Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Proč se věnovat bojovým sportům, i když jste žena

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

10.08.2018 | Zdraví a životní styl

Odpověď, která jako první napadne většinu lidí, bude nejspíše schopnost sebeobrany a ochrany svých blízkých. V dnešní době je bohužel až příliš mnoho možností, kde bychom mohli nějaké to bojové umění potřebovat. Věnovat se bojovému sportu přináší ale mnohem více výhod, než jen samotnou schopnost ubránit se případnému nepříteli.

Pravidelný pohybový režim

Hlavní výhodou hned po umění bránit se útočníkům je to, že se pravidelně věnujete nějakým pohybovým aktivitám. Správný životní styl vede k dlouhověkosti a ke správnému životnímu stylu vede také pravidelný pohyb. Pokud tedy přemýšlíte, kterému sportu se věnovat, jděte do jednoho z těch bojových. Odnesete si z něj mnohem víc, než z „obyčejného“ aerobiku.

Zlepšení kondice

Pravidelný pohyb jde samozřejmě ruku v ruce se zlepšením vaší kondice. Jenže v tomhle případě se nejedná jen o tu fyzickou, ale i o psychickou. Doslova ze sebe vybijete všechny své starosti, uvolníte napětí a budete se cítit o moc lépe.

Posílení sebedůvěry

Které ženě by se nezvýšilo sebevědomí, když ví, že by se ubránila i chlapovi jako hrom? Nejen, že na sobě budete pociťovat zpevnění veškerých svalů, vyrýsovanou postavu, ale k tomu ještě mnohem větší sílu a psychickou pohodu. To ani nejde jinak.

Uvolnění stresu

Jak lépe uvolnit stres a napětí, než tím, že někoho (s jeho svolením) položíte na lopatky? Ať už bušíte do pytle nebo do protivníka, je to skvělý způsob jak se vybít a vyvztekat z potíží okolního světa. Minimálně se vyhnete tomu, že pak pod nátlakem stresu seřvete třeba svého šéfa nebo kolegyni.

Koncentrace

V bojových sportech musíte především pracovat se svojí myslí. Je totiž více než nutné, aby se bojovník dokázal plně ovládat a koncentrovat i v těch nejvypjatějších situacích. Smysl učení se soustředit v jakémkoli odvětví bojových technik se následně přenáší i do osobního života. Budete soustředěnější, hned vás něco nevytočí a ještě se budete cítit skvěle. Tak vzhůru do tělocvičen!

Vánoce nejsou jen obdobím klidu a pohody. Jak se vyhnout ...

Zelí s mletým masem

Zelí s mletým masem

19 hlasů
45min 764 kJ 132 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kopřivová polévka

14 hlasů
35min 264kJ 58 Kč

Z mladých kopřiv vykouzlíte jednoduše velice chutnou p...

Hovězí pečeně

8 hlasů
6h a 45min 525kJ 410 Kč

Libové hovězí maso s omáčkou z vína a hořčice.

Poradny

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Jak se počítá podpora z ÚP po měsíci v novém práci?

Dobrý den,i když v novém zaměstnání nemáte odpracované celé čtvrtletí, výše podpory v nezaměstnan... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Nevíte, kam dřív skočit, a je na vás vyvíjen stále větší tlak. Pomůže vám papír, pero a utříděné myšlenky. Sepíšete si do detailu i ty nejmenší úkoly a sestavíte harmonogram jejich plnění. Vám pak půjde v&sc...

Více