Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak z těla vyhnat parazity: Pomůže i výborný domácí salát

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

13. 6. 2019 | Zdraví a životní styl

Cizopasníků je všude mnoho, a ať už se jedná o vši, tasemnice, roupy nebo další havěť, vždy se se jich chceme co nejdříve zbavit. A jde to i bez chemie. Použijte třeba česnek!

Vnějších nebo vnitřních parazitů, k nimž člověk může poměrně snadno přijít, je spousta. Je zbytečné vyjmenovávat a podrobně popisovat, co vše ve vás může žít. Seznam začíná u roupů, kterými vás nakazí děti, pokračuje přes vši z dětského tábora, a obvykle končívá až u tasemnice nebo toxoplazmózy původem z kočičích exkrementů na pískovišti.

Nejrizikovější skupinou jsou malé děti, těhotné ženy, masožravci a v neposlední řadě také chovatelé zvířat, zejména psů a koček. Další rizikovou „grupou“, u níž se parazité nejčastěji vyskytují, jsou lidé konzumující ve větší míře maso, často i syrové nebo nedostatečně tepelně upravené. Pokud se však budete správně starat o své tělo, běžných parazitů se vůbec nemusíte bát. Stačí vsadit na sílu přírody.

Česnek a žádný cukr

Spolehlivou první pomocí v případě vnitřních parazitů bývá česnek nebo cibule. Máte-li podezření na přítomnost nějakého parazita ve vašich střevech, nebo vás nepříjemně svědí mezi půlkami, sáhněte po česneku a nebojte se ho konzumovat ve větším množství. Dávejte jen pozor na podráždění žaludku.

Vynecháte-li ze svého jídelníčku cukry, tělo vám velmi poděkuje. Zejména hlísti a roupi cukr přímo zbožňují. Navíc pravděpodobně zjistíte, že i bez cvičení a diet přirozeně zhubnete. Dalším oblíbeným kořením se silnými dezinfekčními účinky je i hřebíček. Kromě antibiotických, protivirových a protiplísňových vlastností rovněž vyhání parazity z těla.

Zároveň se doporučuje jíst hodně syrové zeleniny, okurek, dýňových jader a rebarbory či aromatického koření, jako je například tymián, bazalka, fenykl, oregano, kurkuma nebo kmín. Komplexní řešení přitom poskytuje jistá léčivá dobrota.

Sálat proti parazitům

Pro přípravu salátu k vyhnání parazitů z těla budete potřebovat řepu vodnici, mrkev, olivový olej, 4 namleté hřebíčky, stejné množství tymiánu, čtyři stroužky česneku a jablko. K nakrájenému jablku (vyrovnává acidobazickou rovnováhu) přidejte nastrouhanou mrkev a řepu, přidejte olivový olej, vylisovaný česnek a trochu soli (paraziti sůl nesnášejí). Tento salát můžete konzumovat denně, ale maximálně po dobu dvou týdnů.

Zlozvyk jménem kouření: A víte, co to dělá s vaším tělem?

Salát z čínského zelí

Salát z čínského zelí

14 hlasů
20min 516 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hovězí vývar s jablky

9 hlasů
1h a 15min 243kJ 160 Kč

Hovězí vývar trochu jinak.

Vepřová panenka pečená se zeleninou

11 hlasů
60min 473kJ 160 Kč

Rychlé, chutné a jednoduché jídlo k slavnostnějšímu ob...

Poradny

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Mám žádat o prodloužení nemocenské nebo ID?

Dobrý den,podpůrčí doba - tedy doba, po kterou je vypláceno nemocenské - činí maximálně 380 kalen... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více