Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

S podzimem alergie nekončí. Pozorovat je můžete u sebe, ale i u svých mazlíčků

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

11.10.2018 | Zdraví a životní styl

Léto je definitivně za námi a mohlo by se zdát, že odzvonilo i alergiím a senným rýmám. Opak je ale pravdou. I na podzim se můžeme potýkat s nepříjemnými alergickými projevy, kterými trpí nejen lidé, ale často postihují také naše domácí mazlíčky.

Plísně

Podzim je obdobím, kdy klesá venkovní teplota, ale v bytech a domech máme stále ještě poměrně teplo, tudíž nemáme potřebu topit. Bohužel si tím vytváříme ideální vlhké klimatické podmínky pro tvorbu plísní, které bývají častým spouštěčem alergických reakcí a dýchacích obtíží.

Plísňovým alergenům se ale nevyhneme ani venku. Vlhko a teplo jsou semeništěm plísní a hromady spadaného listí jsou jich plné. I venku tedy můžete zaznamenat nepříjemné obtíže. Ucpaný nos, slzení očí a kýchání se nám tak nevyhýbá ani s příchodem chladnějšího období.

Roztoči

S příchodem podzimu přestáváme častěji větrat a v teplých domech vytváříme ideální podmínky pro množení roztočů, kteří se živí odumřelou tkání našich těl v matracích, sedačkách a kobercích. Není proto divu, že nejčastějším viníkem podzimních alergií jsou právě roztoči a prach. Ložní prádlo proto měňte častěji a snažte se hodně větrat.

Pyly

Ač si mnozí myslí, že s podzimem končí kvetení veškeré vegetace, která by lidi trpící alergií mohla trápit, opak je pravdou. Na podzim kvete pelyněk a ambrozie, jejichž pyl se řadí mezi silné alergeny. Špatnou zprávou pro lidi trpící jarními alergiemi je ta, že s největší pravděpodobností budou mít obtíže i s nástupem kvetení tohoto plevele.

Zvířata

Nejen lidé trpí s příchodem podzimu alergiemi a zhoršením astmatu. Tyto obtíže se nevyhýbají ani našim mazlíčkům. V tomto období se častěji vyskytují příznaky, jako je slzení očí, kýchání, svědění kůže a potíže s dýcháním i u nich.

V případě lidí se zase můžeme často setkat se zhoršením stavu způsobeným právě srstí našich zvířat. Je proto důležité udržovat v bytě čistotu, zvířata pravidelně zbavovat vylínalé srsti a častěji vysávat. Také je vhodné šokově větrat celý byt a to i třikrát denně, po dobu deseti minut.

Probouzíte se ráno celí rozlámaní? Změňte polohu nebo pol...

Pečené brambory s anglickou slaninou

Pečené brambory s anglickou slaninou

7 hlasů
1h a 10min 720 kJ 99 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Zapečené brambory

6 hlasů
1h a 15min 482kJ 85 Kč

Letní zapečené brambory s rajčaty.

Salát z brambor a zelených fazolek

6 hlasů
55min 403kJ 55 Kč

Bramborový salát s lehkou zálivkou.

Poradny

Jak dlouho musí být klíště přisáto, aby došlo k nákaze?

Dobrý den, Děkuji za Váš dotaz. K nákaze virem klíšťové encefalitidy může dojít už za dvě hodiny... Více

Jaká jsou rizika v případě očkování dětí?

Dobrý den, Děkuji za Váš dotaz. Očkování proti klíšťové ecefalitidě u dětí je prověřené již desí... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Budete si dělat zálusk na jistou osobu, která je o dost mladší než vy. I když byste rádi vyzkoušeli, jaké by to s dotyčným bylo, nakonec nejspíše poslechnete hlas rozumu a racionality. Uvědomujete si totiž, že vztah by nikdy neměl velkou perspektivu.

Více