Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Dvouměsíční otcovská dovolená posílí nejen vztahy s miminkem

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

25. 6. 2019 | Děti a rodina

Společnost Procter & Gamble (P&G), která vyrábí například značky Pampers, Ariel, Gillette nebo Pantene, zavádí politiku otcovské dovolené #ShareTheCare, která umožňuje zaměstnancům - novopečeným otcům, aby si vybrali 8 týdnů placené dovolené v průběhu 18 měsíců od narození nebo adopce dítěte.

Kromě toho, že se jedná o důležitý pracovní benefit, je cílem vymýtit genderové předsudky v péči o děti.

Výhody pro všechny

Výzkum prokázal, že zůstane-li rodič s dítětem po narození po delší dobu doma, posílí to jejich vztah a má to pozitivní a dlouhotrvající důsledky na vývoj dítěte z hlediska lepších kognitivních a emočních výsledků i fyzického zdraví.

Ukázalo se také, že pokud čerstvý otec rovněž nastoupí na rodičovskou dovolenou, matka se snáze vrací do práce, roste zaměstnanost žen a mezi platy žen a mužů je menší rozdíl.

Zdeněk Řiháček, country manager Procter & Gamble pro Českou republiku, uvádí: „Jsme nadšeni změnou zastaralého vnímání rodičovských rolí a chceme opustit stereotyp, že o děti v raném dětství by měly pečovat pouze ženy. Místo toho, že by se otcové vůbec neodvažovali zeptat, zda mohou odejít na rodičovskou dovolenou, my je intenzivně podpoříme, aby dali přednost trávení času se svým dítětem, a ze souvisejících výhod tak mohla těžit celá rodina.“

Jedinečná zkušenost

Tomáš Kapusta, team leader v Procter & Gamble, je jedním z prvních zaměstnanců, kteří se pro využití 8týdenní otcovské dovolené rozhodli. Tomáš hovoří o své otcovské dovolené pozitivně: „Opravdu jde o jedinečnou zkušenost, která posiluje celou moji rodinu. Umožňuje nám to sdílet běžnou péči o dítě. Nyní tak dokážu pochopit, proč společnost P&G tento přístup tolik podporuje a do práce se budu vracet s novými názory.“

Tomáš je vděčný za plnou podporu ze strany svých kolegů a nadřízených. Country manager Zdeněk Řiháček vysvětluje: „Je velmi důležité, aby se iniciativa #ShareTheCare stala normou, nikoli výjimkou. Chceme se odpoutat od mylné představy, podle níž rodičovská dovolená brání kariérnímu postupu. Jeho zkušenost je pro naši společnost přelomová a ostatní budou jeho příkladu následovat.“

Vytvoření vhodného pracoviště pro další generaci

Pro nadcházející pracovní sílu s velkou budoucností jsou atraktivní společnosti, které zaujímají kladný postoj k otázkám kulturního významu. Klíčovou roli ve výběrovém řízení hraje flexibilita. Ze studií totiž vyplývá, že u otců a rodičů stejného pohlaví, kterým bylo umožněno odejít na rodičovskou dovolenou, bylo obvyklejší, že se rozhodli u svého zaměstnavatele zůstat . Nejnovější praxe společnosti P&G v oblasti zaměstnání má zvýšit její atraktivitu pro příští generaci zaměstnanců.

Kromě přilákání a udržení si nejlepších talentů společnost P&G uznává, že je důležité, aby byli zaměstnanci plošně zapojeni, pokud jde o rozmanitost a začlenění, a odhalili tak svůj plný potenciál. Iniciativa #ShareTheCare je na této cestě klíčovým krokem.

Přinášíme odpovědi na dětské zvídavé otázky

Hrachová polévka

Hrachová polévka

11 hlasů
50min 254 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Bramborák s houbami

16 hlasů
50min 573kJ 60 Kč

Bramboráky s houbami krásně voní a skvěle chutnají.

Kuřecí špízy s kokosem a pikantní meruňkovo-brusinkovou salsou

16 hlasů
55min 688kJ 140 Kč

Špízy se salsou s americkými brusinkami.

Poradny

Mohu v době nástupu na MD nastoupit do práce?

Dobrý den,přiznám se, že jsem se se situací, kdy žena chce v době nástupu na mateřskou dovolenou ... Více

Jsem v evidenci ÚP, dostanu nemocenskou nebo PPM?

Dobrý den,omlouvám se za předchozí nejasnou odpověď, přehlédla jsem informaci, že jste na ÚP, res... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více