Skvělé cviky na doma pro zpevnění vnitřní strany stehen

Vnitřní strana stehen patří na ženském těle k problematickým partiím. V podstatě místa, kam se nám ukládá tuk, nijak neovlivníme, ale můžeme ovlivnit celkové množství tuku, které se v našem těle nachází.

Pokud zařadíme cviky na vnitřní stehna, nejenže budeme makat na této partii, ale také si zvýšíme denní kalorický výdej a tím pádem spálíme větší množství celkových kalorií.

Než se vrhneme na cviky, je nutné podotknout…

Je nutné podotknout, ostatně jako vždy, že vždy zde bude hrát hlavní roli náš jídelníček, protože pouze díky kalorickému deficitu se můžeme zbavit nadbytečného tuku. Pokud budeme cvičit – a v nejhorším pouze problémové partie – ale nebudeme mít správně nastavený jídelníček, tuk na stehnech neubyde, ba naopak, zvýší se svalová hmota a stehna mohou vypadat opticky větší.

Zásady tréninku

Pokud se rozhodneme pro změnu, je určitě dobré mít plán. Trénink by měl mít řád a strukturu a měl by být koncipovaný tak, jakým směrem míříme – ať už hubneme, nabíráme nebo si chceme udržet fyzickou kondici.

1. Cílené hubnutí jedné části těla není možné. Tělo musíme vnímat komplexně, a pokud se tedy chceme zbavit tuku na stehnech, nebo na břiše, musíme cílit na celkové snížení tuku v těle.

2. Optimálně zařazujeme trénink 3–4krát týdně a cvičení si poskládáme tak, abychom necvičili např. dva dny po sobě nohy, protože nestihly zregenerovat.

3. Máme ještě další části těla. Nezapomeňte na zbytek těla. To, že chceme mít hezké a vyrýsované nohy, neznamená, že budeme cvičit jen nohy a vršek jako by nebyl. V našem plánu by měly být určitě všechny partie, abychom se vyhnuli dysbalancím a přetížení a následně zranění určité svalové skupiny.

4. Aerobní aktivita, na tu by se určitě zapomínat nemělo. A to hlavně z důvodu zdravého srdce a plic. Zkuste třeba běh, jízdu na kolečkových bruslích, veslařský trenažér a nebo HIIT trénink.

5. Změny – naše tělo se adaptuje na vše, zesílí, zrychlí, a proto je důležité dělat ve cvičení změny a naše tělo neustále překvapovat.

Příklad tréninkového plánu na 1. týden

pondělí

Kardio trénink + nohy a zadeček

úterý

Dlouhá procházka venku / běh

středa

Trénink na ruce a záda + bříško

čtvrtek

VOLNO

pátek

Kardio trénink + trénink na bříško + strečink

sobota

20 minut HIIT / jízda na kole

neděle

VOLNO

 

Cviky na vnitřní stranu stehen 

1 Unožování ve stoje

2 Sumo dřepy

3 Výpady do strany

4 Unožování v leže

5 Glute bridge s polštářem

Pokud zařadíte tyto cviky do tréninkového plánu, zpevníte nejen naše vnitřní stehna, ale i další partie. Nezapomeňte na správně nastavený jídelníček, psychickou pohodu a máte vyhráno.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

56 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
143 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
98 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat