Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Naši sousedé jsou příliš hluční. Co s tím?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

27.06.2019 | Bydlení a design

Polovinu života tvrdě dřete, zavážete se k astronomické hypotéce, abyste své rodině poskytli zázemí v podobě klidného bydlení, které ale, jak se zdá, není tak klidné, jak jste si představovali? Nejste v tom sami. Na hluk od sousedů si stěžuje každý čtvrtý obyvatel bytového domu. Řešením může být změna bydliště. Jak ale postupovat, když se nikam stěhovat nechcete?

Nejprve po dobrém

Každý z nás má rozdílné představy o klidném bydlení, někomu občasné zaštěkání psa nevadí, jiný nesnese ani zvuk spláchnutí toalety, který se nese stoupačkami v domě. Je třeba samozřejmě dělat i jisté rozdíly mezi tím, co lze a nelze ovlivnit. Takové novorozené miminko nepřesvědčíte, aby ve tři ráno neplakalo, ani kdybyste se na uši stavěli, naproti tomu hlučné, pozdní návštěvy u mladších sousedů v přízemí, jsou jistě nad rámec snesitelnosti a je na místě je řešit, pokud jakkoli snižují váš životní komfort.

Jako první řešení vás asi přirozeně napadne domluva. Jednoduše sousedy požádáte, jestli by nemohli hluk omezit, a pokud se vám poštěstí, máte klid. Bohužel, ve většině situací to tak snadno nefunguje.

Obraťte se k vyšší moci

Pokud domluva po dobrém nefunguje, obraťte se na majitele bytu, který ho sousedům pronajímá, potažmo na obecní úřad, který rušitele uvědomí o stížnosti a pokusí se domluvou zjednat nápravu. V takovém případě je vhodné zapojit do stížnosti i ostatní nájemníky domu. Čím více vás bude, tím větší je šance na úspěch.

Pokud ani to nepomůže, můžete přistoupit k soudní žalobě. Počítejte však s tím, že jde o zdlouhavý a finančně nákladný proces, který nemusí vyjít ve váš prospěch. Rozhodnutí, je-li chování souseda za hranicí únosnosti, nelze totiž posuzovat tabulkově, i když samozřejmě existují vyhlášky, které tuto problematiku upravují. Co je však pro vás nesnesitelné, nemusí být druhým vnímáno stejně. Proto jsou často šance na úspěch mizivé.

Zkuste potížím předcházet

Vybíráte-li byt, zaměřte se na jeho umístění, celkovou orientaci i materiál, ze kterého je dům postaven. Paradoxně nejhlučnějšími domy bývají novostavby z odlehčených materiálů, jako je například porobeton. Naproti tomu cihlové stavby jsou celkově tišší. Ideální je také volba bytu v posledním podlaží domu, kdy nehrozí, že nad sebou uslyšíte každý krok nájemníka. Vyhněte se také domům, kde se na patře nachází více bytů vedle sebe. Ideální jsou takové, kde jsou maximálně dva byty se vchody naproti sobě, oddělené chodbou či schodištěm.

Bylinky, které pohodlně přežijí zimu i venku

Brokolicové placičky

Brokolicové placičky

13 hlasů
60min 775 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Gnocchi se šalvějovým máslem

15 hlasů
30min 1078kJ 60 Kč

Recept rychlý bezmasý oběd nebo večeři.

Jednoduchý bramborový salát

7 hlasů
1h a 20min 355kJ 70 Kč

Salát z brambor bez majonézy.

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více