Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zdravé aktivity pro utužení vztahu

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

30.07.2020 | Vztahy

Dohání vás stereotyp, který se s romantikou a harmonií tak trochu vylučuje? Možná jste v jeho vodách uvízli proto, že se svým protějškem nevaříte a nehrajete deskové hry!

Máte pocit, že s partnerem trávíte spoustu času lenošením na gauči, pojídáním bramborových lupínků a sledováním televize? Samozřejmě nic proti odpočinku, ale tohle váš vztah kdovíjak neposílí. Jaké zábavné činnosti jsou z pohledu odborníků pro páry jako dělané?

Vaření dokáže divy

Říká se, že ve dvou se to lépe táhne. A v kuchyni to platí dvojnásob! Ostatně, také vztahoví experti se domnívají, že i malá chvilka u sporáku může být velice romantickým a stmelujícím okamžikem. Co se týče samotného výběru připravovaných pokrmů, četné výzkumy potvrzují, že kořeněná jídla zlepšují krevní oběh, čímž příznivě ovlivňují vzrušení a touhu v těch nejcitlivějších místech těla. Mimochodem, konzumace pikantních jídel se dává do souvislosti také s dlouhověkostí.

Sportem k prohloubení důvěry

Je přínosné, když má dvojice nějaké společné zájmy. Mezi ty nejideálnější patří sport, který přináší radost, nové zážitky, dobrou náladu a třeba i vytoužené křivky. A který vybrat? To záleží na vašich možnostech i preferencích. Běh je dobrý pro srdce a zvyšuje vytrvalost, což se může promítnout i v milostném životě. Pro soutěživé jedince je vhodný třeba tenis, squash, ping-pong nebo badminton. Příznivci adrenalinu se zhlédnou v horolezectví. To zase posiluje důvěru, protože zatímco jeden leze po stěně, druhý ho po celou dobu jistí.

Hraní her nejen pro děti

Hormon oxytocin je nazývaný hormonem lásky, protože snižuje hladiny stresu a navozuje pocity hluboké intimity. Nelze se tedy divit, že spolu s dopaminem bývá považován za hodně podstatnou sloučeninu při vytváření mezilidských vztahů. A že se do krve vylučuje jenom při milování, bouřlivém orgasmu nebo porodu? Omyl. Američtí vědci se na základě své studie domnívají, že produkci oxytocinu stimuluje i hraní deskových her. Nezní to jako fajn plán na dnešní večer?

Úspěšnému flirtu by měl předcházet dlouhý spánek

Treska se sušenkovou krustou

Treska se sušenkovou krustou

17 hlasů
50min 1375 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuskus s mrkví

8 hlasů
30min 639kJ 45 Kč

Rychlý a zdravý recept na přípravu dobrého kuskusu s m...

Čočková polévka s karamelizovanou cibulkou

16 hlasů
60min 550kJ 75 Kč

Sytá čočková polévka.

Poradny

Musím být kvůli příspěvku na bydlení v evidenci ZP?

Dobrý den,evidence na úřadě práce není podmínkou výplaty příspěveku na bydlení, evidence na ÚP s ... Více

Nezapočítali mi dobu studia pro nárok na PPM, co dělat?

Dobrý den, Terezo,podle § 32 odst. 4 zákona o nemocenském pojištění se do doby účasti na pojištěn... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více