Malé lži prospějí vašemu partnerskému vztahu

05.10.2021 | Vztahy

Ze všech stran slýcháme, jak je ve vztahu důležitá naprostá upřímnost a otevřenost. Jenže to tak docela neplatí vždycky. Existuje druh malých lží, které jsou povoleny. Které máme na mysli?

To bylo ve slevě/To už mám dlouho

Je až s podivem, jak často se cítíme provinile za to, že jsme svůj šatník obohatili o nějaký další kousek. A tak se uchýlíme k prastarému triku – dané oblečení doneseme potají domů, zbavíme cenovky, umístíme do skříně. A v případě partnerova/partnerčina zájmu prostě řekneme, že jsme nakupovali ve slevě nebo že daný kus už přece v šatníku leží nějakou dobu. Předejdeme tak poznámkám o tom, že to s oblečením přeháníme, moc utrácíme…

Pozor, nepleťte si tuto nevinnou lež se zatajováním větších výdajů či lhaním o dluzích apod. Ty rozhodně ničemu a nikomu neprospívají – o finanční stránce by neměla existovat ve vztahu tajemství. Že si občas koupíte lodičky, je něco jiného, než že se zadlužíte kvůli větší televizi!

Ráda se budu dívat na fotbal/Nevadí mi koukat na romantickou komedii

Je to možná stereotyp a jistě existují ženy, které fotbalové přenosy milují, a muži, pro něž je představa ve společnosti Hugha Granta či Ryana Goslinga prostě ideální, ale statistiky ukazují, že to jsou spíše menšinové případy. Jenže proč si navzájem kazit večer? Prostě se občas s partnerem koukejte na nějaký ten fotbal (hokej, ragby, basketbal…) bez otráveného výrazu. A vy, milí pánové, s námi občas stravte večer při romantické komedii, aniž byste si z ní či z nás dělali legraci...

Jasně, že mám tvoji maminku rád/ráda

Rodinu si nikdo nevybíráme. A o té partnerově či partnerčině to platí dvojnásob. A tak se může stát, že nám tchyně či tchán prostě nesednou (ne že by tomu často nepomáhali oni sami). Jenže sáhodlouhé litanie na téma „tvoje matka je strašná“ nebo „nesnáším tvého otce“ nejspíš nezaručí krásný a idylický večer. Pokud se nejedná o vážné situace, je lepší držet jazyk za zuby. Postěžujte si kamarádovi/kamarádce, ale své drahé polovičce raději ne.

Něco jiného samozřejmě je, pokud vás tchán či tchyně prakticky šikanuje či se vůči vám chová nepřípustně. Pak se partnerovi/partnerce svěřte. Ale raději věcně a citlivě. Pamatujte, že se jedná o partnerovy/partnerčiny rodiče.

Ta omáčka byla výborná

Jistě, kuchařské pokusy mohou občas skončit neúspěchem. Ovšem to není důvodem k nějaké přehnané kritice! Vždy, když vám váš milý či vaše milá připraví (nebo se o to aspoň pokusí) oblíbené jídlo, oceňte jejich snahu. Možná to nechutná tak, jako byste to připravili vy sami, ale to přece nevadí. Však před sebou máte důkaz, že někomu na vás záleží a chce vám to dokázat právě vlastnoručně vyrobenou pochoutkou.

Hned budu hotová/hotový

Nebudeme si nic nalhávat – dlouhá příprava na odchod z domu je spíše doménou nás žen. Však také máme spoustu práce! Sprcha, mytí a foukání vlasů, líčení, výběr šatů (a jejich opakované převlékání…), zkrátka známe to. A když na nás náš milý partner netrpělivě čeká, nemá cenu ho zatěžovat detaily, jako například že nám oblékání a spol. bude trvat ještě minimálně 20 minut. Za ty poznámky o tom, jak jsme pomalé a zbytečné rozčilování, to vážně nestojí. A tak klidně ujistěte svého partnera, že jste za pět minutek hotové. Mezi námi, nebude dlouho trvat a sám zjistí, že jsme nebyly tak úplně upřímné…

Zdroj: https://www.womenshealthmag.com/relationships/a32944553/lying-in-relationship/, https://www.quora.com/Does-telling-a-small-lie-cause-problems-in-relationshipSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nejistotu nemáte rádi, přesto si jí tento týden užijete víc než dost. Možná je to proto, že se příliš upínáte ke svým plánům. Pamatujte, že ani ty nejpečlivěji připravené nemusejí vyjít, zvláště pokud nezáleží pouz... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

60 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 5.7.
113 Příspěvků
Poslední příspěvek 5.7.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat