Chcete štíhlejší pas? Opalujte se a jezte probiotika

Kdy jste si naposledy a jen tak pro radost střihli pár tanečních figur? Ptáme se proto, že tahle činnost má na vaše břicho takřka blahodárný vliv. Stejně jako jogurty, zelí, kefír a slunce!

„Břišní tuk vás může i zabít, protože je biologicky aktivní. To znamená, že produkuje hormony a další látky, které mohou způsobit záněty. Také negativně ovlivňuje, jakým způsobem vaše tělo zpracovává cukry a další tuky. Čím více ho máte, tím větší je riziko, že vás postihne mrtvice, demence, rakovina nebo diabetes,“ varuje americká dietoložka Liz Pearson. Odbornice tak připouští, že faldík v oblasti pasu není jen úhlavním nepřítelem plavkové sezony, ale i nebezpečnou zdravotní hrozbou. Jak proti němu zabojovat? Tyhle způsoby si oblíbí každý, komu se příčí potem nasáklé prostřední posilovny!

Vykročte ze stínu a nachytejte bronz

Když vám řekneme, že i opalování napomáhá hubnutí, budete tomu věřit? Přiznáváme, že to zní poněkud divně, nicméně jde o vědecky podložený fakt. A to úplně bez legrace! Michael Zemel, což je americký specialista působící na Institutu výživy univerzity v Tennessee, na základě svého výzkumu došel k názoru, že nedostatek vitaminu D zvyšuje produkci steroidního hormonu kalcitriolu, jež přímo souvisí s ukládáním tuků. Odkud zeštíhlující „déčko“ můžete čerpat? To je přece jasné, ze slunečních paprsků!

Tančete. S chutí i velkou radostí

Hýbat se do rytmu možná vypadá nenáročně, pravdou ale je, že tanec patří k hodně efektivnímu cvičení. Nejenže tak posílíte všechny svaly, a to včetně těch okolo boků, za 60 minut můžete spálit až 500 kilokalorií. Mimochodem, to je srovnatelné s jednou lekcí sportovního aerobiku. Tím však výhody téhle disciplíny, která se dá provozovat i v pohodlí obývacího pokoje, kupodivu nekončí. „Trsání“ podle odborníků podstatně snižuje pravděpodobnost osteoporózy, přispívá k regulaci škodlivého cholesterolu a navozuje dobrou náladu. Rovněž prý funguje jako mentální cvičení posilující paměť a soustředění.

Zaměřte se na probiotika

K čemu že jsou probiotika vlastně dobrá? Kromě toho, že pozitivně ovlivňují střevní mikroflóru a podporují hubnutí i zdravý metabolismus, upravují také látkovou výměnu a zlepšují duševní rozpoložení. Na nákupní seznam si tedy pro dobro vašeho pasu připište jogurty, kefír, zelí a kyselé okurky.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Ačkoli všichni okolo vás začínají propadat předvánoční panice a shonu, vy tento týden nedostanete příležitost, abyste se do této nálady ponořili. Největší nároky na váš čas i vaše myšlenky si totiž bude činit vaše práce. Stojí před vámi úkol, s jehož řešením si sice víte rady, ale stále bojujete s nejistotou, zda vámi zvolené řešení odpovídá pře... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

29 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:11
27 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:04
50 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:50
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat