Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zvládněte rozchod s grácií

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

27.05.2020 | Vztahy

Zabránit tomu, abyste ukončili vztah po hádce, jdě někdy jen těžko a odloučení od partnera pak hodně bolí. Rozejít se ovšem můžete ukončit i správně. Víte, jak na to?

„Miluji ho ještě?“ „Mám se rozejít?“ Když se začnou objevovat takové myšlenky, často už je na záchranu vztahu pozdě. Ale jak se rozejít nejlépe?

Když už vztah nemá smysl

Jakmile vztah dosáhne bodu, kdy převažují jen stres a problémy a láska ustupuje do pozadí, je v mnoha případech konec nevyhnutelný. Rozchod je bolestný pro obě strany, ale někdy bohužel jediné možné řešení.

Pamatujte, že jste se milovali

Každý vztah je originální a i způsoby rozchodu jsou různé. Osvědčený recept neexistuje, někdo se rozejde po hádce, někdo zase po vzájemné dohodě. Přesto mají všechny rozchody jedno společné: oba partneři se kdysi milovali. Rozejděte se proto vždy s respektem k tomu druhému. Nikomu jistě nepomůže, když zvítězí hněv nad jasnou komunikací.

Respektujte jeden druhého

Už se nemilujete? Něco vám ve vztahu chybí? Promluvte si o tom s partnerem upřímně a dejte mu vědět, co si o současné situaci myslíte. Důvody pro rozchod zmiňujte věcně a dejte partnerovi šanci, aby se mohl také vyjádřit. Představte si, že vy stojíte na té druhé straně, pak budete slova volit citlivě a s respektem. Respektující jednání je alfou a omegou.

S odvahou a tváří v tvář

Nikdy byste se neměli rozcházet neosobně formou SMS zprávy nebo při telefonním rozhovoru. Jak byste se cítili vy, kdyby se s vámi váš partner rozloučil tímto způsobem? Určitě ne dobře. Postavte se partnerovi tváří v tvář a mějte tolik odvahy sdělit mu svoje rozhodnutí osobně. Nejlépe se pro to hodí takové místo, kde budete mít dostatek soukromí. Nejlépe samozřejmě doma, nebo například při procházce parkem. Na party, v resaturaci nebo na jiném veřejném místě, kde se pohybuje hodně lidí, se do rozcházejícího rozhovoru nepouštějte. Vařící se emoce by ostatní nemuseli pochopit. Ukončit vztah chce čas a rozhodně to nevyřídíte během pěti minut. I ten právě opuštěný potřebuje nějaký čas na vstřebání. Po rozhovoru se nejlépe nějaký čas nestýkejte, ale svého rozhodnutí se držte. Následně pak můžete s chladnou hlavou prodiskutovat i další kroky.

Strach z nového vás již nebude brzdit

Restovaná kuřecí játra

Restovaná kuřecí játra

13 hlasů
30min 694 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Plněné kuře

11 hlasů
1h a 30min 726kJ 170 Kč

Pečené kuře plněné sýrovou nádivkou.

Pražma plněná tymiánem a citróny

2 hlasy
1h a 15min 688kJ 350 Kč

Netradičně připravená středomořská pražma s citróny, tymi...

Poradny

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více