Provoňte si byt skrz naskrz

Nic nedotvoří atmosféru domova tak, jako jeho krásná vůně. Koneckonců, je to to první, čeho si všimneme hned, když otevřeme dveře. Jaké možnosti se nám dnes nabízejí a které z nich jsou nejúčinnější?

Aromalampy

Ostřílená klasika, kterou má doma snad každý. Jen málokdo ji však pravidelně používá, a to je velká škoda. Stačí jen čajová svíčka, éterický olej oblíbené vůně a trocha vody. Pozor však na výběr olejů, které do aromalampy kapete. Vybírejte takové, které v sobě nemají žádné chemické složky, které by se mohly odpařovat do vzduchu a dráždit dýchací cesty. Nezapomeňte také pravidelně kontrolovat, jestli v lampě nedošla voda, aby se olej nepřepaloval. Do aromalamp je vhodnější volit svěží vůně. Voní totiž velmi intenzivně a sladké, těžké vůně by vám nemusely dělat dobře.

Difuzér

Difuzér je na trhu poměrně novinkou a nutno podotknout, že rozprašování vonných esencí pomocí vodní mlhy, je jedním z nejzdravějších způsobů osvěžování vzduchu v bytě. Kromě toho, že bude váš byt krásně vonět, postará se difuzér také o zvlhčení ovzduší.

Vonné tyčinky

Nenechte se zmýlit, nemáme na mysli vonné tyčinky, které zapíchnete do květináče a zapálíte. Takové vám doporučit nemůžeme, protože jejich vůně je příliš intenzivní a velmi často způsobuje bolesti hlavy. Navíc jakýkoli kouř je v bytě nežádoucí. Ty, které myslíme my, jsou nejčastěji ze dřeva a jsou napuštěny vonnou silicí, která velmi jemně provoní váš byt. Hodí se zejména do malých místností, jako jsou toalety, šatny nebo koupelny, protože nevoní tak intenzivně.

Osvědčené tipy

Dodat bytu konkrétní vůni je jen tečka za důkladným zbavením se všech nežádoucích pachů. Vyperte záclony, žárovky omyjte jarovou vodou, nabalují na sebe totiž pachy, zejména z cigaret. Vyčistěte všechny koberce, předložky, dekorační polštářky. Nezapomeňte také na osvěžení dřevěného nábytku, který má sklon do sebe natahovat silné pachy.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
25:30

Kardio a zadeček

Kardio a zadeček
15:12

Cvičení pro zdravá záda

Cvičení pro zdravá záda
08:51

Cvičení na problémové partie - zadek a břicho

Cvičení na problémové partie - zadek a břicho

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

56 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
143 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
98 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat