Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Bolest hlavy v oblasti mezi očima. Jak moc je zákeřná

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

11. 1. 2019 | Zdraví a životní styl

Bolest hlavy většina lidí zjednodušeně popisuje jako „migrénu“. Tato nepříjemnost se však může lišit podle umístění bolesti, symptomů, povahy a spouštěčů. Co se týče konkrétně diskomfortu mezi očima, není radno jej podceňovat.

Migrenózní bolesti hlavy mají četné spouštěče, které se liší od jedné osoby ke druhé. Bolest se může objevit na obou stranách hlavy i v její zadní části. Migrénu většinou doprovázejí nevolnosti, citlivost na hluk a světlo, a taky zvracení. Pokud se však bolest objevuje hlavně v jenom místě, a doprovází ji zvýšený tlak v očích, nejedná se o „pouhou“ migrénu. V tom horším případě je ve hře glaukom, který poškozuje optický nerv. Absence léčby tohoto stavu může vést až k oslepnutí. Mezi další příčiny nebývalého tlaku v hlavě však patří i narušení funkce krevních cév. Ty, pokud jsou zvětšené, působí na oční nervy, což je bolestivé. (Zvětšené krevní cévy mohou prasknout. Takový stav vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.)

Zvýšený tlak v lebce

V případě, že se tlak v lebce zvyšuje, je pravděpodobné, že způsobí nepříjemnost v celé hlavě, nebo naopak „vytvoří“ koncentrovanou bolest blízko oka. Lékaři v souvislosti s těmito potížemi hovoří i o nádoru, ale také akutní sinusitidě. Ta vzniká v důsledku alergické reakce nebo infekce v paranasálních dutinách. Sinusitida vede k přetížení i otokům a místo bolesti se liší v závislosti na postižených dutinách. Ani tady se nejedná o „klasickou“ bolest hlavy, kterou by „vyřešila“ známá růžová tabletka. Na tu se často nedá spolehnout ani v případě úrazů.

Traumatická poranění hlavy

Poranění hlavy často vede ke krvácení. I tento stav způsobuje bolest hlavy přímo mezi očima. Traumatická poranění hlavy vyžadují okamžitou pomoc. Proto se vždy nechte vyšetřit lékařem v případě pádu, zranění při sportu, útoků či nehod. Lékaře však určitě navštivte i tehdy, pokud se u vás objeví některý z následujících příznaků.

  • Některé aktivity, jako je zvedání závaží, sexuální kontakt nebo kašel bolesti hlavy zesilují. Tyto příznaky naznačují základní problém v mozku, jako je třeba mrtvice.
  • Bolest hlavy souvisí s neurologickými problémy, ke kterým patří potíže s výslovností, necitlivost nebo zhoršené vidění. Uvedené komplikace mohou vyplývat z nádoru na mozku nebo cévní mozkové příhody.
  • Bolesti hlavy se začínají objevovat po 50. narozeninách. Na vině jsou některé stavy, například zanícené krevní cévy v lebce. (Tyhle potíže se s věkem zhoršují.)
x

Štěstí během chvíle. Jak se znovu usmívat, i když máte de...

Karamelizovaná kuřecí stehna

Karamelizovaná kuřecí stehna

12 hlasů
1h a 30min 292 kJ 280 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Platýz s citronovým přelivem

7 hlasů
45min 851kJ 137 Kč

Recept na filety jemného rybího masa opečeného na olej...

Vepřová krkovice na víně

12 hlasů
1h a 15min 720kJ 210 Kč

Marinované plátky vepřového masa s tymiánem.

Poradny

Sníží mi kvůli nemocenské přídavek na dítě?

Dobrý den,podmínky výplaty přídavku na dítě upravují § 17 - 19 zákona o státní sociální podpoře. ... Více

Mám vyčerpat dovolenou po MD nebo až po RD?

Dobrý den,k variatně 1: Pokud si po ukončení MD požádáte o čerpání řádné dovolené, během dovolené... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete mít opravdu velké štěstí. Splní se vám dlouho očekávané přání! Radost bude veliká a užijete si ji po právu. Nebojte se trochu provětrat peněženku a pozvat své přátele a blízké na pořádnou oslavu. Rozhod...

Více