Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co se stane s vaším tělem, když přestanete cvičit

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

15. 4. 2019 | Zdraví a životní styl

Už se vám zase nechce do posilovny? Pokud je to takhle posledních 14 dní, nedivte se, že se vám zhoršila paměť. Brzy však můžete očekávat i ztrátu kondice a nárůst tělesné hmotnosti. Kdy přesně to přijde?

Po letech pravidelného sportování jste hodili ručník do ringu? Ano, máte toho teď v práci nad hlavu, jste unavení a navíc je vaše oblíbená tělocvična v dlouhodobé rekonstrukci. Ostatně, důvod, proč odložit trénink na neurčito, se najde vždycky – a malá pauza přece ničemu neuškodí… Vážně si to myslíte? Pak vás musíme zklamat, o vydřené přínosy cvičení totiž můžete přijít už za pár dní! Co se stane jako první, když pověsíte tepláky na hřebík?

10 dní nicnedělání? Paměť v ohrožení

Vědci už poměrně dlouho naznačují, že fyzická aktivita kromě těla prospívá také mozku. Dokonce v ní vidí účinnou prevenci před ztrátou paměti související s věkem. Jak se to týká konkrétně vás? Závěry nejnovější studie publikované v časopise Frontiers in Aging Neuroscience odhalily, že i krátká „sportovní dovolená“ způsobuje jisté mozkové změny, přičemž paměť se může lehce zhoršit. Na co ještě byste se měli připravit?

14 dní a vytrvalost je v tahu

Ano, bohužel je to tak. Po dvou týdnech lenošení na gauči pro vás bude mnohem těžší vyběhnout schody bez zadýchání, nebo držet krok s aktivními kolegy. Proč to? Nicnedělání zaviní pokles VO2 max. hodnot, což je maximální množství kyslíku, které vaše tělo dokáže používat. Čím je toto číslo vyšší, tím lepší je i vaše kondice. Obráceně to samozřejmě funguje také…

„Po dvou týdnech se úroveň VO2 max. snižuje o 10 procent. Zhruba po čtyřech týdnech dochází k poklesu o 15 procent, po třech měsících už to může být 20 procent,“ varuje americká specialistka sportovní medicíny Farah Hameed s tím, že jsou to pouze konzervativní odhady.

28 dní – a se sílou se rozlučte

Výše zmíněná lékařka je toho názoru, že přibližně měsíc „stávky“ bohatě stačí k tomu, aby ti, kteří se před pauzou soustředili na silový trénink, zaznamenali negativní změny. Síla vás sice bude opouštět pomaleji než vytrvalost, ale i tak si pomalu zvykněte na to, že donést domů těžký nákup už nebude taková brnkačka jako dřív.

56 dní? Kupte si větší kalhoty

Tak jistě, nechtěné fyzické transformace vás samozřejmě čekají také, a je to logické. Ať už si zvětšujících se partií všimnete v zrcadle nebo při dopínání kalhot, zhruba po osmi týdnech naroste vaše tělesná hmotnost o několik procent. Chcete tomu zabránit? Pak se vzchopte a honem rychle do fitka!

Chcete také zhubnout? Sledujte naše testerky ve speciálu Hurá do plavek!

Energetické nápoje zvyšují riziko smrtelného selhání srdce

Salát z čínského zelí

Salát z čínského zelí

14 hlasů
20min 516 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Bramborový krém s cibulí

13 hlasů
50min 252kJ 80 Kč

bramborová polévka s cibulí a sýrem

Filety z kapra na grilu

15 hlasů
40min 581kJ 110 Kč

Kapr s tymiánem a petrželkou.

Poradny

Musí mi po RD držet v práci stejné místo?

Dobrý den, Marcelo,k odpovědím na Vaše otázky: 1. Zamětnavatel Vám po návratu z rodičovské dovole... Více

Mohu začít podnikat během mateřské dovolené?

Dobrý den,pokud chcete s podnikáním teprve začít, můžete klidně začít podnikat už během mateřské ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Berany čeká takový poklidný letní týden. Ne že by na vás hvězdy nechystaly nějaký ten stres (především se to týká práce – občas rádi necháváte věci na poslední chvíli, ovšem tím ubližujete nejen sami sobě, al...

Více