Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

První adventní neděle se neúprosně blíží. Už jste si vyrobili svůj vlastní adventní věnec?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

29.11.2019 | Bydlení a design

Tuto neděli nás čeká počátek adventu, na který je nahlíženo jako na duchovní přípravu na Vánoce. V mnoha městech nás zároveň čeká rozsvícení vánočního stromu a nejen v českých zemích budeme zapalovat první svíčku na adventním věnci. Ten v mnoha rodinách slouží především jako dekorace, jeho tradice však sahá až do 19. století. Nemusíte se pro něj ovšem hnát hned do obchodu či na trhy. Během chvíle si ho totiž můžete udělat sami doma. Jak na to?

Rozmyslete si design věnce

Podoba adventní věnce může být velmi rozmanitá a záleží čistě jen na vás, jaké barvy zvolíte. Někdo má rád tradiční červeno-zlatou kombinaci, někdo zase dává přednost modernějšímu pojetí. Věnec však můžete udělat i v přírodních barvách, fantazii se meze nekladou. Dodržet byste však měli tvar a věnec je potřeba udělat dostatečně velký tak, aby se na něj vešly čtyři svíčky.

Nemůžete-li se rozhodnout, jaký věnec si vyrobit, navštivte nejrůznější internetová fóra a sociální sítě, kde naleznete hromadu inspirace. Pomoci vám také může, když uděláte rychlou revizi vašich dosavadních vánočních dekorací a ozdob a věnec pak můžete ladit do podobných barev. Podle toho si zároveň udělejte seznam toho, co budete ještě potřebovat. Na věnci se skvěle vyjímají miniaturní hvězdičky, sněhové vločky a ozdobné kouličky. Své využití však najdou i zbytky nejrůznějších vánočních stužek a samozřejmě dary přírody.

Příroda jako ten nejlepší designér

V přírodě ostatně najdete většinu toho, co budete potřebovat. Vydejte se pro to na procházku do lesa a koukejte po stromech a po zemi. Sbírejte bukvice, žaludy, větvičky, šišky a nezapomeňte ani na větve, které budou tvořit základ věnce. Ideální jsou větve jedlové, které vydrží nejdéle. Zkuste ovšem najít takové místo, kde jsou již větve popadané a olámané na zemi, ať neuděláte v lese ještě větší neplechu. Větve na vánoční dekorace často najdete i u prodejců vánočních stromků.

Vydejte se pro zbytek do obchodů pro kreativce

Nevyhnete se ovšem ani návštěvě obchodu pro kreativce, kde za pár korun pořídíte zbytek. Potřebovat budete kulatou výplň věnce, přičemž nejlépe fungují výplně molitanové či slámové. Děláte-li adventní věnec poprvé, nezapomeňte si pořídit i obyčejný zelený drátek, který vám pomůže udržet tvar věnce. Vhod přijde také tavná pistole a dostatek náplní do ní a když už v obchodě budete, podívejte se po dekoracích na věnec. Naleznete zde například sušená kolečka jablíček, pomerančů, celou skořici a mnoho dalšího. Na závěr si nezapomeňte pořídit i stojánky na svíčky s hrotem a samotné svíčky. 

Jakmile máte vše potřebné, můžete se vesele pustit do tvoření. Asi nejtěžší je dát věnci tvar a udržet ho pohromadě, buďte proto na samém počátku trpěliví. Velkým pomocníkem vám zde bude zmiňovaný drátek, díky kterému budete schopni vytvarovat jedlové větve tak, jak potřebujete. Jakmile ovšem zvládnete tuto část, zbytek už je procházka růžovým sadem. Vezměte si k ruce tavnou pistoli, veškeré dekorace a udělejte si věnec přesně podle vašich představ, ať můžete prvního prosince zapálit první adventní svíčku.

Oáza klidu přímo u vašeho domu

Pečený kapr

Pečený kapr

13 hlasů
40min 966 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuskus s rajčaty a paprikou

10 hlasů
45min 500kJ 75 Kč

Lehký letní zeleninový oběd.

Špagety s mletým vepřovým masem a ostrým kečupem

16 hlasů
40min 1297kJ 95 Kč

když potřebujete připravit rychlý oběd

Poradny

Mohu v době nástupu na MD nastoupit do práce?

Dobrý den,přiznám se, že jsem se se situací, kdy žena chce v době nástupu na mateřskou dovolenou ... Více

Jsem v evidenci ÚP, dostanu nemocenskou nebo PPM?

Dobrý den,omlouvám se za předchozí nejasnou odpověď, přehlédla jsem informaci, že jste na ÚP, res... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více