Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Výstřední medicína: Pití mletých kostí a koupele v jedu

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

25.02.2019 | Zajímavosti

Medicína má mnoho podob. A některé jsou i dost extrémní, takže se vlastně o medicíně jako takové z našeho pohledu ani mluvit nedá. Ne všude na vás totiž čekají s hrstkou léků, rentgeny či vybavenou laboratoří, přesto by tito léčitelé za svoje metody dali ruku do ohně.

Jste závislí? Jeďte do Thajska

Že je asijská medicína trochu jiná než evropská, to není žádné tajemství. Velkou váhu přikládají bylinám a různým zvířecím jedům, které by člověka měly zbavit všech toxických látek, kterými zahlcovali svá těla nebo aby vymýtili choroby, jež je postihli.

Jedním z míst, kde dávají přednost přírodě před chemií je i klášter Tham Krabok v Thajsku, který slouží jako jedna z nejúspěšnějších léčeben drogově závislých na světě. Léčba spočívá v  rituálu, kdy je závislému podávána směs přibližně stovky bylin, která se zapíjí velkým množstvím vody a následně donutí člověka vše vyzvracet. Drogově závislí zde klečí jeden vedle druhého nad dlouhým kanálem, nad kterým se kroutí v křečích a zbavují se všeho, co je v jejich těle navíc.

Léčebna má pevný řád. Vstává se zde ve čtyři ráno a pacienti zde vykonávají různé práce. Zametají, uklízejí, starají se o areál léčebny. Dopoledne absolvují rituál zvracení a poté parní lázeň. Skutečně jiný přístup než u nás, dle tvrzení léčebny však funguje.

Hromadná léčba astmatu

Indičtí léčitelé zbavují nemocné chorob pomocí podivných mystických rituálů. Jedním z nich je i obřad, při kterém se jednou za rok sejde více než půl milionu obyvatel. Léčba spočívá v konzumaci žluté pasty, jejíž složení je přísně tajeno, nicméně je důležité spolknout ji společně s živou rybou. Pastu zdejší „lékaři“ vloží rybě do úst a téměř násilím vám ji nacpou do krku. Tento kontroverzní způsob léčby podstupují dospělí i děti, nejčastěji s astmatickými problémy.

Ačkoli je záhadou, co žlutá a údajně léčivá pasta obsahuje, zdá se, lidem skutečně pomáhá. V zásadě jde ale spíše o posílení vlastní psychiky člověka, kdy ten skutečně věří, že je vyléčen. Placebo efekt je tedy dokonalý.

Je libo žabí koktejl?

Pokud máte jakékoli potíže, nabízí se dobrodružný výlet do Peru. Zdejší obyvatelé věří, že od jakéhokoli problému vám pomůže pití koktejlu, jehož hlavní přísadou je rozmixovaná žába. Mnoho lidí věří jeho účinkům a pravidelně se pro něj vracejí na zdejší trhy. Údajně jim pomáhá na lepší paměť, bolesti všeho druhu, potíže s otěhotněním, libidem či horečkou.

Odporný hnědý nápoj má kašovitou konzistenci, pije se teplý a prodavači ho doporučují vypít rychle. To kvůli kostem, které se na dně sklenice usadí a je poněkud nepříjemné je vypít. Pokud vám to však skutečně nedělá dobře, tak vám kosti scedí.

Herecký talent zřejmě znamená umění vypnout velkou část m...

Rizoto s chřestem

Rizoto s chřestem

9 hlasů
40min 614 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Králík s baby karotkou

10 hlasů
60min 470kJ 140 Kč

Králičí filé dušené s karotkou.

Treska ve vinné omáčce

0 hlasů
50min 363kJ 170 Kč

Treska opečená na másle s vinnou omáčkou a paprikou.

Poradny

nejvhodnější doba na očkování proti klíšť. encefalitidě

Dobrý den, očkování proti klíšťové encefalitidě je možné po celý rok. V době, kdy může být již zv... Více

Vakcíny proti klíšťové encefalitidě

Dobrý den, obě u nás dostupné vakcíny mají porovnatelnou a tedy vysokou účinnost i bezpečnost. Ma... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Blíží se k vám nová láska! Nebojte se rozlousknout nejasnou situaci a udělat rozhodující krok. Obavy z nesprávného rozhodnutí v tomto případě nejsou na místě. Naopak. Proto hodíte pochybnosti za hlavu a necháte se vést svými city. A ne...

Více