Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Malá etiketa do posilovny. Tahle pravidla dodržujte

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

24. 5. 2018 | Zdraví a životní styl

Většina z nás ví, jak se chovat v práci nebo třeba v restauraci, ale málokdo si uvědomuje, že určitá pravidla chování – chcete-li etiketu – je nutné dodržet i ve fitness centrech.

Na co bychom tedy neměli při návštěvě posilovny zapomenout?

Vynulujte údaje

Na přístroji, který právě opouštíte, pěkně vynulujte všechny údaje, aby to za vás nemusel dělat člověk, který jej používá poté. Ne že by to byla nějaká těžká újma, ale je slušnost nikoho dalšího vašimi údaji nezatěžovat.

Dodržujte čas

To, že jste zrovna pro sebe „ukořistili“ nejlepší přístroj v posilovně, ještě neznamená, že na něm budete celé dvě hodiny, bez ohledu na frontu, která se na něj tvoří. Pokud není používání přístrojů limitováno časem, platí, že byste na jednom měli cvičit maximálně půl hodiny.

Očistěte přístroj

Po použití přístroje jej pečlivě očistěte. Tak jako byste vy nechtěli, abyste cvičili například na upoceném rotopedu, tak ani lidé, co přijdou po vás, jistě netouží po vašem potu na svém oblečení či svých dlaních.

Ukliďte po sobě

Je hezké, že při cvičení dodržujete pitný režim, že si otíráte pot papírovými kapesníčky apod., ale rozhodně pak nenechávejte láhve, kapesníčky či obaly od tyčinek pohozené na zemi okolo přístroje, na němž jste cvičili!

Cvičte, nedrbejte

Do posilovny a spol. se chodí cvičit. Chcete-li si popovídat s kamarádkou, zajděte na kafe. Ne že by ve fitku muselo být ticho jako v kostele, ale některé lidi by mohlo vaše řečnění obtěžovat. Rovněž není úplně taktické začínat konverzaci s někým, kdo vedle vás supí třeba na stepperu – možná máte vy dost sil posilovat, dýchat a mluvit, ale neočekávejte to samé i od ostatních.

Není-li vám dobře, zůstaňte doma

Kýchající a kašlající „kolega“ na spinningu roznášející viry a bakterie po celém prostoru tělocvičny není nic hezkého. Tak na to pamatujte a do posilovny choďte zásadně pouze tehdy, jste-li naprosto zdraví.

Netelefonujte

Zní to docela šíleně, ale najdou se i takoví lidé, kteří si mobil berou i do posilovny a k „radosti“ ostatních vyřizují všechny možné (i nemožné) problémy, zatímco cvičí. Takovému chování se rozhodně vyvarujte.

Žádný nátlak

Pokud máte zájem o cvičení na přístroji, který je zrovna obsazen, stůjte v uctivé vzdálenosti – tak aby bylo jasné, že byste stroj rovněž rádi použili, ale zároveň abyste svou vůli neprosazovali příliš agresivně. Stát někomu přímo za zády nebo u hlavy je sice možná efektivní, ale krajně neslušné…

Další tipy pro zdravý životní styl a štíhlé křivky najdete v našem speciálu Hurá do plavek!

x

Zelenina a cvičení třikrát týdně omladí mozek o deset let

Šalvějové medailonky s krémovou polentou

Šalvějové medailonky s krémovou polentou

11 hlasů
1h a 15min 819 kJ 210 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát s vejci

11 hlasů
25min 345kJ 45 Kč

Recept na salát s vejci a rajčaty.

Dušené vepřové nudličky

0 hlasů
1h a 15min 373kJ 120 Kč

Vepřové nudličky s anglickou slaninou.

Poradny

Sníží mi kvůli nemocenské přídavek na dítě?

Dobrý den,podmínky výplaty přídavku na dítě upravují § 17 - 19 zákona o státní sociální podpoře. ... Více

Mám vyčerpat dovolenou po MD nebo až po RD?

Dobrý den,k variatně 1: Pokud si po ukončení MD požádáte o čerpání řádné dovolené, během dovolené... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete mít opravdu velké štěstí. Splní se vám dlouho očekávané přání! Radost bude veliká a užijete si ji po právu. Nebojte se trochu provětrat peněženku a pozvat své přátele a blízké na pořádnou oslavu. Rozhod...

Více