Vůli cvičit podpoří vidina odměny

Sportem ku zdraví. A taky ke štíhlé postavě, samozřejmě. Tu byste si sice přáli, ale nějak nemáte vůli? Zapojte do svého tréninkového plánu sociální sítě a přátele. I příslib malé odměny vás může zvednout ze židle.

Už pár týdnů si říkáte, že začnete pravidelně cvičit. Jenže! V pondělí je špatné počasí, v úterý jste unavení a ve středu se vám prostě a jednoduše nechce. Že by vám chyběla potřebná motivace? Už to tak vypadá. Ovšem dá se to snadno změnit! Co by vám v tom mohlo pomoci?

Odměna zafunguje vždycky

Udělat si malou radost za splněný trénink? A proč vlastně ne. Nemusí jít o nic drahého, odměnou může být třeba nová kniha, kosmetika nebo drobná dekorace do domácnosti. Zkrátka cokoli vás potěší a zvedne vám náladu. Namítáte, že se to stejně trochu prodraží? Nebojte se, jde jen o jakousi počáteční investici, protože po pár cvičeních už si na pravidelný dril zvyknete. A pak vás bude pohánět něco docela jiného – báječný pocit dobře odvedené práce, který se po fyzické aktivitě vždycky dostaví. A to bez výjimky!

Nebuďte sólista

Proč pálit kalorie o samotě, vždyť ve dvou se to lépe táhne, to je známá věc. Vyrazte do posilovny nebo na běžeckou stezku s kamarádem, kolegou nebo aktivnějším rodinným příslušníkem. Můžete se povzbuzovat navzájem a sledovat své pokroky a vzestupy. Závazek kolektivního sportování vás zahálet nenechá. Přece nechcete před parťákem vypadat jako lenoch, který jen hledá důvody, proč cvičit nelze. S tím tak trochu souvisí i následující řádky…

Využijte sociální sítě

V dnešní době má profil na nějaké sociální síti takřka každý. I když tyto komunikační prostředky mívají spoustu škodlivých negativ, nějaké to pozitivum se přece jen najde. Někteří odborníci se přiklání k názoru, že skutečně dokáží zajistit chybějící motivaci. Stačí, když se virtuálním přátelům svěříte s tím, že chcete na své postavě trochu zapracovat. A ještě lépe, když občas přidáte i nějaký ten příspěvek, v němž barvitě popíšete, jak se vám to daří.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Život vám tento týden znepříjemní spousta drobných nepříjemností. A co vám bude kazit náladu asi nejvíce, bude zjištění, že si za ně můžete vy sami. Jenže toto zjištění v sobě zároveň skrývá velký potenciál – jestliže jste původcem maličkostí, jež vám znepříjemňují život, máte vy sami v rukou klíč k jejich nápravě. Pokud jej správně využijete, b... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

12 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
13 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
131 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat