Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co se stane s vaším tělem, když přestanete cvičit

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

15.04.2019 | Zdraví a životní styl

Už se vám zase nechce do posilovny? Pokud je to takhle posledních 14 dní, nedivte se, že se vám zhoršila paměť. Brzy však můžete očekávat i ztrátu kondice a nárůst tělesné hmotnosti. Kdy přesně to přijde?

Po letech pravidelného sportování jste hodili ručník do ringu? Ano, máte toho teď v práci nad hlavu, jste unavení a navíc je vaše oblíbená tělocvična v dlouhodobé rekonstrukci. Ostatně, důvod, proč odložit trénink na neurčito, se najde vždycky – a malá pauza přece ničemu neuškodí… Vážně si to myslíte? Pak vás musíme zklamat, o vydřené přínosy cvičení totiž můžete přijít už za pár dní! Co se stane jako první, když pověsíte tepláky na hřebík?

10 dní nicnedělání? Paměť v ohrožení

Vědci už poměrně dlouho naznačují, že fyzická aktivita kromě těla prospívá také mozku. Dokonce v ní vidí účinnou prevenci před ztrátou paměti související s věkem. Jak se to týká konkrétně vás? Závěry nejnovější studie publikované v časopise Frontiers in Aging Neuroscience odhalily, že i krátká „sportovní dovolená“ způsobuje jisté mozkové změny, přičemž paměť se může lehce zhoršit. Na co ještě byste se měli připravit?

14 dní a vytrvalost je v tahu

Ano, bohužel je to tak. Po dvou týdnech lenošení na gauči pro vás bude mnohem těžší vyběhnout schody bez zadýchání, nebo držet krok s aktivními kolegy. Proč to? Nicnedělání zaviní pokles VO2 max. hodnot, což je maximální množství kyslíku, které vaše tělo dokáže používat. Čím je toto číslo vyšší, tím lepší je i vaše kondice. Obráceně to samozřejmě funguje také…

„Po dvou týdnech se úroveň VO2 max. snižuje o 10 procent. Zhruba po čtyřech týdnech dochází k poklesu o 15 procent, po třech měsících už to může být 20 procent,“ varuje americká specialistka sportovní medicíny Farah Hameed s tím, že jsou to pouze konzervativní odhady.

28 dní – a se sílou se rozlučte

Výše zmíněná lékařka je toho názoru, že přibližně měsíc „stávky“ bohatě stačí k tomu, aby ti, kteří se před pauzou soustředili na silový trénink, zaznamenali negativní změny. Síla vás sice bude opouštět pomaleji než vytrvalost, ale i tak si pomalu zvykněte na to, že donést domů těžký nákup už nebude taková brnkačka jako dřív.

56 dní? Kupte si větší kalhoty

Tak jistě, nechtěné fyzické transformace vás samozřejmě čekají také, a je to logické. Ať už si zvětšujících se partií všimnete v zrcadle nebo při dopínání kalhot, zhruba po osmi týdnech naroste vaše tělesná hmotnost o několik procent. Chcete tomu zabránit? Pak se vzchopte a honem rychle do fitka!

Chcete také zhubnout? Sledujte naše testerky ve speciálu Hurá do plavek!

Ušní a tělové svíce: Na co si při použití dát pozor

Losos na zeleném salátě

Losos na zeleném salátě

7 hlasů
50min 904 kJ 300 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí guláš

17 hlasů
1h a 5min 281kJ 170 Kč

Ostřejší guláš z kuřecího masa s rajčaty.

Brambory zapečené s mrkví a pórkem

5 hlasů
2h a 0min 467kJ 135 Kč

Recept na výborné brambory zapečené s mrkví, pórkem, ž...

Poradny

Jak vyplnit příjmy do žádosti o příspěvek na bydlení?

Dobrý den, na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu nebo dom... Více

Může být dcera v DPN stále OSVČ s vedlejší činností?

Dobrý den,pokud Vaše dcera pobírá nemocenské z důvodu těhotenství a porodu a tato dávka jí náleží... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Do velikonočního týdne si ještě ponesete nějakou tu únavu z týdne právě skončeného. V žádném případě ji ale neignorujte, naslouchejte více svému tělu a ve volných chvílích mu dopřejte alespoň nějaký odpočinek. Ne že byste k němu měli b...

Více