Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zlozvyky, které sabotují vaše úsilí v posilovně

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

13.04.2019 | Zdraví a životní styl

Cvičíte a potíte se ostošest, ale že by to na vašich křivkách bylo nějak vidět, to se říct nedá? Možná si za to můžete sami. Tím, že vynecháváte snídani, málo spíte a moc se rozčilujete! Co dalšího vám stojí v cestě?

Poslední dobou jste ve fitku jako doma, dbáte na správný jídelníček a každou volnou chvíli si jdete zaběhat. Ale výsledky? Na ty pořád marně čekáte! Tak kde je problém? Může být tam, kde byste ho asi nehledali – ve vás. Bez ohledu na to, jak tvrdě „makáte“, pokud jste obětí špatných návyků, vysněné figury se pravděpodobně nedočkáte. Co vám brání uspět?

Rozčilujete se víc, než je únosné

Nebudeme si nic namlouvat, napjaté nervy neprospívají absolutně ničemu. Pokud jste často nervózní, nečekejte, že vám práce v podobě rýsování křivek půjde jako po másle! Stres zvyšuje hladinu kortizolu, což není něco, co byste právě potřebovali. Zvýšená hladina tohoto stresového hormonu podstatně omezuje růst svalů a navíc ještě přispívá k nárůstu břišního tuku. Takže se hoďte do klidu, jinak se potíte zbytečně…

Spíte málo a ke všemu špatně

Některé prameny uvádějí, že v roce 1910 lidé spali průměrně devět hodin denně. Dnes je kdekdo rád, že zvládne sedm hodin, a to ještě s „odřenýma ušima“. Poznáváte se? Asi byste si měli vzít příklad z našich předků. Kvalitní spánek je totiž nutností procesu regenerace, fungování metabolismu a psychické pohody. Jestli to v tomhle ohledu trochu flákáte, místo shozených kil se můžete dočkat pravého opaku. Jako vážně.

Vyhýbáte se bílkovinám

Závěry studie publikované v Časopise výživy jednoznačně prokázaly, že jídelníček s adekvátním obsahem bílkovin zlepšuje celkové složení těla, protože snižuje vysoký cholesterol a ovlivňuje hladinu cukru v krvi. Laicky se dá říct, že bílkoviny jsou stavební kameny, které potřebujete k zachování svalové hmoty při ztrátě tělesné hmotnosti. Kde je hledat? Bohatými zdroji jsou luštěniny, ořechy, vejce, sýry a ryby, ale samozřejmě také maso.

Nesnídáte a vymlouváte se, že není čas

Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, ať se to někomu líbí, nebo ne. Vynechávat ji je špatný zvyk v každém případě, nejen při sportovním zápalu. Pomůže vám totiž zrychlit metabolismus, spalovat tuky a neméně prospěšná je i pro duševní ostražitost. Takhle to vidí výživoví poradci, kteří by vás za snídaňovou absenci rozhodně nepochválili!

Chcete také zhubnout? Sledujte naše testerky ve speciálu Hurá do plavek!

Ušní a tělové svíce: Na co si při použití dát pozor

Salát z grilovaného kuřecího masa

Salát z grilovaného kuřecího masa

10 hlasů
50min 256 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí guláš

17 hlasů
1h a 5min 281kJ 170 Kč

Ostřejší guláš z kuřecího masa s rajčaty.

Brambory zapečené s mrkví a pórkem

5 hlasů
2h a 0min 467kJ 135 Kč

Recept na výborné brambory zapečené s mrkví, pórkem, ž...

Poradny

Jak vyplnit příjmy do žádosti o příspěvek na bydlení?

Dobrý den, na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu nebo dom... Více

Může být dcera v DPN stále OSVČ s vedlejší činností?

Dobrý den,pokud Vaše dcera pobírá nemocenské z důvodu těhotenství a porodu a tato dávka jí náleží... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Do velikonočního týdne si ještě ponesete nějakou tu únavu z týdne právě skončeného. V žádném případě ji ale neignorujte, naslouchejte více svému tělu a ve volných chvílích mu dopřejte alespoň nějaký odpočinek. Ne že byste k němu měli b...

Více