Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Otálet se nevyplácí. Po jaké době je nejlepší mít svatbu?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

15.03.2019 | Vztahy

V dnešní době je soužití „na psí knížku“ stále častější. Lidé nemají potřebu se na druhého vázat a není divu. Dávno již nežijeme v době, kdy se páry sestěhovávaly až po veselce, do které byli oba partneři bez poskvrnky a děti přicházely až do manželství. Když už na samotnou svatbu dojde, přichází většinou po mnoha letech

Jenže odborníci zabývající se partnerským soužitím upozorňují, že vstup do manželství v době, kdy je vztah po letech tak nějak vyčpělý, není úplně ideální.

„No však už bylo načase!“

Taky jste tuhle větu slyšeli od vašich známých, když jste jim přišli předat svatební oznámení? Evidentně jste také otáleli. Podle statistik se lidé nejčastěji berou po čtyřech letech vztahu, což by se mohlo zdát tak akorát. V té době máte po takzvané „tříleté krizi“, znáte se dost na to, abyste věděli, s kým žijete, a zda ho milujete i s jeho nedostatky. Není ale výjimkou, že se páry berou třeba až po deseti letech soužití. Taková manželství jsou ale nejčastěji odsouzena k záhubě.

Lepší pozdě nežli později? Ne vždy

Po několika letech vztahu, prvních větších či menších krizích, dochází ve vztahu k jakémusi ustálení. Mnohé z nich ale zaznamenávají částečné vyhoření nebo dochází na nátlak rodiny. Často se pak dvojice berou, aby oživili vztah nebo jednoduše proto, že se snaží vyhovět rodině. Pokud jde o první případ, kdy vztah není ideální a jeví se jako „přechozený“, většinou svatba situaci nezachrání. Brát se z důvodu, že si to tak přeje rodina, je vůbec špatný nápad. Pokud to tak necítíte, nehrňte se do toho. Takto velký krok může být začátkem konce, pokud nepřijde spontánně.

Ideální doba? Dokud jste zamilovaní

Statisticky jsou nejpevnější právě ty svazky, které byli uzavřeny zhruba po osmnácti měsících vztahu. V té době si partneři ještě procházejí zamilovaností, neberou se z rozumu, z donucení, ale z opravdové lásky.

Stav zamilovanosti vydrží průměrně 12 až 36 měsíců, kdy je náš mozek ovládán náporem hormonů, na které si naše tělo postupně zvyká. Po opadnutí prvotního zamilování často přichází první krize. Odborníci se shodují, že manželé jsou schopni ustát tyto krize snáze, pokud se vezmou v době zamilovanosti. Ti, kteří se vezmou proto, že už se to od nich očekává, nemají dojem, že by pro ně oddací list představoval slib, který dali jeden druhému, celou svatbu pojímají spíše jako formalitu. A to je právě důvod, proč jsou tyto svazky v případě krizí tolik chatrné.

Muži se otřepou ze ztráty kamaráda mnohem rychleji než ženy

Bramborový salát s olivami

Bramborový salát s olivami

12 hlasů
50min 371 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Treska s kukuřicí

16 hlasů
45min 612kJ 174 Kč

Velmi dietní recept na přípravu tresky.

Kachní stehna s tymiánem

3 hlasy
1h a 35min 766kJ 210 Kč

Kachní stehna dušená s tymiánem a zeleným pepřem.

Poradny

Pobírám nízký příspěvek na bydlení, co mám dělat?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více