Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co byste rozhodně neměli dávat na sociální sítě

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

19. 5. 2019 | Zajímavosti

Většina lidí je v dnešní době naprosto pohlcena sociálními sítěmi. Bohužel si jen málokdo uvědomuje, kolik soukromých a nebezpečně zneužitelných informací s virtuálními přáteli sdílí. Které věci byste rozhodně neměli vystavovat na svých profilech?

Děti

Vystavování fotografií nebo videí vašich dětí není ani trochu bezpečné. Málokdo si uvědomuje, že sociální síť umožňuje nahlížet do vašich životů i lidem, kteří s vámi nemají nic společného. Sdílením fotografií vašich ratolestí je vystavujete riziku útoku nebezpečných individuí. Vůbec nejhorší, co můžete na svém profilu sdílet, jsou zdánlivě nevinné fotografie svlečených dětí v bazénu, ve vaně nebo například obrázek dítěte, které pyšně drží vysvědčení přímo před školou, do které chodí. Potenciálním útočníkům tím dáváte přímá vodítka, kde dítě najít.

Domov

Existují tisíce skupin, na kterých se lze inspirovat v oblasti vybavení a úprav rodinného hnízda. Mnoho uživatelů sociálních sítí sdílí detailní fotografie svých domovů, aniž by si uvědomovali, že tím dávají všanc svůj majetek. Vychytralým zlodějíčkům stačí jen pozorně prohlédnout vámi sdílené obrázky, zhodnotit, zda by se ve vašem bytě dalo ukrást něco hodnotného a na vašem profilu pak snadno vysledují, kdy se nacházíte mimo domov. Tím se dostáváme k dalšímu bodu.

Poloha

Každý se rád pochlubí obrázky z vysněné dovolené nebo si postěžuje, že v práci je to dnes nuda a to tam musí být až do večera. Jenže pak každý ví, že jste zrovna mimo domov, a tím získávají chtiví zloději cenné informace o tom, kolik mají času, aby „vybílili“ váš byt. Pokud se chcete s přáteli podělit o podobné informace, dělejte to soukromě nebo fotky z dovolené sdílejte až po návratu.

Pomluvy

Nepomlouvejte kohokoli veřejně ve svých statusech. Mnoho lidí tím možná pobavíte, jiní s vámi budou soucítit, ale najdou se i tací, kteří budou sympatizovat s tím, kdo je předmětem stížnosti a nepotrvá dlouho a informace se dostane tam, kam by neměla. Nejenže si tím doslova zavřete dveře k nápravě vztahu s pomlouvanou osobou, ale jistojistě tím naštvete i pár lidí okolo. Nač si dělat zbytečné nepřátele a k tomu se snižovat na takovou úroveň?

Grafen: Materiál budoucnosti, který nedá komárům žádnou š...

Hovězí zadní s uzenou kýtou

Hovězí zadní s uzenou kýtou

0 hlasů
2h a 25min 543 kJ 200 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Králík se sušenými bylinkami

5 hlasů
1h a 30min 442kJ 195 Kč

Recept na králíka tentokrát s koriandrem a koprem.

Vepřové medailonky s chřestem

9 hlasů
1h a 5min 508kJ 130 Kč

Minutka z vepřového masa s chřestem.

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více