Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Máte vztahovou krizi? Nejspíš málo čtete

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

12. 5. 2019 | Vztahy

Kdy jste se naposledy odreagovali nějakou dobrou knihou? Úplně bez nadsázky by se dalo říct, že čím častěji do ní nahlédnete, tím více porozumíte své drahé polovičce. A to se neobejde bez pozitivní odezvy!

Po letech klidu, míru a harmonie se do vašeho vztahu nenápadně přikradla krize? Nečekejte, až se rozchod či rozvod zeptá, a jednejte! V tomto případě se jako spolehlivá záchranná mise jeví koníček, který obvykle bývá spojován s rozšířením slovní zásoby, zlepšením paměti nebo navozením ospalosti. Dámy a pánové, řeč je vážně o četbě! Jak terapie tištěného písma funguje? A vážně se na ni můžete spolehnout?

Místo manželské poradny knihovna? Zřejmě

Gregory Currie, což je vážený profesor kognitivní psychologie působící na britské univerzitě v Yorku, má na celou záležitost jasný názor. Podle tohoto uznávaného odborníka lidé, kteří se ve svém volném čase věnují publikacím nejrůznějšího žánru, vykazují vyšší míru empatie, tudíž jsou schopni lépe komunikovat s okolím. Čtenáři prý také snáze chápou pocity a touhy druhých, neboť jsou zvyklí vžívat se do osudů hlavních postav, jež vídají na stránkách. A to se v případě, že domácí atmosféra poněkud houstne, může skutečně hodit.

Takhle to alespoň vnímá jmenovaný specialista s tím, že čtivo svým osobitým způsobem dokáže přispět k opravě pošramoceného svazku, proto mu rozhodně doporučuje dát šanci. Co vy na to? Pokud si stále nejste jistí, zda místo na displej chytrého telefonu hledět raději do knihy, jako motivaci berte následující řádky.

Recept na dlouhověkost skrytý mezi řádky

Poznatky nedávné americké studie, o nichž širokou veřejnost informoval magazín Journal of Gerontology, sdělují, že pilní knihomolové se dožívají vyššího věku. Pochopitelně na rozdíl od těch, kterým tahle záliba vůbec nic neříká. Italský deník Corriere della Sera nedávno dokonce vydal článek psaný perem tamních psychologů, v němž se doslova a do písmene uvádí, že sečtělí lidé jsou šťastnější a prožívají kvalitnější život. Ani tohle pozitivum nelze nechat jen tak bez povšimnutí, nebo to vidíte jinak?

Výsledky průzkumů hovoří jasně. Takhle by měla vypadat id...

Domácí pizza

Domácí pizza

28 hlasů
50min 975 kJ 59 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Ryba s paprikou a pomerančem

4 hlasy
1h a 35min 279kJ 150 Kč

Rybí podkovy dušené s paprikou v římském hrnci.

Rizoto s hlívou

9 hlasů
45min 711kJ 130 Kč

Rizoto s houbami a oříšky.

Poradny

Z čeho se počítá PPM po dlouhodobé nemocenské?

Dobrý den,ve Vašem případě by se peněžitá pomoc v mateřství (PPM neboli mateřská) měla vypočítáva... Více

Jsem v PN, kdy se evidovat na úřadě práce?

Dobrý den,v době pracovní neschopnosti se nemůžete stát uchazečem o zaměstnání, tudíž se nemůžete... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více