Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Voda, ocet a citron zbaví váš domov otravných much

30.06.2020 | Bydlení a design

Nesnášíte mouchy, ale chemické přípravky proti nim snad ještě víc? I tahle „patová“ situace má jednoduché řešení. Účinné odpuzovače si totiž vyrobíte vlastními silami z věcí, které máte po ruce. Za hubičku i pár minut!

Moucha není jen obtížný hmyz a narušitel klidu, ale také zdravotní hrozba. Přenáší bakterie pocházející ze zkažené stravy, kontejnerů i fekálií, které se jejím prostřednictvím snadno dostanou do vašeho jídla, nebo přímo na pokožku. Už jen ta představa na klidu rozhodně nepřidá! Jak otravné přenašeče chorob vyhnat ze svého domova – bez použití chemie? Existuje pár osvědčených triků…

Sáček a voda aneb Za málo peněz hodně muziky

Vše, co potřebujete, je průhledný igelitový sáček a trocha vody. Naplňte ho do poloviny a vyrobený „balonek“ zavěste do vstupních dveří, nebo často otevíraných oken. Uvidíte, že kolem této nástrahy moc hmyzu létat nebude. Na takovou „dekoraci“ vás zrovna neužije? Jsou i jiné a nenápadnější možnosti.

Lapač z jablečného octa jako past

Drastičtější řešení? Zoufalá situace si přece žádá zoufalé činy! Ohřejte půl šálku jablečného octa a přelijte do vyšší skleněné nádoby. Místo víčka použijte obyčejný trychtýř a past umístěte na strategické místo. Mouchy do ní s vidinou občerstvení sice nalétají, ale ven už se nedostanou.

Citronový odpuzovač. S hřebíčkem!

Mouchám citron příliš nevoní, čehož můžete perfektně využít ve svůj prospěch. Rozpulte dva citrony na poloviny a napíchejte do nich 12 hřebíčků. Voňavé „odháněče“ pak nechte položené dužinou vzhůru kdekoli uznáte za vhodné, a radujte se z toho, že od nezvaných návštěvníků máte pokoj!

Eukalyptové proužky jako mocná zbraň

Další aroma, jež na dvoukřídlé nepřátele nepůsobí právě příznivě, je svěží eukalyptus. Nastříhejte tenké pruhy látky a pokapejte je hojným množstvím čistého esenciálního oleje. Kam s nimi? Nejlépe na okna či ke dveřím.

Ničitel much i osvěžovač v jednom. Proč vlastně ne?

Když už jsme u těch esenciálních olejů, dají se využít na výrobu spreje proti mouchám. V tomto případě se jedná o olej s vůní citronové trávy. Bohatě postačí deset kapek v kombinaci s horkou vodou. Zbraní pak můžete postříkat rámy oken, nebo s ní mířit přímo na hmyz. Co nevidět vezmou nohy i křídla na ramena!

Benefity dražších domácích spotřebičů

Lečo s cuketou

Lečo s cuketou

7 hlasů
1h a 5min 291 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Okurkovo-bramborový salát

8 hlasů
40min 317kJ 60 Kč

Receptů na bramborový salát je nespočetné množství, vy...

Karbanátky z brambor, špenátu a sýra

1 hlas
1h a 15min 758kJ 120 Kč

Karbanátky které chutnají skvěle i bez masa.

Poradny

Splácím hypotéku, odešel ode mě partner, dostanu dávky?

Dobrý den,jste-li vlastníkem či nájemcem bytu (domu) a 30% Vašich příjmů nestačí k pokrytí náklad... Více

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více