Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Naši sousedé jsou příliš hluční. Co s tím?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

27.06.2019 | Bydlení a design

Polovinu života tvrdě dřete, zavážete se k astronomické hypotéce, abyste své rodině poskytli zázemí v podobě klidného bydlení, které ale, jak se zdá, není tak klidné, jak jste si představovali? Nejste v tom sami. Na hluk od sousedů si stěžuje každý čtvrtý obyvatel bytového domu. Řešením může být změna bydliště. Jak ale postupovat, když se nikam stěhovat nechcete?

Nejprve po dobrém

Každý z nás má rozdílné představy o klidném bydlení, někomu občasné zaštěkání psa nevadí, jiný nesnese ani zvuk spláchnutí toalety, který se nese stoupačkami v domě. Je třeba samozřejmě dělat i jisté rozdíly mezi tím, co lze a nelze ovlivnit. Takové novorozené miminko nepřesvědčíte, aby ve tři ráno neplakalo, ani kdybyste se na uši stavěli, naproti tomu hlučné, pozdní návštěvy u mladších sousedů v přízemí, jsou jistě nad rámec snesitelnosti a je na místě je řešit, pokud jakkoli snižují váš životní komfort.

Jako první řešení vás asi přirozeně napadne domluva. Jednoduše sousedy požádáte, jestli by nemohli hluk omezit, a pokud se vám poštěstí, máte klid. Bohužel, ve většině situací to tak snadno nefunguje.

Obraťte se k vyšší moci

Pokud domluva po dobrém nefunguje, obraťte se na majitele bytu, který ho sousedům pronajímá, potažmo na obecní úřad, který rušitele uvědomí o stížnosti a pokusí se domluvou zjednat nápravu. V takovém případě je vhodné zapojit do stížnosti i ostatní nájemníky domu. Čím více vás bude, tím větší je šance na úspěch.

Pokud ani to nepomůže, můžete přistoupit k soudní žalobě. Počítejte však s tím, že jde o zdlouhavý a finančně nákladný proces, který nemusí vyjít ve váš prospěch. Rozhodnutí, je-li chování souseda za hranicí únosnosti, nelze totiž posuzovat tabulkově, i když samozřejmě existují vyhlášky, které tuto problematiku upravují. Co je však pro vás nesnesitelné, nemusí být druhým vnímáno stejně. Proto jsou často šance na úspěch mizivé.

Zkuste potížím předcházet

Vybíráte-li byt, zaměřte se na jeho umístění, celkovou orientaci i materiál, ze kterého je dům postaven. Paradoxně nejhlučnějšími domy bývají novostavby z odlehčených materiálů, jako je například porobeton. Naproti tomu cihlové stavby jsou celkově tišší. Ideální je také volba bytu v posledním podlaží domu, kdy nehrozí, že nad sebou uslyšíte každý krok nájemníka. Vyhněte se také domům, kde se na patře nachází více bytů vedle sebe. Ideální jsou takové, kde jsou maximálně dva byty se vchody naproti sobě, oddělené chodbou či schodištěm.

Zkuste oleje, které spolehlivě odpuzují vosy

Tilapie s citronem a šalotkou

Tilapie s citronem a šalotkou

10 hlasů
35min 308 kJ 105 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Tofu salát

22 hlasů
1h a 15min 399kJ 70 Kč

Salát se sýrem tofu a zeleninou.

Ryba s rajčaty a olivami

0 hlasů
50min 457kJ 270 Kč

Dobré, lehké a zdravé jídlo.

Poradny

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Mám žádat o prodloužení nemocenské nebo ID?

Dobrý den,podpůrčí doba - tedy doba, po kterou je vypláceno nemocenské - činí maximálně 380 kalen... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více