Nezdravá Popelčina dieta hýbe světem

Cílem tohoto nového trendu v hubnutí je úzký pas jako měla pohádková Popelka. Tato dieta ovšem patří zrovna k těm, které mohou vážně ohrožovat vaše zdraví!

Také byste chtěla alespoň jednou vypadat jako princezna! A teď ruku na srdce – kdo by nechtěl? Když Popelka rozlouskla oříšek a oblékla si svoje zářivě modré šaty na míru a nasadila si překrásné třpytivé boty, vypadal její úzký pas naprosto dokonale. A podle jedné – velmi nebezpečné – diety z Japonska by se z dávného snu o vosím pase měla stát realita. Takzvaná Popelčina dieta se rozšiřuje jako vše spalující oheň napříč sociálními sítěmi a státy.

Jaká je Popelčina dieta

Popelčina dieta je každopádně všechno možné, jenom ne zdravá. Jak už bylo zmíněno, cílem celého konceptu je útlá postava jako měla Popelka od Disneyho. A to v překladu a v praxi znamená, že vaše BMI by mělo mít hodnotu pod 18. Ale to je podle WHO hranice mezi normální váhou a podváhou! Dokonce existuje výpočet, kterým si stanovený cíl údajně jednoduše vypočítáte. Stačí vám k tomu jen znát svoji tělesnou výšku:

(tělesná výška v metrech krát tělesná výška v metrech) krát 18 = Popelčina váha

Tedy při výšce 1,60 metru je „ideální váha“ podle Popelčiny diety 46 kilo. Nebo žena měřící 1,70 metru by neměla vážit víc než 52 kilo. Jenže zdravá váha je definitivně něco úplně jiného.

Žádný princ nechce vyzáblou princeznu

Proto je mnohem horší fakt, že stále více žen tuhle nebezpečnou dietu následuje a se svým zdravím si tak mnohdy až nebezpečně zahrávají. Chtějí hubený pas a je jim jedno, jak toho dosáhnou. Ale je potřeba nezapomenout především na jedno: Popelka je kreslená figurka, a tak je naštěstí na míle vzdálená realitě. A upřímně – který princ by v dnešní době ještě toužil po podvyživené princezně?


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Život vám tento týden znepříjemní spousta drobných nepříjemností. A co vám bude kazit náladu asi nejvíce, bude zjištění, že si za ně můžete vy sami. Jenže toto zjištění v sobě zároveň skrývá velký potenciál – jestliže jste původcem maličkostí, jež vám znepříjemňují život, máte vy sami v rukou klíč k jejich nápravě. Pokud jej správně využijete, b... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:25
4 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:24
48 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:10
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat