Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Moje dítě krade! Jak se zachovat?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

10. 6. 2019 | Děti a rodina

Malí loupežníci jsou častými návštěvníky dětských psychologických poraden, do kterých je přivlekli bezradní rodiče. Není ale krádež jako krádež! Pokud zjistíte, že vám z peněženky zmizelo pár drobných, nedělejte z toho hned přehnané závěry.

Kouzlo neomezených možností

Mezi nejčastěji zcizované předměty jednoznačně patří peníze. Není divu. Děti vás vidí, že v obchodě nakupujete „co chcete“ a touží poznat, jaké to je. Chtějí si také koupit, co budou chtít, ale jejich finanční možnosti jsou často omezené. Místo toho, aby rodiče požádaly o pár drobných, mají strach z případného odmítnutí a rozhodnou se zmocnit se jich za vašimi zády.

Nešilte!

Pokud zjistíte, že se podobné situace týkají i vás, rozhodně dítě nebijte, nekřičte na ně a netahejte ho za nohu k prvnímu psychologovi, kterého najdete na internetu. Důležitý je totiž důvod, proč vám dítě peníze ukradlo.

V klidu s ním promluvte. Upozorněte ho, že víte o tom, že to udělalo a zajímá vás proč. S největší pravděpodobností se hned nepřizná, ale dříve či později půjde s pravdou ven.

Pokud byla skutečným motivem krádeže touha po koupi něčeho, po čem dítě toužilo, vysvětlete mu, že tímto způsobem to dělat nemůže. Ujistěte ho, že se na něj nebudete zlobit, pokud se to už nikdy nebude opakovat.

Poměrně funkčním řešením je nabídka kapesného. Jestliže dítě dosud žádné nedostávalo, mohla být na vině touha vyrovnat se kamarádům, kteří své kapesné už mají.

Kapesné dostává, ale krade dál.

Pokud vaše dítě pravidelně dostává kapesné, přesto vám z peněženky stále ubývají peníze, je na čase situaci řešit. Důvodů, proč to dítě dělá, mohou být tisíce, vždy je ale důležité přijít a kloub pravému motivu.

Nezřídka bývají malí zloději obětmi školní šikany, kdy vaše část výplaty končí v kapsách cizího tyrana na oplátku za to, že nechá vaše dítě na pokoji. Může jít také o snahu na sebe upoutat pozornost, ani to nebývá výjimkou.

Pokud ale máte podezření, že se situace opakuje příliš často, a dítě vám není schopné vysvětlit, proč to dělá, tehdy je na čase navštívit psychologa, který s dítětem probere všechna jeho trápení, pokusí se odhalit příčinu chování a navrhne vhodný postup.

Naštěstí je takových případů skutečně málo a situace se většinou upraví po prvním odhalení krádeže. Nemusíte mít hned strach, že z vašeho potomka roste kleptoman, můžeme vás ujistit, že alespoň jednou jedinkrát zmizí pár drobných z peněženky snad každému rodiči.

Děti jsou radost, ale víc jako dospělé až opustí hnízdo

Lívance

Lívance

12 hlasů
1h a 5min 738 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřové plátky plněné petrželkou

9 hlasů
1h a 40min 1055kJ 175 Kč

Recept na vepřové plátky plněné petrželkou a zapečené ...

Grilovaný pstruh

4 hlasy
60min 160kJ 220 Kč

Grilovaná ryba plněná plátky citronů a koprem. Při grilov...

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více