Projevte partnerovi bezmeznou lásku i beze slov

Nejste člověk, co by slova vyznání odříkával dnes a denně? Nevadí, podobně to má spousta lidí, kteří o své citové angažovanosti nejsou schopní hovořit. Láska jde ale projevit i bez zbytečných slov a okolků! Jít na to můžete přes jídlo, oblečení nebo doteky.

Čím více lásky dáte, tím více jí můžete i dostat. Tedy, alespoň takhle nějak by to podle vztahových poradců mělo ve zdravém svazku fungovat. Jenže! Zatímco někdo větičku „Miluji tě“ sype z úst i rukávu bez větších obtíží, jiný ji nahlas říci nedokáže – i když by sebevíc chtěl. Jste ten druhý případ? Nezoufejte, pokud se k takovému vyznání nemůžete odhodlat, jsou i jiné způsoby, jak partnerovi dokázat, že je stále milovaný a respektovaný. Zkusíte to takhle?

Gesta, která pochopí jen zasvěcení

Pamatujete si, co jste měla na sobě ve chvíli, kdy jste s drahou polovičkou poprvé promluvila? Je docela dost možné, že právě tahle vzpomínka utkvěla v mysli i vašeho protějšku. Proč tedy neoprášit staré memoáry a nepropadnout troše příjemného sentimentu? To ale není to jediné, jak se dá správně „zacílit“.

„Vezměte si čas od času oblečení, které vám podle partnera sluší nejvíce. Nebo si upravte vlasy tak, jako to obdivoval na vaší první či druhé schůzce. Taková gesta dokazují, že ho ani po letech neberete jako samozřejmost a že pro vás pořád hodně znamená,“ doporučuje newyorský manželský terapeut Jim Walkup s tím, že taková „opatření“ udržují vztah svěží.

Cesta do srdce? Ta jde přes jídlo

Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. I výše zmíněný poradce zastává názor, že cesta k srdci muže (i ženy) vede přes chuťové buňky. Jde o to, že víte, co ten druhý miluje, a vynaložíte úsilí, abyste mu jeho oblíbené jídlo připravili – s plným servisem. Pak už stačí jen zapálit svíčky, jež navodí tu správnou atmosféru a mise bude splněna, podotýká Jim Walkup.

Dotýkejte se. Hodně a často

Že pohled řekne víc než tisíc slov, to je všeobecně známá věc. Ovšem stejné je to i v případě doteku. A vůbec nemusí jít o žádný sexuální podtext, pozor.

„Dotýkání se, klidně i letmo, může být pilířem úspěšného manželství. Každý dotek totiž sděluje jasné poselství. I beze slov jím říkáte, že partnera máte rádi tak moc, že si jeho blízkost zkrátka musíte osahat,“ domnívá se americká vztahová poradkyně a autorka knih o lásce Andrea Syrtash. No vida, teď už zbývá jen teorii uvést do praxe…


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Ačkoli všichni okolo vás začínají propadat předvánoční panice a shonu, vy tento týden nedostanete příležitost, abyste se do této nálady ponořili. Největší nároky na váš čas i vaše myšlenky si totiž bude činit vaše práce. Stojí před vámi úkol, s jehož řešením si sice víte rady, ale stále bojujete s nejistotou, zda vámi zvolené řešení odpovídá pře... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

13 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
8 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
19 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat