Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

5 slov, která lháři používají nejčastěji

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

03.09.2012 | Vztahy

Odhalit, že vám někdo lže, bývá občas nesnadné, zvláště je-li ve lhaní daná osoba zběhlá. Ovšem občas jej může prozradit i výběr slov, která se stala jeho oblíbeným repertoárem.

Následující slova samozřejmě neznačí, že když je někdo použije, můžete říci, že lže. Ovšem pokud se najednou něčí slovník změní a začnou se v něm objevovat častěji než dříve, zpozorněte. A o která slova či slovní spojení se jedná?

1. Nikdy

Kde by jako odpověď stačilo prosté „ne“, se najednou objevuje vehementní „nikdy“. Tak například na otázku: „Znáš tu novou kolegyni?“ takový člověk reaguje namísto klidného: „Ne, neznám.“ výkřikem: „Nikdy jsem ji neviděl!“ apod.

2. Tohle, tamto a další ukazovací zájmena

Používáme je samozřejmě všichni, ale jde o to, jak se použijí. Spousta lhářů je ve větě řadí před podstatná jména – „tuhle ženu“, „tyhle peníze“ atd. Jako by se snažili vypíchnout, že zrovna s „tímhle“ nemají nic společného.

3. Já bych…

Je to podobné jako se slovem „nikdy“. Obvykle se totiž použijí dohromady ve spojeních „to bych nikdy neudělal“. Až příliš vehementně se totiž jimi člověk snaží něco popřít. Tak třeba: „Ještě se stýkáš s bývalým přítelem?“ – „To bych nikdy neudělala!“ V takovém spojen je navíc i skrytá výčitka typu: „Jak mě můžeš z něčeho takového podezírat?“, která má odvést pozornost od tázaného a vyvolat v tazateli pocit viny.

4. Určitě, samozřejmě

Člověk, který se zrovna nemusel dvakrát přetrhnout, aby vám s čímkoli pomohl, je najednou nejochotnější osobou na světě. Jistě, každý se mohl změnit. Ale není to spíš náznak špatného svědomí, že něco skrývá?

5. Ale

Vlastně nejde ani tak o samotné slovo „ale“, jako spíše o věty, jež spojuje. Spousta lhářů se totiž podvádění snaží zakrýt tak, že na něj upozorní a popře jej – „já vím, že to bude znít divně, ale…“ nebo „vím, že si budeš myslet, že lžu, ale…“. Pokud se takovéhle zahájení rozhovoru vyskytuje často, zpozorněte.

Snižte riziko rozvodu: Neberte se v kostele

Treska v rajčatové omáčce

Treska v rajčatové omáčce

17 hlasů
40min 416 kJ 80 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Králík s baby karotkou

10 hlasů
60min 470kJ 140 Kč

Králičí filé dušené s karotkou.

Treska ve vinné omáčce

0 hlasů
50min 363kJ 170 Kč

Treska opečená na másle s vinnou omáčkou a paprikou.

Poradny

nejvhodnější doba na očkování proti klíšť. encefalitidě

Dobrý den, očkování proti klíšťové encefalitidě je možné po celý rok. V době, kdy může být již zv... Více

Vakcíny proti klíšťové encefalitidě

Dobrý den, obě u nás dostupné vakcíny mají porovnatelnou a tedy vysokou účinnost i bezpečnost. Ma... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Blíží se k vám nová láska! Nebojte se rozlousknout nejasnou situaci a udělat rozhodující krok. Obavy z nesprávného rozhodnutí v tomto případě nejsou na místě. Naopak. Proto hodíte pochybnosti za hlavu a necháte se vést svými city. A ne...

Více