Zdravé aktivity pro utužení vztahu

Dohání vás stereotyp, který se s romantikou a harmonií tak trochu vylučuje? Možná jste v jeho vodách uvízli proto, že se svým protějškem nevaříte a nehrajete deskové hry!

Máte pocit, že s partnerem trávíte spoustu času lenošením na gauči, pojídáním bramborových lupínků a sledováním televize? Samozřejmě nic proti odpočinku, ale tohle váš vztah kdovíjak neposílí. Jaké zábavné činnosti jsou z pohledu odborníků pro páry jako dělané?

Vaření dokáže divy

Říká se, že ve dvou se to lépe táhne. A v kuchyni to platí dvojnásob! Ostatně, také vztahoví experti se domnívají, že i malá chvilka u sporáku může být velice romantickým a stmelujícím okamžikem. Co se týče samotného výběru připravovaných pokrmů, četné výzkumy potvrzují, že kořeněná jídla zlepšují krevní oběh, čímž příznivě ovlivňují vzrušení a touhu v těch nejcitlivějších místech těla. Mimochodem, konzumace pikantních jídel se dává do souvislosti také s dlouhověkostí.

Sportem k prohloubení důvěry

Je přínosné, když má dvojice nějaké společné zájmy. Mezi ty nejideálnější patří sport, který přináší radost, nové zážitky, dobrou náladu a třeba i vytoužené křivky. A který vybrat? To záleží na vašich možnostech i preferencích. Běh je dobrý pro srdce a zvyšuje vytrvalost, což se může promítnout i v milostném životě. Pro soutěživé jedince je vhodný třeba tenis, squash, ping-pong nebo badminton. Příznivci adrenalinu se zhlédnou v horolezectví. To zase posiluje důvěru, protože zatímco jeden leze po stěně, druhý ho po celou dobu jistí.

Hraní her nejen pro děti

Hormon oxytocin je nazývaný hormonem lásky, protože snižuje hladiny stresu a navozuje pocity hluboké intimity. Nelze se tedy divit, že spolu s dopaminem bývá považován za hodně podstatnou sloučeninu při vytváření mezilidských vztahů. A že se do krve vylučuje jenom při milování, bouřlivém orgasmu nebo porodu? Omyl. Američtí vědci se na základě své studie domnívají, že produkci oxytocinu stimuluje i hraní deskových her. Nezní to jako fajn plán na dnešní večer?


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Život vám tento týden znepříjemní spousta drobných nepříjemností. A co vám bude kazit náladu asi nejvíce, bude zjištění, že si za ně můžete vy sami. Jenže toto zjištění v sobě zároveň skrývá velký potenciál – jestliže jste původcem maličkostí, jež vám znepříjemňují život, máte vy sami v rukou klíč k jejich nápravě. Pokud jej správně využijete, b... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

94 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
7 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
444 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat