Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Bolest hlavy v oblasti mezi očima. Jak moc je zákeřná

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

11. 1. 2019 | Zdraví a životní styl

Bolest hlavy většina lidí zjednodušeně popisuje jako „migrénu“. Tato nepříjemnost se však může lišit podle umístění bolesti, symptomů, povahy a spouštěčů. Co se týče konkrétně diskomfortu mezi očima, není radno jej podceňovat.

Migrenózní bolesti hlavy mají četné spouštěče, které se liší od jedné osoby ke druhé. Bolest se může objevit na obou stranách hlavy i v její zadní části. Migrénu většinou doprovázejí nevolnosti, citlivost na hluk a světlo, a taky zvracení. Pokud se však bolest objevuje hlavně v jenom místě, a doprovází ji zvýšený tlak v očích, nejedná se o „pouhou“ migrénu. V tom horším případě je ve hře glaukom, který poškozuje optický nerv. Absence léčby tohoto stavu může vést až k oslepnutí. Mezi další příčiny nebývalého tlaku v hlavě však patří i narušení funkce krevních cév. Ty, pokud jsou zvětšené, působí na oční nervy, což je bolestivé. (Zvětšené krevní cévy mohou prasknout. Takový stav vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.)

Zvýšený tlak v lebce

V případě, že se tlak v lebce zvyšuje, je pravděpodobné, že způsobí nepříjemnost v celé hlavě, nebo naopak „vytvoří“ koncentrovanou bolest blízko oka. Lékaři v souvislosti s těmito potížemi hovoří i o nádoru, ale také akutní sinusitidě. Ta vzniká v důsledku alergické reakce nebo infekce v paranasálních dutinách. Sinusitida vede k přetížení i otokům a místo bolesti se liší v závislosti na postižených dutinách. Ani tady se nejedná o „klasickou“ bolest hlavy, kterou by „vyřešila“ známá růžová tabletka. Na tu se často nedá spolehnout ani v případě úrazů.

Traumatická poranění hlavy

Poranění hlavy často vede ke krvácení. I tento stav způsobuje bolest hlavy přímo mezi očima. Traumatická poranění hlavy vyžadují okamžitou pomoc. Proto se vždy nechte vyšetřit lékařem v případě pádu, zranění při sportu, útoků či nehod. Lékaře však určitě navštivte i tehdy, pokud se u vás objeví některý z následujících příznaků.

  • Některé aktivity, jako je zvedání závaží, sexuální kontakt nebo kašel bolesti hlavy zesilují. Tyto příznaky naznačují základní problém v mozku, jako je třeba mrtvice.
  • Bolest hlavy souvisí s neurologickými problémy, ke kterým patří potíže s výslovností, necitlivost nebo zhoršené vidění. Uvedené komplikace mohou vyplývat z nádoru na mozku nebo cévní mozkové příhody.
  • Bolesti hlavy se začínají objevovat po 50. narozeninách. Na vině jsou některé stavy, například zanícené krevní cévy v lebce. (Tyhle potíže se s věkem zhoršují.)

Kopřivy využijete v kuchyni, koupelně i lékárničce

Cuketa plněná kozím sýrem

Cuketa plněná kozím sýrem

10 hlasů
40min 1012 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Italské masové koule s těstovinami

33 hlasů
55min 536kJ 139 Kč

Italké masové koule - romantická večeře s vůní Itálie....

Bramborové balíčky s cuketou

7 hlasů
50min 432kJ 85 Kč

Grilované brambory s cuketou v alobalu, snadný recept ...

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Již minulý týden naznačil, že pro vás začíná méně stresující období, než tomu bylo doposud. Využijte toho! Začněte se soustředit na věci, které jste kvůli neustálému vypětí v minulých dnech a týdnech opomíjeli. Budete mít ze seb...

Více