Kreativní využití skleněné vázy

Skleněná váza pojme pěstovaný bambus, vonnou svíčku, bonbony, vařečky i vystavené ovoce. A jak si z ní udělat originální svítidlo rodinných vzpomínek a šťastných okamžiků?

Kdo by nemiloval vázy! Skoro v každém domě se nějaká najde. Oprašte tu ze skla, která je dávno zapomenutá někde v komoře a vdechněte jí nový život. Dávka kreativní inspirace čeká v následujících řádcích.

Atraktivní domek pro bambus

Do podlouhlé nádoby se většinou dávají řezané květiny, které za pár dní uvadnou a je po legraci. Proč je v ní nepěstovat úplně? Bambus se přímo nabízí. Nasypte na dno vrstvu dekorativních kamenů nebo oblázků, které ho udrží ve vzpřímené poloze a zajistí jeho stabilitu. Poté ho zalijte destilovanou, popřípadě filtrovanou vodou, chlor i fluor obsažený v té kohoutkové by mu neudělal dobře. Tohle elegantní řešení dodá vašemu domovu nádech exotiky a obdivované přírodní krásy.

Svícen, co dokonale zapadne

Svíček není nikdy dost, což by jistě potvrdil nejeden romantik. Postavit nějakou na komodu či prádelník pochopitelně můžete, ale není to trochu nuda? Když ji vložíte do skleněné vázy, vytvoří úplně jinou atmosféru. Vypadá skvěle jen tak samotná, ovšem ani přídavek kamenů nijak neuškodí. Zvláště, když vám jejich barva bude ladit s interiérem.

Soběstačná lampa plná vzpomínek

Kromě zmíněných svíček se dá použít i světelný řetěz poháněný bateriemi. Pro vaše pohodlí v obchodě ulovte ten s časovačem, který se ve vámi nastaveném čase sám rozsvítí a po osmi hodinách zhasne. Nádobu vyplňte třeba mušlemi od moře a zabořte do nich vaši rodinnou fotografii z dovolené. Originální svítidlo navozující šťastné vzpomínky vám každý bude závidět! Ozdobí nejen obývák, ale i dětský pokojíček a pracovnu.

Výstava ovoce

Klasická mísa? Nic proti ní. Ovoce však vypadá úžasně i ve skleněné váze umístěné na jídelním stole. Stačí do ní sáhnout a vybrat si to, na co je momentálně chuť. Nutno dodat, že tento křehký průhledný předmět lze využít i jako držák na vařečky, úschovnu mincí a úložiště tvrdých balených bonbonů. Fantazii se meze nikdy nekladou!

Zdroj: www.allhomeliving.com/16-creative-ways-to-display-your-glass-vases/


Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden se v oblasti lásky a osobních vztahů mohou objevit nové příležitosti. Pokud jste nezadaní, hvězdy vám přejí setkání s někým, kdo vás velmi zaujme. Ti, kteří jsou ve vztahu, mohou očekávat posílení emocionální ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

13 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:47
2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
144 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat