10 přístrojů minulosti, které přežívají v domácnostech i dnes

Moderní technologie se začaly vyvíjet ohromnou rychlostí a více než u čehokoli jiného platí, že staré je vše, co člověk koupí zítra. Ovšem některé přístroje v domácnosti odolávají pokroku a zbavujeme se jich jen velmi pomalu a neradi, ačkoli na trhu jsou již verze mnohem modernější a schopnější. K takovým přístrojům patří klasický digitální budík či sendvičovač.

Klasický plastový budík s číslicemi a digitálním zvukem buzení se drží postelí mnoha domácností jako klíště. Mladí lidé sice ve větší míře spoléhají při buzení na své mobily, smartphony a tablety, ale starší generace mají u hlavy raději klasiku, jež byla moderní v jejich dětství.

Při výpočtu gramáží, daní i délky odchodu do důchodu ještě stále také vytahují lidé klasické kapesní kalkulačky. Ty jsou mnohem oblíbenější než kalkulačky v mobilech či počítačích.

Zároveň průzkumy dokazují, že je na internetovém připojení a smartphonu závislý rok od roku větší podíl společnosti. „Příliš často přemýšlíme o přístrojích jako o módních a dočasných věcech, ale seznam našeho průzkumu naznačuje, že některé přežívají zkoušku časem. Uvidíme, kolik přístrojů současnosti budeme mít doma ještě za dvacet či třicet let,“ svěřila jedna z autorek bitského průzkumu Pollyanna Woodwardová listu Daily Mail.

Deset přístrojů minulosti, které přežívají v domácnostech současnosti:

Budík s digitálním alarmem
Klasický zavírací sendvičovač s teflonovým povrchem
Kapesní kalkulačka
Game Boy
Elektrický nůž
Toaster
Domácí pekárna
Digitálky (hodinky)
Videorekordér
GramofonSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Sekaná

(1 hlasů)

Langoše

(1 hlasů)

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Očekávejte náročný týden, ale s velkým potenciálem pro růst a rozvoj. Budete se cítit motivováni pracovat na svých cílech a ambicích a to vám poskytne silný pocit směru a jistoty.Na pracovišti můžete čekat nové příležitosti, nové... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

90 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:15
142 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:14

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat