, a navíc se před tréninkem doporučuje. Proč? Po sexuálním vyvrcholení se produkují hormony, jako je dopamin, norepinefrin a oxytocin. Ty podle vědců příznivě ovlivňují náladu a během tréninku působí na mentální aspekt cvičení tím, že zklidňují mysl a naopak podporují motivaci. No a neoficiální důkazy rovněž poukazují na to, že samotný pohlavní styk asi 10 hodin před účastí na sportovní soutěži může mít pozitivní vliv na výkon. Pokud ovšem nepořádáte nějaký erotický nonstop maraton, který vás spíš vyčerpá.

Ženské libido po svatbě klesá, mužské zůstává pořád vysoké

Kachna na višních

Kachna na višních

7 hlasů
1h a 40min 701 kJ 390 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Bramboráky s kypřicím práškem

15 hlasů
40min 628kJ 45 Kč

Bramboráky, do kterých se přidává kypřicí prášek.

Těstoviny se žampiony a paprikou

29 hlasů
60min 512kJ 110 Kč

Těstoviny s houbami, kuřecím masem a pečenou paprikou.

Poradny

Bude mi končit RD a RP, na co mám nárok?

Dobrý den,je zapotřebí rozlišovat mezi rodičovskou dovolenou a čerpáním rodičovksého příspěvku - ... Více

Mohu během neplaceného volna mít jiné zaměstnání?

Dobrý den,ano, během čerpání neplaceného volna můžete začít pracovat pro jiného zaměstnavatele na... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více