Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Denní doba na cvičení rozhoduje o rychlosti hubnutí

16.06.2020 | Zdraví a životní styl

Najít si čas na cvičení v dnešní době plné stresu a megalomanských pracovních výkonů může být složité. Jednou to vyjde ráno, podruhé až večer. A která možnost je vlastně ta správná? Pokud toužíte dosáhnout nejlepších výsledků, přihlédněte k několika faktorům!

Kdyby byl člověk pánem svého času, asi by si naplánoval cvičení na ráno. Bez stresu a honby za penězi. Po cvičení hned ze začátku dne je metabolismus nastartovaný nadlouho dopředu, a pokud se navíc cvičí na lačný žaludek, tuky nemají šanci. Nebo to neplatí?

Ten nejlepší start

Fitness instruktoři tvrdí, že lidské hormonální hladiny bývají přirozeně nastavené tak, aby krátce po probuzení pracovaly ve prospěch snižování tělesné váhy a povzbuzení duševního stavu. Některé studie navíc podporují myšlenku, že cvičení v 7 hodin ráno je tím nejlepším rozhodnutím, ke kterému můžete dospět.

Vědecká práce publikovaná v odborném časopise Journal of Physiology odhalila, že když „hýbnete zadnicí“ právě v tento čas, budete mít dobrou náladu a odplavíte stres, takže do práce dorazíte v dobré psychické kondici. Souběžně s tím se večer dříve unavíte, čímž upravíte své spánkové návyky. Díky tomu se každodenní cvičební a pracovní rutina prý stává snesitelnější a z dlouhodobého hlediska udržitelná. Jenže to by v tom byl čert, aby se lidé nedělili na sovy a skřivany.

Inspirujte se ve zvířecí říši

Skřivani po ránu srší energií, zatímco sovy by ještě spaly. Ať patříte k jednomu či druhému, nepřemáhejte se a nesnažte se být tím druhým. Sova ráno nepodá takový výkon, jaký by si přála – a naopak. Stejně platí, že slušně těžit se dá i z večerních workoutů. Zatímco ráno symbolizuje spalování tuků a hubnutí, pozdní odpoledne je spíš o budování vytrvalosti, teprve následované úbytkem tuků.

Mnohdy si lidé stěžují, že po fyzické aktivitě následované sprchou nemohou spát, protože jsou „rozproudění“. Ve skutečnosti platí, že když do postele nejdete okamžitě po koupeli, žádným způsobem to spánek nenarušuje. Chce to jen správné načasování. Suma sumárum, každý si musí určit, co mu lépe vyhovuje, nicméně s ohledem na výkonnost, spalování tuků a snadnější dodržování denního rituálu se ráno jeví jako optimálnější možnost. Ne však jediná. Naštěstí má den 24 hodin a hlavní je se ke cvičení vůbec dostat. Nebo to vidíte jinak?

Zbytečné hříchy podporující vznik Alzheimerovi choroby

Špenátový salát

Špenátový salát

7 hlasů
20min 573 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Tvarohové placky

14 hlasů
45min 993kJ 85 Kč

Tvarohové placky s anglickou slaninou.

Chřestový krém s ricottou

0 hlasů
1h a 5min 252kJ 130 Kč

Italská polévka se zeleným chřestem, ricottou a bazalkou.

Poradny

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více