Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Baculky jako modelky. Odpudivé, nebo sexy?

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

14.08.2015 | Sex a vztahy

Boubelka, baculka, holka krev a mlíko, slovanské tvary, macatá holka, tlustá holka, silnější postavy, korpulentní… Takto lze označit ženy a dívky, které nemají „ideální“ míry. I ony však jsou krásné, sebevědomé a úspěšné. A dokonce dělají modelky. Podívejte se na ně.

Jaký je vlastně ideál krásy

Dnešní trend ultraštíhlých žen nastolila v 60. letech minulého století drobná útlá Britka s chlapeckým tělem a velkýma očima. Říkala si Twiggy, neměla prsa ani boky, přesto nastolila nový ideál krásy. Vážila 41 kg a měřila 174 cm. Dodnes po ní zůstala nesmazatelná stopa až v chorobné touze po štíhlé postavě.

Několik zahraničních časopisů se rozhodlo proti tomuto trendu bojovat. Začaly vydávat fotografie modelek s bujnějšími tvary. Chtějí ukázat, že i tyto ženy jsou krásné. Reakce veřejnosti byly rozporuplné.

U nás jste mohly před pár lety zaregistrovat první vlaštovku, kdy firma Dove přinesla kampaň sprchových gelů pro normální ženy (fotografie z kampaně najdete v galerii). V televizní reklamě a na fotografiích byly krásné ženy, jenže se poněkud vymykaly tzv. ideálu krásy.

Kde je hranice mezi štíhlou ženou, postavou „akorát“ a kdy už se jedná o baculky? A jak se vymanit ze začarovaného kruhu modelek na prahu anorexie?

Změna bude postupná a dlouhodobá. V módním světě nelze očekávat, že se po molech začnou procházet ženy velikostí 40 a více. Vždyť co můžete chtít od světa módy, když jej řídí lidé, jako je například světoznámý návrhář Karl Lagerfeld, který vyjádřil názor, že ženy s velikostí větší než 36 by se měly za sebe stydět.

TIP Bety: jak může dopadnout chorobná touha po štíhlosti se můžete podívat na fotografiích anorektiček.

Americký časopis V Magazine přinesl editorial na téma Křivky vpřed a věnoval celé jedno číslo ženám s velikostí 40 a více. Modelky pózují na fotografiích a hrdě a bez ostychu vystavují na obdiv svá těla a neřeší, že se jim dělají faldíky a na bříšku se rýsují špíčky. Možná právě proto, že z nich čiší spokojenost sama se sebou, je výsledek až neuvěřitelně sexy.

Dalším časopisem, který se chtěl vymanit z módního diktátu, byl módní měsíčník Elle. Obálka s krásnou, ale baculatou modelkou Tarou Lynn v bílé kombinéze, vzbudila rozporuplné reakce. Jedni vítali snahu, druzí se pohoršovali a argumentovali, že je to jen populismus a pomíjivý trend.

I v showbussinesu se najdou ženy, které jsou na svá kila hrdé. V zahraničí je to například známá moderátorka Oprah Winfrey, která je nejen sebevědomá a hrdá žena, ale především sexy. U nás je nejlepším příkladem, jak si ze svého XXL těla udělat přednost,Halina Pawlowská či partnerka Jana Saudka, který je známým milovníkem kyprých tvarů, Pavla Hodková.

Je to už moc?

Pohled na černobílé fotografie Leonarda Nimoye v každém vyvolá jiný pocit (vybrané fotografie z projektu Full Body najdete v galerii). Jedni se zaradují, protože tohle je přesně ideál jejich krásy, jiní si řeknou, že tohle už je moc. Ale jako všude platí, proti gustu… Každý má svůj ideál krásy někde jinde.

Snahou všech není nabádat ženy a dívky, aby se začaly přejídat a hrdě ztloustly do velikosti 48, ale změnit myšlení. Není přece smyslem života se vejít do velikosti 34. A dámy, pokud máte velikost 42 a více, naučte se nosit hlavu vzhůru a být sexy. Nehalte se do beztvarých obřích kousků oblečení. Jsou muži, kterým vychrtlé modelky nepřipadnou sexy ani náhodou.

TIP Bety: Jaké a kde nakoupit oblečení ve větších velikostech najdete v našem článku I baculky chtějí být sexy.

Antikoncepce pro muže: Vasektomie jako bezpečná a levná o...

Hovězí guláš

Hovězí guláš

10 hlasů
1h a 35min 406 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí paprikáš

15 hlasů
1h a 30min 529kJ 99 Kč

Jedna z velmi jednoduchých verzí receptu na paprikáš.

Brambory zapečené s pikantní klobásou

10 hlasů
60min 654kJ 110 Kč

Brambory zapečené s klobásou a vejci na maďarský způso...

Poradny

Může manžel ošetřovat dítě, na které pobírám RP?

Dobrý den, Jitko,na starší dítě, na které nepobíráte rodičovský příspěvek, si Váš manžel může vzí... Více

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Jste zadaní? Přesto se vám může stát, že se vám budou myšlenky toulat okolo jiné osoby. Přesto vše zůstane jen u platonického snění. Moc dobře si uvědomujete, že partner je pro vás prioritou číslo jedna. Jde jen o to, že jinde se zdá tráva zelenějš&...

Více