Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ranní cvičení patří k nejefektivnějším. Tedy pokud si ho sami nesabotujete

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

19. 9. 2019 | Zdraví a životní styl

Dali jste na rady moudrých odborníků a začali jste se cvičením či běháním hned po ránu? Pak vězte, že děláte dobře. Ranní cvičení totiž patří k těm nejprospěšnějším. Ovšem jeho účinek na své zdraví a postavu můžete výrazně snížit některými chybami.

Na co si dát největší pozor?

Pozdní večeře

Našemu trávicímu ústrojí nějakou dobu trvá, než se vypořádá s jídlem, které mu naservírujeme například k večeři. Pokud zvolíte před spaním nějaký těžký pokrm nebo se „nadlábnete“ v pozdních nočních hodinách, svému organismu situaci jen ztížíte. Nejenže nebudete mít ráno chuť či sílu vyběhnout ven, ale navíc vám může být i nevolno.

Co tedy v brzkých večerních hodinách naložit na talíř? Porci kvalitních bílkovin, nějaké složité sacharidy a především zeleninu!

Málo spánku

I sportovci vědí, jak je v jejich tréninkovém či závodním režimu důležitý spánek. A úplně stejné je to pro všechny. Pokud svému tělu nedopřejete dostatečný odpočinek, nejenže budete unavení a budete podávat nižší výkony (nemluvě o tom, že se kolikrát ráno ani nepřinutíte, abyste šli cvičit či běhat), ale navíc organismu značně ztížíte regeneraci po fyzické zátěži.

Pamatujte, že platí oněch 8 hodin spánku denně – pak bude mít vaše tělo dost sil, aby mu ranní cvičení skutečně k něčemu bylo.

Příliš příprav

Ráno vstanete, otevřete šatník a přemýšlíte, kde je ta sportovní podprsenka, kam jste dala legíny, proč zase nejsou tenisky tam, kde mají být? Chyba! Zbytečně ztrácíte drahocenný čas (a že je ho po ránu skutečně minimum), který byste mohli věnovat cvičení.

Pěkně si vše potřebné připravte už večer, ať se ráno jen vykulíte z postele rovnou do dresu.

Spousta výmluv

Aby bylo cvičení skutečně efektivní, mělo by být především pravidelné. Ovšem pokud se pětkrát do týdne probudíte a řeknete si, že se vám nikam nechce a raději si ještě půl hodinky poležíte, pak nemůžete očekávat žádné velké výsledky.

Snažte se cvičit ráno skutečně pravidelně! Jen tak se budete moci radovat nejen ze své zdokonalené fyzičky či štíhlé postavy, ale také ze zdravého těla.

Chybějící snídaně

Jíst ráno před cvičením či běháním, nebo nejíst? Názory se dodnes různí, a tak je nejlepší jít zlatou střední cestou. Vzhledem k tomu, že hladina cukru v naší krvi je po probuzení prakticky nejnižší z celého dne, je třeba dodat tělu trochu energie.

Zakousněte například banán anebo kousek energetické tyčinky, připravte si smoothie apod. a vydejte se vstříc pohybu. A po návratu si nezapomeňte dát vyváženou snídani!

Sociální odstup při sportování v době covidu

Zeleninová polévka

Zeleninová polévka

14 hlasů
55min 746 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kapustová polévka

14 hlasů
50min 647kJ 85 Kč

Sytá polévka z kapusty.

Ryby na víně

7 hlasů
1h a 5min 972kJ 144 Kč

Jemné a zdravé ryby připravené na červeném víně.

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více