Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Útulné zařízení malého bytu

26.02.2020 | Bydlení a design

Vzrůstající urbanizace a pokrokové technologie nás paradoxně vedou čím dál více k tomu, abychom znovu obnovili spojení s přírodou a objevovali její krásy. I když žijete v malém městském bytě, existuje mnoho nápadů a tipů na to, jak si doma vybudovat klidnou a ničím nerušenou oázu plnou harmonických prvků a zelenolisté flory. Jak na to, vás inspiruje známá interiérová designérka.

„Sílící urbanizace a rušný styl života nás vede k tomu, abychom si přírodu přinesli zpátky do světa bydlení. Navzdory vyspělému digitalizovanému světu, kde nás na každém kroku doprovázejí pokrokové technologie, zůstává pro mnohé krása přírody a jejích substancí středem pozornosti i nadále. Pokud chcete do vašeho domova promítnout harmonické prvky z přírody, vsaďte na nábytek z přírodního, světlého dřeva a doplňky z hrubého kamene. Tuto základní kombinaci skvěle doplní v přirozeném toku barev tkaná či vázaná vlna,“ radí Anke Glut, známá interiérová designérka.

Minimalismus a větší sepětí s přírodou

Poslední roky si nejde nevšimnout obrovské vlny popularity minimalismu, zvláště jeho skandinávské podoby. Proč je v současné době tolik oblíbený i v našich zeměpisných šířkách?

„Transparentní materiály, jemné, světlé barvy a jasné tvary nejsou zrovna definicí útulnosti, za to působí velmi uklidňujícím dojmem. A přesně to se skrývá za trendem optické prázdnoty – tzv. minimalismem. Pro větší uklidnění jsou obytné místnosti zařízeny tak, aby nepůsobily okázale a negenerovaly tolik vzrušujících podnětů. Lidé, kteří si tento styl vyberou, jdou zpravidla za touhou po opravdovém uklidnění a tichu. Je to dokonalý protipól k našim uspěchaným životům, kdy musíme každý den čelit nespočtu vjemů, které se ucházejí o naši pozornost. Jemná zelená, hnědá, křehká růžová, šedá a hodně bílé jsou v takovém interiéru vítané. Signalizují otevřenost a pochopení a to působí sympaticky a pozitivně,“ vysvětluje Anke Glut.

Zelené plíce interiéru

Živé pokojové rostliny jsou krásným a přirozeným doplňkem do interiéru. Volte rostlinné druhy nenáročné na péči a zálivku a dobře promyslete jejich umístění na správné stanoviště podle toho, jaké má rostlinka nároky. „Jedním ze silných trendů současnosti je, aby zvolené květiny vhodně doplňovaly celkový prostor a ladily s vaším stylem. Některé pokojové rostliny navíc umí překvapit i tím, že jsou užitečné. Bez nároků na velkou péči jsou schopny z domácího ovzduší filtrovat škodlivé chemické látky, jako formaldehyd či benzen, a odebírají ze vzduchu oxid uhličitý, zatímco do něj zpět vracejí kyslík. Patří mezi ně tzv. tchýnin jazyk, banánovník, filodendron, fíkus, dracéna či lopatkovec,“ říká Anke Glut.

Produkty s obsahem konopí pomáhají v léčbě domácích mazlíčků

Těstoviny s dýní

Těstoviny s dýní

13 hlasů
1h a 10min 753 kJ 99 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Těstoviny se slaninou

20 hlasů
35min 1415kJ 75 Kč

Recept na rychlý oběd..... nebo večeři, zbudou-...

Kukuřičné placky

13 hlasů
50min 935kJ 85 Kč

Placky z mražené kukuřice a sýra.

Poradny

Mám trvalý pobyt jinde než bydlím, dostanu příspěvek?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jsem těhotná a končí mi pracovní smlouva, musím na ÚP?

Dobrý den,pokud máte pracovní smlouvu uzavřenou na dobu určitou, zaměstnavatel nemá povinnost sml... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden přeje hlavně kamarádským vazbám! Proto se snažte naslouchat svým přátelům a ubezpečte je, že jste tu vždy pro ně. Uvidíte, že vám oplatí stejnou mincí. Díky nim se budete cítit velice sebejistě a v pohodě. Jen těžko vás něco rozhodí!

Více