Ideální barva pro vstupní dveře podle feng šuej

Hádky jsou u vás na denním pořádku, stejně jako nachlazení, chřipky nebo jiné zdravotní problémy. Změňte barvu vstupních dveří a nechte proudit energii čchi!

Feng-šuej je tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Jeho záměrem je nastolit harmonii a umožnit nerušené plynutí energie čchi, což je životní síla, která cirkuluje tělem. Podle zákonitostí tohoto učení lze upravit byt, dům, zahradu, pracoviště, ale klidně i celé město. Hlavní branou, tedy ústy čchi, jsou pak vstupní dveře do prostoru, ať už je jakýkoli. Tyto dveře mohou přilákat pozitivní energii a hojnost, stejně jak mrzutosti a bídu.

Je to první věc, kterou návštěvníci uvidí, když se zastaví. Klidně je můžete nazývat tváří vašeho domova nebo portálem, prostřednictvím kterého energie vstupují a vystupují z obydlí. Jedním ze způsobů, jak posílit jejich sílu, je barva, jež podle feng šuej aktivuje a zhmotňuje záměry. Máte tu správnou?

Červená

Červená bývá nejpříznivější barvou feng šuej. Je velmi jangová, aktivní a dynamická. Přináší spoustu nové energie, takže je to skvělá barva, pokud máte pocit, že se potřebujete pohnout z místa. Má také ochranné účinky.

Oranžová

Stejně jako červená, jasně oranžová je velmi aktivní a povznášející, svěží barvou. Jestli máte v úmyslu přidat do svého života ohnivý prvek, život a vitalitu, je pro vás tou pravou.

Zářivá žlutá

I žlutá se považuje za energizující a jiskřivou barvu. Nejlepší je její jasnější verze, která je spojena s ohněm.

Fialová

Fialová je nezbytnou součástí šlechtických rodů a královských rodin.  Ve feng šuej se používá pro reprezentaci, hojnost a důstojnost. Mnozí ji spojují s intuicí a duchovnem.

Růžová

Růžová na dveřích je možná neobvyklou volbou, ale rozhodně ne zcestnou. Čínské učení ji má za univerzální barvu lásky a manželství, která do prostoru přináší uklidňující energii. Je možné doplnit ji o červenou, třeba ve formě květináčů na zemi.

Zelená

Máte rádi zelenou? Výborně. Symbolizuje vitalitu a růst. Vyberte si zářivý odstín, jež připomíná jas čerstvě vzrostlého stébla trávy nebo listí na velkém zdravém stromě.

Modrá

Všechny odstíny modré jsou velmi uklidňující a uzdravující. Vždyť modrá je obloha nebo hladina vody. Často se hádáte či trpíte na nemoci? S modrou se vám bude žít o dost lépe.

Bílá

Bílá je symbolem klidu, nevinnosti, jemnosti, vyrovnanosti a čistoty. Co se týče českých domácností, jak je nejběžnější.

A co když máte svázané ruce?

Pokud se dveřmi zrovna nemůžete nic dělat, obklopte je květinami, zelení a jinými dekoracemi v odpovídající barvě. Hodně dělá třeba okrasný věnec.

Zdroje: Wikipedia.org, thespruce.com


Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nejste zrovna pověstní respektováním pravidel za každou cenu. Pokud se nějaké zcela vymyká vašemu přesvědčení, upravíte ho podle sebe. A i když vám to většinou prochází bez nějakých následků, tento týden by vám takový postup &sc... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

211 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
84 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
32 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat