Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak z těla vyhnat parazity: Pomůže i výborný domácí salát

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

13. 6. 2019 | Zdraví a životní styl

Cizopasníků je všude mnoho, a ať už se jedná o vši, tasemnice, roupy nebo další havěť, vždy se se jich chceme co nejdříve zbavit. A jde to i bez chemie. Použijte třeba česnek!

Vnějších nebo vnitřních parazitů, k nimž člověk může poměrně snadno přijít, je spousta. Je zbytečné vyjmenovávat a podrobně popisovat, co vše ve vás může žít. Seznam začíná u roupů, kterými vás nakazí děti, pokračuje přes vši z dětského tábora, a obvykle končívá až u tasemnice nebo toxoplazmózy původem z kočičích exkrementů na pískovišti.

Nejrizikovější skupinou jsou malé děti, těhotné ženy, masožravci a v neposlední řadě také chovatelé zvířat, zejména psů a koček. Další rizikovou „grupou“, u níž se parazité nejčastěji vyskytují, jsou lidé konzumující ve větší míře maso, často i syrové nebo nedostatečně tepelně upravené. Pokud se však budete správně starat o své tělo, běžných parazitů se vůbec nemusíte bát. Stačí vsadit na sílu přírody.

Česnek a žádný cukr

Spolehlivou první pomocí v případě vnitřních parazitů bývá česnek nebo cibule. Máte-li podezření na přítomnost nějakého parazita ve vašich střevech, nebo vás nepříjemně svědí mezi půlkami, sáhněte po česneku a nebojte se ho konzumovat ve větším množství. Dávejte jen pozor na podráždění žaludku.

Vynecháte-li ze svého jídelníčku cukry, tělo vám velmi poděkuje. Zejména hlísti a roupi cukr přímo zbožňují. Navíc pravděpodobně zjistíte, že i bez cvičení a diet přirozeně zhubnete. Dalším oblíbeným kořením se silnými dezinfekčními účinky je i hřebíček. Kromě antibiotických, protivirových a protiplísňových vlastností rovněž vyhání parazity z těla.

Zároveň se doporučuje jíst hodně syrové zeleniny, okurek, dýňových jader a rebarbory či aromatického koření, jako je například tymián, bazalka, fenykl, oregano, kurkuma nebo kmín. Komplexní řešení přitom poskytuje jistá léčivá dobrota.

Sálat proti parazitům

Pro přípravu salátu k vyhnání parazitů z těla budete potřebovat řepu vodnici, mrkev, olivový olej, 4 namleté hřebíčky, stejné množství tymiánu, čtyři stroužky česneku a jablko. K nakrájenému jablku (vyrovnává acidobazickou rovnováhu) přidejte nastrouhanou mrkev a řepu, přidejte olivový olej, vylisovaný česnek a trochu soli (paraziti sůl nesnášejí). Tento salát můžete konzumovat denně, ale maximálně po dobu dvou týdnů.

Bolí vás záda. Možná často civíte do mobilu

Špenátová polévka

Špenátová polévka

16 hlasů
30min 325 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kančí v čokoládě podle Itala

22 hlasů
1h a 15min 704kJ 247 Kč

Ital v kuchyni Emanuel Ridi  vás naučí připravit kančí...

Pražma s bazalkou a olivami

7 hlasů
35min 500kJ 195 Kč

Recept na zdravou přípravu ryb.

Poradny

Upadla jsem na chodníku, jak získat odškodnění?

Dobrý den,Váš dotaz je spíše právního charakteru a já bohužel nejsem právník, ale "jen" sociální ... Více

Po roce od konce RD jdu na mateřskou, dostanu PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více