Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ranní cvičení patří k nejefektivnějším. Tedy pokud si ho sami nesabotujete

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

19.09.2019 | Zdraví a životní styl

Dali jste na rady moudrých odborníků a začali jste se cvičením či běháním hned po ránu? Pak vězte, že děláte dobře. Ranní cvičení totiž patří k těm nejprospěšnějším. Ovšem jeho účinek na své zdraví a postavu můžete výrazně snížit některými chybami.

Na co si dát největší pozor?

Pozdní večeře

Našemu trávicímu ústrojí nějakou dobu trvá, než se vypořádá s jídlem, které mu naservírujeme například k večeři. Pokud zvolíte před spaním nějaký těžký pokrm nebo se „nadlábnete“ v pozdních nočních hodinách, svému organismu situaci jen ztížíte. Nejenže nebudete mít ráno chuť či sílu vyběhnout ven, ale navíc vám může být i nevolno.

Co tedy v brzkých večerních hodinách naložit na talíř? Porci kvalitních bílkovin, nějaké složité sacharidy a především zeleninu!

Málo spánku

I sportovci vědí, jak je v jejich tréninkovém či závodním režimu důležitý spánek. A úplně stejné je to pro všechny. Pokud svému tělu nedopřejete dostatečný odpočinek, nejenže budete unavení a budete podávat nižší výkony (nemluvě o tom, že se kolikrát ráno ani nepřinutíte, abyste šli cvičit či běhat), ale navíc organismu značně ztížíte regeneraci po fyzické zátěži.

Pamatujte, že platí oněch 8 hodin spánku denně – pak bude mít vaše tělo dost sil, aby mu ranní cvičení skutečně k něčemu bylo.

Příliš příprav

Ráno vstanete, otevřete šatník a přemýšlíte, kde je ta sportovní podprsenka, kam jste dala legíny, proč zase nejsou tenisky tam, kde mají být? Chyba! Zbytečně ztrácíte drahocenný čas (a že je ho po ránu skutečně minimum), který byste mohli věnovat cvičení.

Pěkně si vše potřebné připravte už večer, ať se ráno jen vykulíte z postele rovnou do dresu.

Spousta výmluv

Aby bylo cvičení skutečně efektivní, mělo by být především pravidelné. Ovšem pokud se pětkrát do týdne probudíte a řeknete si, že se vám nikam nechce a raději si ještě půl hodinky poležíte, pak nemůžete očekávat žádné velké výsledky.

Snažte se cvičit ráno skutečně pravidelně! Jen tak se budete moci radovat nejen ze své zdokonalené fyzičky či štíhlé postavy, ale také ze zdravého těla.

Chybějící snídaně

Jíst ráno před cvičením či běháním, nebo nejíst? Názory se dodnes různí, a tak je nejlepší jít zlatou střední cestou. Vzhledem k tomu, že hladina cukru v naší krvi je po probuzení prakticky nejnižší z celého dne, je třeba dodat tělu trochu energie.

Zakousněte například banán anebo kousek energetické tyčinky, připravte si smoothie apod. a vydejte se vstříc pohybu. A po návratu si nezapomeňte dát vyváženou snídani!

Keto dieta se sportovcům nedoporučuje

Losos na víně

Losos na víně

12 hlasů
50min 902 kJ 380 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Králík na tymiánu

11 hlasů
1h a 20min 466kJ 160 Kč

Králík patří k pochoutkám v české kuchyni, navíc králi...

Vepřové kotlety s hořčicí

9 hlasů
1h a 30min 972kJ 105 Kč

Grilované kotlety s medovou hořčicí.

Poradny

Má trvalý pobyt vliv na daňovou slevu na dítě?

Dobrý den,výše peněžité pomoci v mateřství (PPM neboli mateřské) činí 70% redukovaného denního vy... Více

Mám nárok na přídavky na děti za práci ve Skotsku?

Dobrý den, paní Glížová, z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co konrkétně Vás zajímá. Pokud si chc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více