Ženy stráví úklidem dva roky života

I když se vám nechce ani trochu, k tomu úklidu se přece jen přemluvíte? Ostatně, co kdyby třeba přišla neohlášená návštěva, že? A to je přesně ono. Obavy z kritiky jsou silnou motivací, kvůli které domácím pracím věnujete tolik času!

Znáte to. Zrovna si uděláte kávu a pohodlně se usadíte na gauči. Jenže! V té samé chvíli vás „volá“ vyprané prádlo. Cestou k pračce si všimnete drobků na podlaze. A také velké šmouhy na okně. A to by vás při odpočinku přece rušilo! Nakonec to celé skončí velkým úklidem a ta káva je zase studená. Přemýšlela jste někdy nad tím, kolik hodin vlastně strávíte v milé společnosti mopu, hadru, prachovky a čisticích prostředků? Vědci ano. A jejich ortel je šokující.

Komplex Popelky

Není to tak dlouho, co se právě na úklid provedený ženskou rukou zaměřil jistý britský výzkum. Z jeho nashromážděných poznatků vyplynulo, že něžné pohlaví této „disciplíně“ zasvětí skoro dva roky života. Pokud by vás náhodou zajímalo, jak si v tomhle „stojí“ muži, ti to zase tak neprožívají, protože se domácím pracím v celé své existenci věnují sotva 12 měsíců. A to ještě ti nejzapálenější jedinci.

Bezmála 20 procent se jich ve zmíněném průzkumu vyslovilo, že cídění obydlí nechává ve výhradní režii své partnerky. Celá pětina dokonce přiznala, že vůbec netuší, jak se zapíná myčka nádobí, pračka nebo vysavač. Někdo tomu říká nespravedlnost, jiný spíše tradiční rozdělení rolí. A předsudky? Ty jsou tu tak nějak pořád. A vždycky byly!

Musím setřít, Marta by mě pomluvila!

Na to, proč nad běžnými nečistotami i sebeunavenější žena nedokáže mávnout rukou, se zaměřila jiná studie, za níž stojí americká Harvardova univerzita. Tamní odborníci na jejím základě došli k přesvědčení, že i když oba partneři vidí stejný nepořádek, hospodyňky v sukních očekávají, že kdyby ho neuklidily, dočkaly by se drsné kritiky. A to od svých protějšků i dobrých přátel! Je tedy jasné, které pohlaví nese na bedrech ono těžké břemeno čistoty a uspořádanosti domova…

Zdroje: dailymail.co.uk, harvard.edu, dailymail.co.uk/femail/article-2289791/Women-spend-year-half-life-cleaning-house-men-half-long-according-Rug-Doctor.htmlSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Berani, v osmém týdnu roku 2024 oceníte sílu a hodnotu týmového ducha. Ať už ve vašem profesním životě nebo ve vašem osobním životě, úspěch přijde díky spolupráci s ostatními. V práci hledejte spolupráci s kolegy a nezapomeňte oceňovat... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

7 Příspěvků
Poslední příspěvek 19:06
53 Příspěvků
Poslední příspěvek 19:04

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat