Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Stávkující metabolismus: Podpořte jej bylinkami

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

17.05.2018 | Zdraví a životní styl

Podléháte frustraci kvůli tomu, že se vás nechtěná kila drží jako klíště? Už nevíte, jak se pohnout z místa, když se navzdory vašemu úsilí stále nedaří mít perfektní tělo? Na vině je pravděpodobně váš pomalý metabolismus! Byliny na něj!

V současnosti se to přípravky na zrychlení metabolismu jenom hemží. Smutnou zprávou je, že syntetické produkty mívají řadu vedlejších účinků a nepříznivě ohrožují zdraví. Neriskujte a jednoduše se spolehněte na některé bylinky, o nichž je známé, že vás „nakopnou“ k atraktivnějšímu tělu.

Pampeliška

Pampeliška se primárně používá k očistě jater. Je také velmi přínosná pro lidi s vysokým krevním tlakem a špatným trávením. Pampeliška však může být použita i při pomalém metabolismu. Nemůžete-li zhubnout, pijte pampeliškový čaj dvakrát denně.

Kopřiva dvoudomá

Kromě toho, že kopřiva dvoudomá podpoří funkci vašeho metabolismu, podílí se i na odbourávání tuku a vody v oblasti břicha. Dodá totiž tělu spoustu odvodňujícího draslíku. Tak to vezměte hopem a po dobu 14 dní pijte 3 šálky kopřivového čaje denně. Dočkáte se i toho, že kopřiva zvýší hladinu serotoninu v mozku, což vede ke snížení depresí a stresu. A ještě budete mít lepší pleť!

Kotvičník zemní

Tribulus, neboli kotvičník zemní, stejně jako kopřiva zlepšuje náladu a tlumí stres. A k tomu ještě urychluje metabolismus a podle některých působí i jako afrodiziakum. K dispozici je čaj, tablety nebo prášek. Stačí se zeptat v lékárně nebo prodejně s nutričními doplňky.

Petržel

V jídle je dobrá, ale hodí se i ke snížení váhy? Samozřejmě. Neobyčejně obyčejná petržel je diuretikum, což znamená, že vás zbaví přebytečné vody. Souběžně s tím podpoří i onen loudavý metabolismus. Dopřávejte si ji na talíři co možná nejčastěji!

Fenykl

Ano, i fenykl má diuretické vlastnosti, takže podpoří vaše ledviny ve vyplavování přebytečné vody z těla. Chuťový efekt fenyklu však není jen dočasný, neboť je známo, že po jeho konzumaci metabolismus člověka pracuje mnohem rychleji.

Kozinec

Astragalus (česky kozinec) se považuje za elixír věčného života. Má antibakteriální, antivirové a protizánětlivé vlastnosti. Pomáhá při cukrovce i onemocnění srdce, nicméně jeho sílu ocení právě ti, kdo nemohou zhubnout. Dopřejte si ho ve formě čaje, prášku nebo tablet.

Hloh

To, co dělá z hlohu účinný posilovač metabolismu, je jeho schopnost podporovat funkci štítné žlázy. Ta je zodpovědná za regulaci vašeho metabolismu. Zeptejte se na něj v bylinkářství!

Máta

O mátě je známo, že podporuje trávení. Ale ona i snižuje chuť k jídlu, čímž přispívá k líbivějším křivkám. S ní a se sníženým příjmem kalorií vaše tělo nemá jinou možnost, než že začne hubnout. Dejte jí šanci!

Další tipy pro zdravý životní styl a štíhlé křivky najdete v našem speciálu Hurá do plavek!

Hořčík je při léčbě deprese prakticky stejně účinný jako ...

Sýrové palačinky

Sýrové palačinky

18 hlasů
45min 804 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Řízky po italsku

6 hlasů
1h a 10min 374kJ 168 Kč

Recept na využití letní zeleniny v kombinaci s masem.

Polévka s klobásou

14 hlasů
40min 369kJ 95 Kč

Vydatná polévka chutná s krajícem dobrého chleba.

Poradny

Kdo platí zdravotní pojištění po konci podpůrčí doby?

Dobrý den, jestliže jste po ukončení dočasné pracovní neschopnosti nastoupila zpět do zaměstnání ... Více

Jaký je postup výpočtu příspěvku na bydlení?

Dobrý den,je možné, že problém je ve výši tzv. normativních nákladů na bydlení. Výše příspěvku na... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Budete si dělat zálusk na jistou osobu, která je o dost mladší než vy. I když byste rádi vyzkoušeli, jaké by to s dotyčným bylo, nakonec nejspíše poslechnete hlas rozumu a racionality. Uvědomujete si totiž, že vztah by nikdy neměl velkou perspektivu.

Více