Muži konzumující vlašské ořechy jsou plodnější

Mladí muži toužící po dětech by měli konzumovat denně hrst ořechů. Vlašské ořechy, mandle i lískové ořechy totiž obsahují látky, které zlepšují kvalitu spermatu. Vyplývá to z experimentálního výzkumu, jehož autoři tvrdí, že ideální je směs všech tří druhů ořechů, která dodává vyvážený poměr masných kyselin, antioxidantů a vitaminů.

Španělští autoři provedli experiment, v němž skupině mužů podávali mandle, lískové a vlašské ořechy. Po čtrnácti týdnech, kdy muži museli pojídat každý den hrst této směsi – analyzovali jejich sperma. To bylo vyšetřeno i před započetím experimentu. A navíc srovnáno s kontrolní skupinou, která ořechy během oné čtrnáctidenní doby nekonzumovala.

Skupina, která pojídala ořechy, měla na konci experimentu výrazně vyšší počet zdravých spermií v ejakulátu, ty byly životaschopnější, lépe se pohybovaly a měly méně deformací.

„Tato práce představuje to, že jsou tu určité citlivé oblasti na spermiích, které reagují na stravu, což znamená, že stravou lze měnit kvalitu spermatu a jeho oplodňovací schopnost,“ tvrdí autor experimentu Albert Salas-Huetos z Tarragony, který působí také na Harvardově univerzitě.

A jaké další potraviny jsou vhodné pro zvýšení mužské plodnosti?

Rajčata

Rajčata jsou jedním z nejlepších potravinových zdrojů antioxidantu lykopenu. Bylo provedeno několik studií zaměřených na lykopen a mužskou fertilitu a ukázalo se, že významně zlepšují motilitu, aktivitu a strukturu spermií. Lykopen je dostupnější ve vařených nebo zpracovaných rajčatech, proto použijte rajčatové pyré a přidejte k němu olivový olej, který napomáhá absorpci tohoto antioxidantu rozpustného v tucích.

Dýňová semínka

Dýňová semena mají vysoký obsah zinku, který hraje důležitou roli ve vývoji spermií a produkci testosteronu. Jsou také bohatá na několik dalších minerálů a vitaminů. Vybírejte ty syrové, organické. A pokud by je partner odmítal, přimíchejte je třeba do jogurtu.

Čočka

Čočka je jedním z nejbohatších zdrojů kyseliny listové, která je pro mužskou plodnost stejně důležitá jako u žen. Studie prokázaly, že muži, kteří mají nižší příjem folátu, vykazují vyšší výskyt chromozomálních abnormalit ve svých spermiích. Čočka je také velkým vegetariánským zdrojem bílkovin a vlákniny.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pověstná houževnatost vám málokdy dovolí sejít z cesty, kterou jste sami pro sebe vymysleli a jíž jste odhodláni se držet. Jenže tento týden se vám takováto strategie nemusí právě vyplatit... Vaše okolí vás spíš bude mít tendenci vnímat jako tvrdohlavého člověka, který není přístupný argumentům či názorům jiných. Sami víte, že tak to není, ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

104 Příspěvků
Poslední příspěvek 0:14
28 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat