Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

S těhotenskou nevolností zatočí nejen zázvor. Účinná je i máta nebo citron

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

17.09.2019 | Děti a rodina

Čekáte miminko, ale namísto toho, abyste si užívala radosti těhotenství, neustále bojujete s nevolností? Zkuste některý z následujících osvědčených babských triků. Jsou prověřené generacemi maminek!

Na které pomocníky nedají nastávající maminky při těhotenských nevolnostech dopustit?

Tradiční zázvor

Když se řekne přírodní pomoc na těhotenské nevolnosti, vybaví se většině z nás zázvor. A to od zázvorového čaje přes sušenky a lízátka až po závor kandovaný. Někteří odborníci upozorňují, že se to s ním během těhotenství nemá přehánět, nicméně budete-li během dne v případě potřeby popíjet nálev získaný ze zázvoru, horké vody a případně medu s citronem, uklidníte spolehlivě rozbouřený žaludek.

Všemocná máta

Mátu používáme při žaludečních obtížích běžně, tak proč ne v těhotenství? Jako u každé bylinky platí, že se to s ní během gravidity nemá přehánět, ale pár doušků mátového čaje vám ani miminku v případě potřeby neublíží. Některé maminky nedají při nevolnosti dopustit na mátovou žvýkačku nebo na žvýkání lístku čerstvé máty.

Zázračný citron

Občas dokáže těhotenskou nevolnost zahnat i vdechování určitých druh vůní. A ta citronová k nim rozhodně patří! Mějte proto kousek tohoto žlutého plodu stále při sobě, a když přijde „krize“, čichejte, co to půjde. Zkusit můžete i vodu s několika kapkami citronu.

Nenápadná sušenka

Odborníci se shodují, že navzdory nevolnostem by těhotné ženy rozhodně neměly hladovět – neprospívá to ani jim, ani miminku. A co víc, hlad může nevolnost ještě zhoršovat! Že se vám točí hlava z představy jídla? Pak sáhněte po něčem „bez chuti a bez zápachu“. Třeba obyčejné sušence bez příchuti, slaném krekru, kousku bílého pečiva apod. Teprve až se váš žaludek uklidní, nabídněte mu něco výživnějšího.

Hlas těla

Vyplatí se rovněž poslouchat své chutě. Nedokážete do sebe vpravit zeleninový salát či kuře s bramborami, ale dovedete si představit, že byste zvládla pozřít třeba vanilkovou zmrzlinu? Upřímně, lepší něco než nic. Během nevolností se zkuste soustředit na vlastní tělo – napoví vám, jaké pokrmy mu udělají dobře. Ostatní doženete, až vám zas bude dobře!

Legendární Igráček dostal roušku a výtěžek jde na pomoc z...

Bramborovo-mrkvové placičky

Bramborovo-mrkvové placičky

11 hlasů
40min 896 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Těstovinový salát

19 hlasů
20min 758kJ 55 Kč

Velmi jednoduchý salát, který můžeme připravit jako le...

Kuřecí prsa plněná slaninou

10 hlasů
1h a 5min 535kJ 130 Kč

kuřecí kapsa plněná sýrem a slaninou ...

Poradny

Mám trvalý pobyt jinde než bydlím, dostanu příspěvek?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jsem těhotná a končí mi pracovní smlouva, musím na ÚP?

Dobrý den,pokud máte pracovní smlouvu uzavřenou na dobu určitou, zaměstnavatel nemá povinnost sml... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden přeje hlavně kamarádským vazbám! Proto se snažte naslouchat svým přátelům a ubezpečte je, že jste tu vždy pro ně. Uvidíte, že vám oplatí stejnou mincí. Díky nim se budete cítit velice sebejistě a v pohodě. Jen těžko vás něco rozhodí!

Více