Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Plavání v sychravých dnech. Jak si ho užít a neonemocnět

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

12.10.2018 | Zdraví a životní styl

Říkáte si, že k navštěvování veřejných bazénů už není vhodná doba? Venku je chladno a sychravo, sušení vlasů fény, které jsou na koupalištích, není příliš efektivní a máte strach, že po hodině v chladné vodě riskujete nachlazení? Možná vás to překvapí, ale je tomu právě naopak.

Imunita a otužilost

Věřte nebo ne, ale lidé, kteří se věnují pravidelnému plavání celoročně, nejsou o nic více nemocní, než ti, kteří neplavou vůbec. Spíše je tomu naopak a to z důvodu, že plavání má velmi poštovní vliv na naši imunitu, zvětšuje kapacitu plic a chladná voda nás naučí otužilosti.

Dalším pozitivem je také udržování fyzické kondice, která je pro náš zdravotní stav velmi důležitá.

Vše má svá pravidla

Přesto, že není důvod se plavání v chladných měsících vyhýbat, je nutné dodržovat správný aklimatizační proces, abyste předešli onemocnění, způsobeným teplotním šokem.

Po plavání se řádně osušte. Nespoléhejte na čepici, kterou zakryjete mokré vlasy a ty pořádně vysušte. Fény v šatnách veřejných koupališť nebývají příliš výkonné, ale je možné vzít si svůj a za drobný poplatek (někdy i zdarma) jej využít.

Nezapomínejte ani na uši. Ty je třeba také dobře vysušit a to zejména u dětí, u kterých hrozí zánět středouší, sluchovodu nebo dutin.

Po plavání byste neměli hned opouštět prostor koupaliště a vystavovat se vnějšímu chladnému vzduchu. Jste rozehřátí a pod mnoha vrstvami oděvů se snadno zpotíte a venku pak hrozí rychlé prochladnutí. Po osušení byste se měli obléknout tak, aby vám nebylo chladno ani horko a počkat například v kavárně, než vaše tělo vychladne. Teprve potom můžete v klidu opustit prostory koupaliště.

Jste nemocní? Plavte!

Ač se vám to bude zdát zvláštní, dle lékařů může plavání účinně pomoci při nachlazení a ucpání dýchacích cest. Pokud tedy máte rýmu, zkuste si dát pár bazénů a vaše tělo „nakopnout“ k pořádné obranné činnosti. Plavání se však vyhněte, pokud máte kašel, teplotu nebo bolesti svalů. V takovém případě by se vám mohlo spíše přitížit.

Dejte na svůj dojem. Pokud se cítíte fit a jediné co vás trápí je ucpaný nos, nebojte se a vyrazte na stadion. Pokud se ale cítíte pod psa, na plavání zapomeňte.

Kurkumový čaj pijte každý den. Tohle udělá pro vaše zdraví

Hrušková polévka

Hrušková polévka

2 hlasy
55min 219 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Vepřová kapsa se sýrem a tymiánem

18 hlasů
25min 815kJ 105 Kč

Tymián dodá jídlu vynikající chuť a vůni. Až tento rec...

Salát s těstovinou a houbami

17 hlasů
1h a 10min 718kJ 120 Kč

Těstovinový salát s dušenými houbami, rajčaty a paprik...

Poradny

Mám po rodičovské dovolené podepsat výpověď?

Dobrý den,zaměstnavatel je opravdu povinen Vám držet pracovní místo nejdéle do tří let od narozen... Více

Musím v práci doložit rodný list dítěte?

Dobrý den,neuvádíte, komu máte dokládat rodný list a o jakou smlouvu se jedná, ale předpokládám, ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi vám bude chtít přebrat vaši lásku, to si však rozhodně nenecháte líbit! Naopak, rozhodnete se stůj co stůj ubránit svůj vztah. Moc dobře si však uvědomujete, že není zapotřebí agresivita a síla, ale prozíravost a chytrost. Umíte si poradit!

Více