S důvtipem na ucpané odpady v domácnosti

Klasická situace - voda z umyvadla nechce odtékat, v odpadu se tvoří bublinky a ze sifonu se line příšerný zápach. Ucpaný odpad umí pěkně potrápit. Jak ho vyčistit? Tyhle tipy nezklamou!

Ucpaný odpad u umyvadla, dřezu či vany je jeden z nejčastějších problémů, které v domácnosti musíme řešit. V koupelně jsou nejčastěji na vině vlasy a chlupy. Přitom to lze vyřešit jednoduše. Stačí si koupit sítko, které bude pasovat do výlevky. V něm se zachytí již zmíněné vlasy, kousky látek a jiné hrubé nečistoty. Je však třeba ho pravidelně kontrolovat a případně propláchnout. Ani tak však není vyhráno.

Situaci totiž neusnadňuje ani vodní kámen, špatně projektované, deformované nebo nekvalitně položené potrubí. Navíc platí, že odpad v kuchyni se často zanáší zbytky jídel a mastnotou, která ulpívá v sifonu. Když se k tomu přidají skořápky či úlomky kostí, vznikne zápach, který vaše čichové orgány jen těžce rozdýchají. Pokud jste tohle nikdy nemuseli řešit, máte štěstí. V opačném případě asi víte, jaké to je, když se odpad ucpe.

Začněte mechanicky

Spolehlivým pomocníkem je v takovém případě zvon, s jehož pomocí vytvoříte silný tlak vody, jež ucpaný odpad prorazí. Pokud toto čištění nepomůže, s velkou pravděpodobností je zanesený sifon. Na jeho vyčištění si stačí připravit nádobu na zachycení vody, která může po odšroubování sifonu vytéct. Sifon se odšroubuje a jeho jednotlivé části se vyčistí. Zároveň je vhodné zkontrolovat, zda je v pořádku těsnění. Pokud tomu tak není, rovnou jej vyměňte.

Rychlé řešení? Chemické čištění!

Mnoho z nás dává přednost chemickému pročištění. Nejrůznější přípravky, ať už na bázi prášku, gelu či granulí zakoupíte v každé drogerii nebo hypermarketu. Jejich aplikace je snadná, vždy však pečlivě čtěte návod a přísně dodržujte doporučení výrobce. Pamatujte na to, že starší potrubí z plastu může vlivem vysokých teplot při probíhající chemické reakci popraskat. Některé přípravky způsobují opravdu bouřlivou reakci a z odpadu doslova prskají. Vybavte se proto ochrannými brýlemi a rukavicemi. A co dělat, pokud situaci nechcete řešit chemií?

Ekologická varianta

Prášek do pečiva se běžně najde ve výbavě většiny kuchyní. Stačí ho nasypat do odpadu v kuchyni a zalít horkou vodou třeba z varné konvice. S usazeninami zatočí i jedlá soda. Větší sáček nasypte do sifonu, přilijte 200 ml octa a po patnácti minutách opatrně zalijte vroucí vodou. Opět pozor na bublání a možné potřísnění oděvů či pokožky.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
17:30

Cvičení na štíhlé paže

Cvičení na štíhlé paže
8:52

Horní polovina těla

Horní polovina těla
15:12

Cvičení pro zdravá záda

Cvičení pro zdravá záda

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

56 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
143 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
98 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat