Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Dvouměsíční otcovská dovolená posílí nejen vztahy s miminkem

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

25.06.2019 | Děti a rodina

Společnost Procter & Gamble (P&G), která vyrábí například značky Pampers, Ariel, Gillette nebo Pantene, zavádí politiku otcovské dovolené #ShareTheCare, která umožňuje zaměstnancům - novopečeným otcům, aby si vybrali 8 týdnů placené dovolené v průběhu 18 měsíců od narození nebo adopce dítěte.

Kromě toho, že se jedná o důležitý pracovní benefit, je cílem vymýtit genderové předsudky v péči o děti.

Výhody pro všechny

Výzkum prokázal, že zůstane-li rodič s dítětem po narození po delší dobu doma, posílí to jejich vztah a má to pozitivní a dlouhotrvající důsledky na vývoj dítěte z hlediska lepších kognitivních a emočních výsledků i fyzického zdraví.

Ukázalo se také, že pokud čerstvý otec rovněž nastoupí na rodičovskou dovolenou, matka se snáze vrací do práce, roste zaměstnanost žen a mezi platy žen a mužů je menší rozdíl.

Zdeněk Řiháček, country manager Procter & Gamble pro Českou republiku, uvádí: „Jsme nadšeni změnou zastaralého vnímání rodičovských rolí a chceme opustit stereotyp, že o děti v raném dětství by měly pečovat pouze ženy. Místo toho, že by se otcové vůbec neodvažovali zeptat, zda mohou odejít na rodičovskou dovolenou, my je intenzivně podpoříme, aby dali přednost trávení času se svým dítětem, a ze souvisejících výhod tak mohla těžit celá rodina.“

Jedinečná zkušenost

Tomáš Kapusta, team leader v Procter & Gamble, je jedním z prvních zaměstnanců, kteří se pro využití 8týdenní otcovské dovolené rozhodli. Tomáš hovoří o své otcovské dovolené pozitivně: „Opravdu jde o jedinečnou zkušenost, která posiluje celou moji rodinu. Umožňuje nám to sdílet běžnou péči o dítě. Nyní tak dokážu pochopit, proč společnost P&G tento přístup tolik podporuje a do práce se budu vracet s novými názory.“

Tomáš je vděčný za plnou podporu ze strany svých kolegů a nadřízených. Country manager Zdeněk Řiháček vysvětluje: „Je velmi důležité, aby se iniciativa #ShareTheCare stala normou, nikoli výjimkou. Chceme se odpoutat od mylné představy, podle níž rodičovská dovolená brání kariérnímu postupu. Jeho zkušenost je pro naši společnost přelomová a ostatní budou jeho příkladu následovat.“

Vytvoření vhodného pracoviště pro další generaci

Pro nadcházející pracovní sílu s velkou budoucností jsou atraktivní společnosti, které zaujímají kladný postoj k otázkám kulturního významu. Klíčovou roli ve výběrovém řízení hraje flexibilita. Ze studií totiž vyplývá, že u otců a rodičů stejného pohlaví, kterým bylo umožněno odejít na rodičovskou dovolenou, bylo obvyklejší, že se rozhodli u svého zaměstnavatele zůstat . Nejnovější praxe společnosti P&G v oblasti zaměstnání má zvýšit její atraktivitu pro příští generaci zaměstnanců.

Kromě přilákání a udržení si nejlepších talentů společnost P&G uznává, že je důležité, aby byli zaměstnanci plošně zapojeni, pokud jde o rozmanitost a začlenění, a odhalili tak svůj plný potenciál. Iniciativa #ShareTheCare je na této cestě klíčovým krokem.

S těhotenskou nevolností zatočí nejen zázvor. Účinná je i...

Okoun na mandlích

Okoun na mandlích

8 hlasů
45min 616 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Gnocchi se šalvějovým máslem

15 hlasů
30min 1078kJ 60 Kč

Recept rychlý bezmasý oběd nebo večeři.

Jednoduchý bramborový salát

7 hlasů
1h a 20min 355kJ 70 Kč

Salát z brambor bez majonézy.

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více