Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Malá etiketa do posilovny. Tahle pravidla dodržujte

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

24.05.2018 | Zdraví a životní styl

Většina z nás ví, jak se chovat v práci nebo třeba v restauraci, ale málokdo si uvědomuje, že určitá pravidla chování – chcete-li etiketu – je nutné dodržet i ve fitness centrech.

Na co bychom tedy neměli při návštěvě posilovny zapomenout?

Vynulujte údaje

Na přístroji, který právě opouštíte, pěkně vynulujte všechny údaje, aby to za vás nemusel dělat člověk, který jej používá poté. Ne že by to byla nějaká těžká újma, ale je slušnost nikoho dalšího vašimi údaji nezatěžovat.

Dodržujte čas

To, že jste zrovna pro sebe „ukořistili“ nejlepší přístroj v posilovně, ještě neznamená, že na něm budete celé dvě hodiny, bez ohledu na frontu, která se na něj tvoří. Pokud není používání přístrojů limitováno časem, platí, že byste na jednom měli cvičit maximálně půl hodiny.

Očistěte přístroj

Po použití přístroje jej pečlivě očistěte. Tak jako byste vy nechtěli, abyste cvičili například na upoceném rotopedu, tak ani lidé, co přijdou po vás, jistě netouží po vašem potu na svém oblečení či svých dlaních.

Ukliďte po sobě

Je hezké, že při cvičení dodržujete pitný režim, že si otíráte pot papírovými kapesníčky apod., ale rozhodně pak nenechávejte láhve, kapesníčky či obaly od tyčinek pohozené na zemi okolo přístroje, na němž jste cvičili!

Cvičte, nedrbejte

Do posilovny a spol. se chodí cvičit. Chcete-li si popovídat s kamarádkou, zajděte na kafe. Ne že by ve fitku muselo být ticho jako v kostele, ale některé lidi by mohlo vaše řečnění obtěžovat. Rovněž není úplně taktické začínat konverzaci s někým, kdo vedle vás supí třeba na stepperu – možná máte vy dost sil posilovat, dýchat a mluvit, ale neočekávejte to samé i od ostatních.

Není-li vám dobře, zůstaňte doma

Kýchající a kašlající „kolega“ na spinningu roznášející viry a bakterie po celém prostoru tělocvičny není nic hezkého. Tak na to pamatujte a do posilovny choďte zásadně pouze tehdy, jste-li naprosto zdraví.

Netelefonujte

Zní to docela šíleně, ale najdou se i takoví lidé, kteří si mobil berou i do posilovny a k „radosti“ ostatních vyřizují všechny možné (i nemožné) problémy, zatímco cvičí. Takovému chování se rozhodně vyvarujte.

Žádný nátlak

Pokud máte zájem o cvičení na přístroji, který je zrovna obsazen, stůjte v uctivé vzdálenosti – tak aby bylo jasné, že byste stroj rovněž rádi použili, ale zároveň abyste svou vůli neprosazovali příliš agresivně. Stát někomu přímo za zády nebo u hlavy je sice možná efektivní, ale krajně neslušné…

Další tipy pro zdravý životní styl a štíhlé křivky najdete v našem speciálu Hurá do plavek!

Za bolestmi po cvičení mohou stát nebezpečné chyby. Co dě...

Kachní prsa s pepřovou omáčkou

Kachní prsa s pepřovou omáčkou

2 hlasy
50min 776 kJ 300 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Candát na másle

8 hlasů
60min 589kJ 145 Kč

Candát na másle s hráškovou rýží.

Jehněčí závitky

9 hlasů
1h a 30min 528kJ 240 Kč

Jemné závitky z jehněčího masa.

Poradny

Kdo platí zdravotní pojištění po konci podpůrčí doby?

Dobrý den, jestliže jste po ukončení dočasné pracovní neschopnosti nastoupila zpět do zaměstnání ... Více

Jaký je postup výpočtu příspěvku na bydlení?

Dobrý den,je možné, že problém je ve výši tzv. normativních nákladů na bydlení. Výše příspěvku na... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Budete si dělat zálusk na jistou osobu, která je o dost mladší než vy. I když byste rádi vyzkoušeli, jaké by to s dotyčným bylo, nakonec nejspíše poslechnete hlas rozumu a racionality. Uvědomujete si totiž, že vztah by nikdy neměl velkou perspektivu.

Více