Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Píchnout, nebo nastřelit: Co je pro holčičku šetrnější

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

11. 5. 2019 | Děti a rodina

Chystáte se ozdobit ouška vaší malé princezničky náušnicemi a nemůžete se rozhodnout jakou metodu aplikace zvolit? Nejste si jistí materiálem, který by byl pro čerstvě propíchnutá ouška šetrný? A řešíte otázku, kdy je vlastně ten správný čas pro propíchnutí oušek vaší dcerky?

Poradíme vám.

Není moc malá?

Nejčastěji se setkáte s doporučením nechat propíchnout dítěti ouška zhruba ve třetím až čtvrtém měsíci věku. Možná se vám to zdá brzy, ale tento věk je skutečně vhodným obdobím, jelikož má dítě za sebou první povinná očkování a zároveň je dost malé na to, aby si z celé akce neodneslo žádné trauma. Také ještě není natolik pohyblivé, aby se pokoušelo náušničky vytahovat, a ranky se pak rychle hojí.

Pistole, nebo jehla?

Jednoznačně nejšetrnější metodou je nastřelení. Jednak jde o velice rychlý a téměř bezbolestný zákrok, který se mnohdy obejde bez krve, za druhé se nastřelení provádí samotnou náušnicí, tudíž není potřeba s čerstvými rankami dále zápasit ve snaze dostat do nich vybraný šperk. Cena aplikace i s vybranými náušničkami je okolo tisíce korun a náušničky jsou nejčastěji vyrobené z chirurgické oceli, titanu nebo plastu, u kterých nehrozí alergické reakce.

Píchání lalůčků jehlou je sice levnější, je však nutné připočítat cenu za náušnice, které v tomto případě bývají nejčastěji ze zlata, a tudíž dražší. Ani u těch ale nelze zaručit, že se u dítěte neprojeví na vybraný kov žádná alergie.

Jaké náušničky vybrat?

Jak už bylo naznačeno výše, nejméně problémovým materiálem je chirurgická ocel, titan nebo plast. Dříve bylo zvykem pořizovat dítěti náušnice z bílého nebo žlutého zlata, okrajově i stříbrné. Postupem času se však lékaři setkávají čím dál častěji s alergií na tyto materiály.

Důležité je také zvolit správnou velikost a systém zapínání. Pro miminka jsou nejvhodnější náušničky se závitovým balonkem, u kterého nehrozí poranění kůže za uchem, ani její ztráta. Druhou možností jsou brizurky, u kterých je zapínání vpředu, háček se zasune do ucha ze zadní strany ucha směrem dopředu a zapne se do očka na přední straně náušnice.

Následná péče je důležitá

Ouška je až do úplného zhojení důležité udržovat v čistotě a suchu. Vyhněte se návštěvám veřejných bazénů, abyste předešli zavlečení infekce, čerstvé vpichy také zbytečně nemáčejte ani ve vaně. Dbejte na pokyny lékaře a dodržujte přísnou hygienu.

Dítě chce na zkušenou do zahraničí: Co zařídit a na koho ...

Sójová polévka

Sójová polévka

14 hlasů
55min 406 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Slaný lotrinský koláč

15 hlasů
35min 1141kJ 110 Kč

Je to přesně jeden z těch receptů, kdy jen všechno dát...

Vepřové medailonky

8 hlasů
45min 544kJ 90 Kč

Vepřové medailonky s pomerančem.

Poradny

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Mám žádat o prodloužení nemocenské nebo ID?

Dobrý den,podpůrčí doba - tedy doba, po kterou je vypláceno nemocenské - činí maximálně 380 kalen... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více