Žít v dřevostavbě je dobré na psychiku

Kdybyste si mohli vybrat, kde byste chtěli žít? Napadá vás útulný srub celý ze dřeva? Dobrá volba. V takovém obydlí by z vás okamžitě spadl stres a psychická tíseň. Dočkali byste se i lepších hodnost krevního tlaku!

Stres, stres a zase jenom stres. Mluví se o něm, píše se o něm a jeho ztělesněné důkazy vidíme každý den. Je možné před ním utéct? Sotva. A proto na tom zdravotně jsme tak, jak jsme. Bohužel.

Nespím, nejím a nesoustředím se!

Když je organismus vystaven jakýmkoli zátěžovým podmínkám, začne na to pochopitelně nějak reagovat. Pokud se k takovým obranným reakcím musí uchylovat často, rozhodí to jeho vnitřní harmonii. Mezi negativní účinky této psychické tísně patří (1) nespavost, oslabení imunity, potíže s trávením, arteriální hypertenze, náchylnost k nadváze, poruchy paměti, zhoršená koncentrace a bolesti hlavy. Objevují se také názory, že přetrvává-li stres dlouhodobě, může podstatně zhoršit příznaky určitých nemocí, z čehož se rýsují další problémy. Kéž by se před ním člověk mohl někam zavřít a měl klid! Ale počkat, jistá možnost by tu byla. Libí se vám dřevostavby?

Terapie, na kterou můžete zaklepat

Dřevo má silné psychologické účinky a podobně jako příroda prokazatelně snižuje stres. Jeho použití, kontakt i blízkost podporuje zdraví a navozuje optimistickou pohodu mysli. Čím více tohoto materiálu budete kolem sebe mít, tím lépe! V ideálu z něj mít celý dům (2).

Jsem jako dřevorubec a je mi hej!

Na základě na sobě nezávislých studií provedených v Norsku, Japonsku, Kanadě a Rakousku se zjistilo, že dřevo má pozitivní a nesmírně blahodárné účinky na emocionální stav lidí (3). Prostředí s jeho prvky může pomoci znormalizovat i krevní tlak a srdeční pulz,“ překvapuje jmenovaná specialistka s tím, že terapeutické vlastnosti dřeva překonávají všechny ostatní běžně využívané povrchové materiály. Dřevostavba je tedy zdravým, uklidňujícím a útulným místem k životu!

Zdroje: (1) www.webmd.com/balance/stress-management/effects-of-stress-on-your-body, (2) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5551239/, (3) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6766028/Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Obvykle nenosíte své pocity napsané na čele, což vás sice chrání, ale zároveň můžete být pro zrozence některých znamení těžko čitelní. A právě z tohoto faktu mohou tento týden vyplynout některá nedorozumění. Berte je s nadhledem, al... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

4 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
89 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
71 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat