Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

S podzimem alergie nekončí. Pozorovat je můžete u sebe, ale i u svých mazlíčků

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

11. 10. 2018 | Zdraví a životní styl

Léto je definitivně za námi a mohlo by se zdát, že odzvonilo i alergiím a senným rýmám. Opak je ale pravdou. I na podzim se můžeme potýkat s nepříjemnými alergickými projevy, kterými trpí nejen lidé, ale často postihují také naše domácí mazlíčky.

Plísně

Podzim je obdobím, kdy klesá venkovní teplota, ale v bytech a domech máme stále ještě poměrně teplo, tudíž nemáme potřebu topit. Bohužel si tím vytváříme ideální vlhké klimatické podmínky pro tvorbu plísní, které bývají častým spouštěčem alergických reakcí a dýchacích obtíží.

Plísňovým alergenům se ale nevyhneme ani venku. Vlhko a teplo jsou semeništěm plísní a hromady spadaného listí jsou jich plné. I venku tedy můžete zaznamenat nepříjemné obtíže. Ucpaný nos, slzení očí a kýchání se nám tak nevyhýbá ani s příchodem chladnějšího období.

Roztoči

S příchodem podzimu přestáváme častěji větrat a v teplých domech vytváříme ideální podmínky pro množení roztočů, kteří se živí odumřelou tkání našich těl v matracích, sedačkách a kobercích. Není proto divu, že nejčastějším viníkem podzimních alergií jsou právě roztoči a prach. Ložní prádlo proto měňte častěji a snažte se hodně větrat.

Pyly

Ač si mnozí myslí, že s podzimem končí kvetení veškeré vegetace, která by lidi trpící alergií mohla trápit, opak je pravdou. Na podzim kvete pelyněk a ambrozie, jejichž pyl se řadí mezi silné alergeny. Špatnou zprávou pro lidi trpící jarními alergiemi je ta, že s největší pravděpodobností budou mít obtíže i s nástupem kvetení tohoto plevele.

Zvířata

Nejen lidé trpí s příchodem podzimu alergiemi a zhoršením astmatu. Tyto obtíže se nevyhýbají ani našim mazlíčkům. V tomto období se častěji vyskytují příznaky, jako je slzení očí, kýchání, svědění kůže a potíže s dýcháním i u nich.

V případě lidí se zase můžeme často setkat se zhoršením stavu způsobeným právě srstí našich zvířat. Je proto důležité udržovat v bytě čistotu, zvířata pravidelně zbavovat vylínalé srsti a častěji vysávat. Také je vhodné šokově větrat celý byt a to i třikrát denně, po dobu deseti minut.

Pití kávy ovlivňuje velikost ňader. V ohrožení jsou i ta ...

Hovězí vývar s jablky

Hovězí vývar s jablky

9 hlasů
1h a 15min 243 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Baklažány se smetanou

9 hlasů
40min 607kJ 65 Kč

Recept na jednoduchý levný zeleninový oběd

Rychlá sýrová polévka

14 hlasů
40min 238kJ 70 Kč

Polévka se dvěma druhy sýra.

Poradny

Mám nárok na nemocenskou po vyčerpání ošetřovného?

Dobrý den,to, že jste se ihned po ošetřování dítěte ocitla v dočasné pracovní neschopnosti, by ne... Více

Dostanu nemocenskou, když jsem po RD nepracovala?

Dobrý den,dle mého názoru byste na nemocenskou mít nárok měla, stejěn jako v případě, kdy byste n... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více